سقوط هواپیما به علت نقص فنی؛‌ دروغی که در توئیتر باور شده بود

  • 📰 IRNA_1313
  • ⏱ Reading Time:
  • 22 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 12%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

داده‌کاوی فضای توئیتر نشان می‌دهد | سقوط هواپیما به علت نقص فنی؛‌ دروغی که در توئیتر باور شده بود

سقوط هواپیمای اوکراینی با بیش از ۱۷۰ مسافر،‌ و حواشی پیرامون آن،‌ به موضوع داغ و پربحث توئیتر فارسی در اواخر هفته گذشته تبدیل شد؛ تا جایی که بخش عمده‌ای از کاربران توئیتر فارسی در روزهای ۵شنبه و جمعه ۱۹ و ۲۰ دی ماه، خبر سقوط هواپیما به دلیل نقص فنی را باور کرده بودند. اکنون با مشخص شدن علت اصلی،‌ ضربه سختی به اعتماد و باور افکار عمومی وارد شده است.

۲۶ درصد از لایک‌های کاربران منتقد و برخی کانال‌های خبری در این خصوص نیز حادثه هواپیما اوکراینی را شلیک موشک توسط ایران دانسته و به افشای این حقیقت اقدام کرده‌اند؛ در میان توئیت‌های با حداقل هزار لایک، توئیت‌های حاوی این مضمون، بیش از ۶۲هزار لایک دریافت کرده بود. کاربری در این راستا مطلبی را منتشر کرده است:

۵ درصد از لایک کاربران پس از این حادثه ناگوار، مربوط به ابراز ناراحتی کاربران است. کاربری در این راستا نوشته است:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

hamidkoper یه جوری آمار دقیق میدین آدم باور میکنه یکی یکی شمردین

آخه تخم حرومای ولده زنا. تا دیروز توییتر دشمن فرضی بود حالا در بارش زر میزنید؟ اصلا فکر نمیکنید رهبر ولده زناتون داره منقرض میشه؟ از شماها چی میمونه که اینقدر زر تحویل مردم دادید و سک کلمه درست ننوشتید؟ به مردم بپیوندید تخم سگها. به مردم بپیوندید.

توییتریااول ازهمه عکس کلاهک موشک پخش کردن اصن توییتریهادروغ شمابرملاءکردن حالامیگی دروغ نقص فنی باورکردن چی میزنی توساقی توعوض کن

حالا مقصر تویتر بود! میگم یه شکایت از توئتر بکنید مثل اون شکایتی که از هالیوود کردید

يعنى چى باور شده بود ؟ ما كه از همون روز اول مى گفتيم سپاه با موشك زده

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 6. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

مردم معترض در خیابان‌ها خواستار استعفای خامنه‌ای شدند؛ واکنش به نقش سپاه در سقوط هواپیما🔺مردم معترض در خیابان‌ها خواستار استعفای خامنه‌ای شدند؛ اعتراضات مردمی در پی اعتراف به سرنگونی هواپیمای_مسافربری با موشک سپاه ⚡️مردم معترض در چند نقطه از جمله مقابل دانشگاه امیرکبیر و دانشگاه شریف علیه رهبر جمهوری اسلامی و سپاه پاسداران شعار دادند. خط جريان_سازي_ رسانه ايي كه طي ٣ روز اخير به اون اشاره مي كردم الحمدالله معلوم شد! سپاه ضامن امنيت كشور است و ما از آن حمايت مي كنيم! رهبرانقلاب حكيم انقلاب دژ تسخير ناپذير اين كشور است! حضور چند ده نفر را به مردم تعبير نكنيد! رسانه_ دروغ_پراكني_وهابي پست مادام العمر در ایران نمی خواهیم. حال چه رهبر چه هر شخص دیگر. مسیر عزاداری تعیین کنید، از بیت المال میلیاردها تومن هزینه بیلبورد و سیاهپوش کردن شهرها کنید، بچه مدرسه ای ها رو به زور مشکی پوش کنید، رسانه ها رو بیست و چهارساعته وادار به روضه خوانی کنید، شهرها رو تعطیل کنید...عزای ملیست، نیست؟آهان این ها آدم عادی بودن! اوکی پس خطای انسانی بوده
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

برنامه جشم‌انداز بامدادی ۲۲ دی ویژه اعتراضات به سقوط هواپیمادر برنامه چشم‌انداز بامدادی ۲۱ دی ماه ۱۳۹۸ به طور مفصل به جزییات حوادث اخیر در ایران و از جمله اعتراضات ضد حکومتی شب گذشته در ایران پرداخته شد. حال سفیر_شاشو چطور ه؟ پوسک نیاز داربد بف یتم خدمتتون جشم؟
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

رئیس جمهور اوکراین از پرداخت غرامت به خانواده قربانیان سقوط هواپیما خبر داددولت اوکراین اعلام کرد که مبلغ ۲۰۰ هزار گریونا (معادل ۸۳۵۰ دلار) به هر یک از خانواده‌های قربانیان این حادثه پرداخت خواهد کرد. مگه همه چی پوله اخه چرا انقدر غرامت غرامت می کنید؟؟؟ اون مردی زن و بچه شو از دس داده داره خون گریه می کنه ایا پول ارومش می کنه؟؟؟؟بچه اش بر می گرده؟؟ انتقام سخت از مردم
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

تشکیل جلسه ویژه برای بررسی علت سقوط هواپیما/ ظریف درباره اقدام سفیر انگلیس توضیح می‌دهدسخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی از تشکیل جلسه ویژه‌ای برای بررسی ابعاد سانحه سقوط هواپیمای اوکراینی خبر داد و گفت: قرار است وزیر خارجه در کمیسیون امنیت ملی برای توضیح درباره حضور سفیر انگلیس در تجمع بعد از این سانحه سقوط (مقابل دانشگاه امیر کبیر) حضور یابند.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

واکنش‌ها به علت سقوط هواپیمای اوکراینی؛ 'دروغگویی و پنهانکاری سیستماتیک' | DW | 11.01.2020«این همه دروغ و پنهانکاری و فریب را در جمهوری اسلامی هرگز باور نمی‌کردم»، «چطور انتظار دارند که از این پس مردم حرفشان را باور کنند؟» اینها هستند نمونه‌هایی از واکنش‌ها به خبر سقوط هواپیمای اوکراینی با 'شلیک پدافند سپاه'. کربلایی چهار اشتباه انسانی بود قتل های زنجیره ای اشتباه انسانی بود کوی دانشگاه اشتباه انسانی بود وقایع کهریزک اشتباه انسانی بود اختلاس های میلیاردی اشتباه انسانی بود سرنگونی هواپیمای اکراینی اشتباه انسانی بود اشتباه انسانی ما بودیم که برای ایرانمان ایستادیم همیشه و دقیقا در تمام سالها و روزها دروغ گفتند خاک تو سر مردمی که هنوز به این حکومت باوردارند ملت ایران تعیین کننده میزان وسطح انتقام حاج قاسم سلیمانی است پس بااین برنامه ریزی ها وقربانی کردن یک هواپیمااوکراینی برای جلو گیری از انتقام حقیقی ونابودی همه پایگاههای موسسان داعش وقت خودتان را تلف نکنید
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

روحانی: ایران از اشتباه فاجعه بار سقوط هواپیما متاسف استحسن روحانی، رئیس جمهور ایران درباره هدف قرار گرفتن هواپیمای اوکراینی در تهران در توییتر خود از آن به عنوان یک فاجعه بزرگ و اشتباه فراموش نشدنی یاد کرد و اعلام کرد تحقیقات برای شناسایی و پیگرد قانونی آن ادامه دارد.
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »