سقوط مرگبار بالگرد حامل ناظران صلح مصر و اسرائیل

22/08/1399 08:58 ب.ظ

سقوط مرگبار بالگرد حامل ناظران صلح مصر و اسرائیل؛ یک نفر جان به در برد جزئیات بیشتر🔽

یک نفر از سرنشینان در این حادثه جان به در برده اما به شدت زخمی است. این نهاد در بیانیه خود تصریح کرده که این بالگرد در حال انجام یک ماموریت عادی بوده و تمام سرنشین‌های آن لباس متحد‌الشکل این نیروها را بر تن داشته‌اند؛ نیروهایی که بر پیمان صلح بین مصر و اسرائیل در صحرای سینا نظارت می‌کند.

بر پایه این بیانیه، جانباختگان این سانحه شامل شش آمریکایی، یک تبعه فرانسه و یک شهروند جمهوری چک بوده ‌است. یک منبع مطلع اسرائیلی به خبرگزاری‌ها گفته است که فرد مجروح به بیمارستان شهر مرزی ایلات در اسرائیل منتقل شده است.

یک مقام آگاه مصری نیز مدعی شده است که این بالگرد بر فراز دریای سرخ و خارج از محدوده مرزی مصر سقوط کرده است با این حال در بیانیه نیروهای چند ملیتی و ناظران به محل دقیق سقوط بالگرد اشاره‌ای نشده است. در حالی که برخی شبه‌نظامیان اسلامی و شاخه‌ای از گروه داعش در صحرای سینا استقرار دارند، نیروهای چند ملیتی و ناظران در بیانیه خود تصریح کرده که نشانه‌ای از انجام حمله موشکی به بالگرد ساقط شده وجود ندارد. headtopics.com

البته ارتش جمهوری چک با تایید سقوط مرگبار بالگرد بلک هاوک متعلق به خود، علت آن را نقص فنی عنوان کرده است. با این وجود، نیروهای چند ملیتی و ناظران در پایان بیانیه خود تاکید کرده که به زودی تحقیقات در مورد دلایل رخداد این سانحه هوایی را آغاز خواهد کرد.

ادامه مطلب:
euronews_pe »

مقام اسرائیلی خبر داد: سقوط مرگبار بالگرد حامل ناظران صلح در صحرای سینابه گفته مقام آگاه اسرائیلی، این بالگرد حامل ناظران بین‌المللی از جمله پنج آمریکایی، یک تبعه فرانسه و یک شهروند جمهوری چک بوده است.

یک بالگرد با ۶ سرنشین در کوه‌های آلپ فرانسه سقوط کردبه گفته رسانه‌های محلی خلبان هلی‌کوپتر پیش از سانحه موفق شد خروج اضطراری انجام دهد و خود وی نیروهای امداد و نجات را در جریان حادثه قرار داده است. ۲۰۲۰ تموم شو لطفا عوضش امنیت دارن شمع به دستا حاضرین بریم سفارت یه چنتا چشم ابی مردار شدن 😂

پیام تسلیت ترکیه به پاکستان در پی حمله تروریستی و سقوط بالگردوزارت امور خارجه ترکیه کشته شدن شماری از شهروندان پاکستان در حمله تروریستی به ایالت بلوچستان و سانحه سقوط بالگرد را تسلیت گفت. - خبرگزاری آناتولی

کوبا؛ پنج نفر در سانحه سقوط بالگرد نظامی کشته شدندآخرین سانحه هوایی در کوبا به ماه مه سال ۲۰۱۸ میلادی باز می‌گردد، زمانی که یک هواپیمای مسافربری اندکی پس از برخاستن از فرودگاه هاوانا سقوط کرد و ۱۱۲ سرنشین آن جان باختند. Sorry. It is sad.

سقوط بالگرد نظامی در کوبا 5 کشته به جا گذاشتبر اثر سقوط یک فروند بالگرد نظامی در شرق کوبا 5 سرنشین آن جان باختند. - خبرگزاری آناتولی

نیروهای چند ملیتی و ناظران(MFO) با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که در پی وقوع سانحه روز پنج‌شنبه سقوط بالگرد متعلق به این نیروها در منطقه شرم‌الشیخ مصر، ۸ سرنشین آن جانباخته‌اند. یک نفر دیگر از سرنشینان در این حادثه جان به در برده اما به شدت زخمی است.

این نهاد در بیانیه خود تصریح کرده که این بالگرد در حال انجام یک ماموریت عادی بوده و تمام سرنشین‌های آن لباس متحد‌الشکل این نیروها را بر تن داشته‌اند؛ نیروهایی که بر پیمان صلح بین مصر و اسرائیل در صحرای سینا نظارت می‌کند.

بر پایه این بیانیه، جانباختگان این سانحه شامل شش آمریکایی، یک تبعه فرانسه و یک شهروند جمهوری چک بوده ‌است. یک منبع مطلع اسرائیلی به خبرگزاری‌ها گفته است که فرد مجروح به بیمارستان شهر مرزی ایلات در اسرائیل منتقل شده است.

یک مقام آگاه مصری نیز مدعی شده است که این بالگرد بر فراز دریای سرخ و خارج از محدوده مرزی مصر سقوط کرده است با این حال در بیانیه نیروهای چند ملیتی و ناظران به محل دقیق سقوط بالگرد اشاره‌ای نشده است.

در حالی که برخی شبه‌نظامیان اسلامی و شاخه‌ای از گروه داعش در صحرای سینا استقرار دارند، نیروهای چند ملیتی و ناظران در بیانیه خود تصریح کرده که نشانه‌ای از انجام حمله موشکی به بالگرد ساقط شده وجود ندارد.

البته ارتش جمهوری چک با تایید سقوط مرگبار بالگرد بلک هاوک متعلق به خود، علت آن را نقص فنی عنوان کرده است.

با این وجود، نیروهای چند ملیتی و ناظران در پایان بیانیه خود تاکید کرده که به زودی تحقیقات در مورد دلایل رخداد این سانحه هوایی را آغاز خواهد کرد.نیروهای چند ملیتی و ناظران نیروی حافظ صلحی هستند که اسرائیل در سال ۱۹۷۹ و به هنگام امضای توافق‌نامه صلح با مصر، بنیانگذاری کرده است و نیروهای ۱۳ کشور در آن عضویت دارند.

این نیروهای حافظ صلح که در صحرای سینا مستقر هستند، تحت پوشش سازمان ملل متحد قرار ندارند.