سقوط ۷۶ میلیارد دلاری ارزش بورس تهران؛ زیان سهامداران به ۲۰ درصد رسید

03/06/1399 04:54:00 ب.ظ

سقوط ۷۶ میلیارد دلاری ارزش بازار سهام تهران؛ زیان متوسط بورس‌بازان به ۲۰ درصد رسید جزئیات بیشتر🔽

بورس اوراق بهادار, شاخص بازار سهام

سقوط ۷۶ میلیارد دلاری ارزش بازار سهام تهران؛ زیان متوسط بورس‌بازان به ۲۰ درصد رسید جزئیات بیشتر🔽

متوسط زیان روزانه بورس‌بازان فعال در بازار تهران در حالی طی ۱۱ روز گذشته به بالای ۲ درصد رسیده که این بازار در ۱۴۳ روز نخست فعالیت خود در سال جاری خورشیدی، سود مرکب روزانه ۱.۵ درصدی را نصیب سهامداران کرده بود.

در همین حال، سروش خسروی، خبر‌نگار و تحلیلگر باسابقه بورس، با انتشار پُستی در صفحه توییتر خود برآورد کرد که سهامداران حقیقی فعال در بورس تهران در جریان مبادلات روز دوشنبه بیش از ۷ هزار میلیارد تومان از سرمایه خود را پس از فروش سهام از این بورس خارج کرده‌اند. محاسبات آقای خسروی همچنین نشان می‌دهد که خروج سهامداران حقیقی از بورس تهران طی سه روز کاری گذشته موجب کاهش حدود ۱۲ هزار میلیارد تومانی نقدینگی موجود در بازار سهام شده است.

همچنین طی ۱۱ روز گذشته، ارزش روز بازار سهام تهران با هزار و ۷۵۶ تریلیون تومان کاهش به ۶ هزار و ۲۱ تریلیون تومان در پایان مبادلات روز دوشنبه رسید. بدین ترتیب طی ۱۱ روز گذشته و بر پایه دلار آزاد ۲۳ هزار تومان، ۷۶.۳ میلیارد دلار از ارزش جاری بورس تهران کاسته شد تا این رقم به ۲۷۰ میلیارد دلار تنزل پیدا کند.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »

‎BBC NEWS فارسی‎ on Instagram‎: '‌ در ویدیویی منتشرشده در شبکه‌های اجتماعی، یک شهروند به سراغ نیروهای امنیتی می‌رود و از آنها می‌پرسد که «چرا با ملت جنگ راه انداختید» نیروهای فراجا در پاسخ ادعا می‌کنند که آنها حافظ امنیت هستند، این زن پاسخ آنها را نادرست می‌داند و می‌گوید: «مردم امنیت دارند؛ اگر شما بگذارید» گزارش شده است که این ویدیو مربوط به دیروز ۱۴ آذر و مربوط به محله جنت‌آباد در تهران است.'‎

‎BBC NEWS فارسی‎ shared a post on Instagram: '‎‌ در ویدیویی منتشرشده در شبکه‌های اجتماعی، یک شهروند به سراغ نیروهای امنیتی می‌رود و از آنها می‌پرسد که «چرا با ملت جنگ راه انداختید» نیروهای فراجا در پاسخ ادعا می‌کنند که آنها حافظ امنیت هستند، این زن پاسخ آنها را نادرست می‌داند و می‌گوید: «مردم امنیت دارند؛ اگر شما بگذارید» گزارش شده است که این ویدیو مربوط به دیروز ۱۴ آذر و مربوط به محله جنت‌آباد در تهران است.‎'. Follow their account to see 72164 posts. ادامه مطلب >>

ایالات متحده با ارائه کمک‌های مالی خارجی در واکنش به پاندمی کرونا، در جهان پیشتاز است🔺ایالات متحده با ارائه کمک‌های مالی خارجی در واکنش به پاندمی کرونا، در جهان پیشتاز است ⚡️وزارت خارجه آمریکا می‌گوید ایالات متحده با ارائه کمک‌های خارجی در واکنش به پاندمی کرونا در جهان پیشتاز است.

انکار هولوکاست در محل کشتار صدها نفر به دست نازی‌ها در فرانسهسربازان آلمان نازی در روز ۱۰ ژوئن سال ۱۹۴۴ میلادی ۶۴۲ نفر از ساکنان روستای «ارادور» را کشتند.

شمار مبتلایان به کرونا در جهان به مرز 24 میلیون نفر رسیدشمار افراد مبتلا به ویروس جدید کرونا در سراسر جهان به 23 میلیون و 395 هزار و 542 نفر افزایش یافت. - خبرگزاری آناتولی

آمار مبتلایان به کرونا در افغانستان به 37 هزار و 999 نفر رسیدوزارت بهداشت عمومی افغانستان اعلام کرد که شمار مبتلایان به ویروس کرونا در این کشور به 37 هزار و 999 نفر افزایش یافته است. - خبرگزاری آناتولی

اعتصاب شهروندان اسرائیلی در اعتراض به تجاوز جمعی به یک دختر ۱۶ سالهخبر تجاوز سی مرد به یک دختر شانزده ساله که داخل اتاق هتلی در «ایلات»، یکی از شهرهای بندری اسرائیل روی داده در رسانه‌های این کشور بازتاب گسترده‌ای پیدا کرده و خشم بسیاری از مسئولان، شهروندان، تشکل‌های مدافع حقوق زنان و نهاد‌های مدنی را برانگیخته است.

نیویورک پست: ایران در حمله به کنسولگری آمریکا در بنغازی نقش داشته استروزنامه نیویورک پست در گزارشی از وجود اسنادی مبنی بر نقش مستقیم و مادی جمهوری اسلامی ایران در حمله به کنسولگری آمریکا در بنغازی در ۱۱ سپتامبر سال ۲۰۱۲ که جان چهار آمریکایی را نیز گرفت، خبر داده است

با ادامه برقراری وضعیت قرمز در جریان مبادلات روز دوشنبه، سقوط شاخص کل بورس تهران طی ۱۱ روز کاری گذشته در مجموع به ۴۵۶ هزار و ۶۲۰ واحد، معادل ۲۲ درصد رسید.عکس از آرشیو وزارت خارجه آمریکا می‌گوید ایالات متحده با ارائه کمک‌های خارجی در واکنش به پاندمی کرونا در جهان پیشتاز است.هرچند پیش از این ویدئوهایی در انکار کشتار نازی ها در روستای «ارادور» منتشر شده بود اما این اولین بار است که شعاری در انکار این حادثه بر روی یکی از دیوارهای این روستا نقش می بندد.شمار افراد مبتلا به ویروس جدید کرونا در سراسر جهان به 23 میلیون و 395 هزار و 542 نفر افزایش یافت.

همچنین افت شاخص بازده نقدی قیمت نیز که نشان دهنده بازده متوسط سرمایه‌گذاری در بورس تهران است طی همین مدت از ۲۰ درصد گذشت. در همین حال، سروش خسروی، خبر‌نگار و تحلیلگر باسابقه بورس، با انتشار پُستی در صفحه توییتر خود برآورد کرد که سهامداران حقیقی فعال در بورس تهران در جریان مبادلات روز دوشنبه بیش از ۷ هزار میلیارد تومان از سرمایه خود را پس از فروش سهام از این بورس خارج کرده‌اند.۵ میلیارد دلار در این ارتباط هزینه کرده است. محاسبات آقای خسروی همچنین نشان می‌دهد که خروج سهامداران حقیقی از بورس تهران طی سه روز کاری گذشته موجب کاهش حدود ۱۲ هزار میلیارد تومانی نقدینگی موجود در بازار سهام شده است. سالانه حدود ۳۰۰ هزار نفر از مرکز یادبود قربانیان کشتار نازی ها در «ارادور» بازدید می کنند. همچنین طی ۱۱ روز گذشته، ارزش روز بازار سهام تهران با هزار و ۷۵۶ تریلیون تومان کاهش به ۶ هزار و ۲۱ تریلیون تومان در پایان مبادلات روز دوشنبه رسید. بیانیه تاکید می‌کند تلاش‌های آمریکا بر مبنای دهه‌ها سرمایه‌گذاری برای نجات جان انسان‌ها و کمک‌های بشردوستانه است. بدین ترتیب طی ۱۱ روز گذشته و بر پایه دلار آزاد ۲۳ هزار تومان، ۷۶. تاکنون در آمریکا 5 میلیون و 841 هزار و 428 مورد ابتلا به کرونا ثبت شده است.

۳ میلیارد دلار از ارزش جاری بورس تهران کاسته شد تا این رقم به ۲۷۰ میلیارد دلار تنزل پیدا کند. البته کارنامه ۱۱ روز گذشته بورس تهران در شرایطی رقم خورد که شاخص کل این بورس تا پیش از ۱۹ مرداد که با رکوردزنی تاریخی شاخص همراه بود، این شاخص طی معاملات سال جاری خورشیدی ۳۰۵ درصد رشد کرده بود. به عبارت دیگر، سهامداران بورس تهران پس از کسب سود مرکب روزانه ۱.۵ درصدی طی ۱۴۳ روز نخست سال جاری، زیان متوسط بالای ۲ درصد را در طول ۱۱ روز گذشته تجربه کرده‌اند. برآورد بازده واقعی بورس تهران؛ سقوط شاخص کل چقدر نگران کننده است؟ همچنین بررسی روند نوسان صعودی شاخص کل بورس تهران طی ۱۰ ماه گذشته نشان می‌دهد که به فاصله هر دو تا سه ماه یک بار، شاخص کل بورس تهران شاهد یک تعدیل معنادار یا به اصطلاح کارشناسان بازار سرمایه، اصلاح قیمت‌ها بوده است..

.