اقتصاد آلمان, سقوط اقتصادی آلمان, تاثیر کرونا بر اقتصاد آلمان

اقتصاد آلمان, سقوط اقتصادی آلمان

سقوط کم‌سابقه اقتصاد آلمان در سایه کرونا | DW | 14.01.2021

پاندمی کرونا تاثیر شدیدی بر بزرگ‌ترین اقتصاد اروپا گذاشته است. تولید ناخالص داخلی آلمان نسبت به سال ۲۰۱۹ پنج درصد سقوط کرده و درآمد دولت به‌شدت کاهش یافته است.

14/01/2021 11:43:00 ب.ظ

پاندمی کرونا تاثیر شدیدی بر بزرگ‌ترین اقتصاد اروپا گذاشته است. تولید ناخالص داخلی آلمان نسبت به سال ۲۰۱۹ پنج درصد سقوط کرده و درآمد دولت به‌شدت کاهش یافته است.

پاندمی کرونا تاثیر شدیدی بر بزرگ‌ترین اقتصاد اروپا گذاشته است. تولید ناخالص داخلی آلمان نسبت به سال ۲۰۱۹ پنج درصد سقوط کرده و درآمد دولت به‌شدت کاهش یافته است.

بر اساس برآورد اداره آمار فدرال، برای نخستین بار از سال ۲۰۱۱ آلمان با کسری بودجه مواجه است و تولید ناخالص داخلی نسبت به سال ۲۰۱۹ پنج درصد کاهش یافته است.سقوط اقتصادی آلمان به این شکل تنها در زمان بحران مالی جهانی در سال ۲۰۰۹ رخ داد. آن زمان تولید ناخالص داخلی ۵،۷ درصد کاهش یافت.

کاخ سفید: اسرائیل به عنوان یک کشور مستقل می‌تواند درباره تلافی کردن حمله به کشتی خود تصمیم بگیرد روحانی سرقت اسناد هسته‌ای از سوی اسرائیل را تأیید کرد | DW | 02.08.2021 بازداشت‌شدگان خوزستان؛ نگهداری غیرقانونی در شرایط غیرمجاز

در سال ۲۰۲۰ هزینه ایالت‌ها، شهرداری‌ها و صندوق‌های تأمین اجتماعی ۱۵۸ میلیارد و ۲۰۰ میلیون یورو بیشتر از درآمدشان بوده است.دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنیددر این سال کسری بودجه ۴،۸ درصد برآورد شده است، پدیده‌ای که تنها در سال ۱۹۹۵ زیر فشار اتحاد دو آلمان (آلمان فدرال و جمهوری دموکراتیک آلمان) اتفاق افتاد.

 درآمد مالیاتی نیز در آلمان کاهش یافته است. یکی از دلایل آن، کاهش مالیات بر ارزش افزوده بود که از اول ژوئیه ۲۰۱۹ برای ترغیب مصرف‌کنندگان به خرید، به مدت شش ماه از ۱۹ درصد به ۱۶ درصد رسید.در همین مدت زمان هزینه‌های دولت به دلیل کمک‌های نقدی به شاغلان بخش خصوصی افزایش چشمگیری یافت. headtopics.com

کاهش صادرات و وارداتدر ماه مارس و آوریل سال ۲۰۲۰ بخش‌هایی از اقتصاد آلمان به دلیل همه‌گیری ویروس کرونا و بیماری سارس‌کوو ۲ تعطیل شد، مرزها به طور موقت بسته شدند و زنجیره‌های تأمین مواد مورد نیاز پاره شد.در تابستان بهبود موقتی پیش آمد اما در پاییز، افزایش تعداد مبتلایان محدودیت‌های جدیدی در زندگی اجتماعی و اقتصاد ایجاد کرد

در سال ۲۰۲۰ صادرات این کشور نسبت به سال پیش از آن ۹،۹ درصد کاهش یافت و واردات کالاها و خدمات ۸،۶ درصد افت کرد.در این سال هزینه‌های مصرف‌کنندگان خصوصی هم شش درصد کاهش یافت که رکورد محسوب می‌شود.سرمایه‌گذاری شرکت‌ها در تجهیزات فنی، از جمله ماشین‌آلات نیز افت چشمگیری داشته است.

برخی از اقتصاددانان بازگشت قدرتمندانه بزرگترین اقتصاد اروپا در سال جاری را پیش‌بینی کرده‌اند اما انتظار اکثر کارشناسان این است که اقتصاد آلمان در اواخر سال ۲۰۲۱ تا آوایل ۲۰۲۲ به سطح پیش از بحران کرونا خواهد رسید.خودروهای آلمانی که سال ۲۰۲۱ وارد بازار می‌شوند

پورشه کراس توریسموپورشه کراس توریسمو، مفهومی که در نمایشگاه ژنو در سال ۲۰۱۸ رونمایی شده بود، امسال وارد بازار می‌شود. این پورشه با طول ۴،۹۵ متر، به سیستم تمام چرخ محرک و قدرت در مجموع ۶۰۰ اسب بخار مجهز است. این کراس‌اور تمام برقی با سرعت ۲۵۰ کیلومتر در ساعت، برای رسیدن به سرعت ۱۰۰ کیلومتر در ساعت به کمتر از ۳،۵ ثانیه نیاز دارد. باطری آن در ۴ دقیقه برای ۱۰۰ کیلومتر شارژ می‌شود. headtopics.com

نامه بیش از ۶۰ زندانی سیاسی و عقیدتی سابق درباره بازداشت‌شدگان خوزستان آمریکا به دنبال حمله به نفتکش اسرائیلی: به ایران پاسخ جمعی می‌دهیم خامنه‌ای: ستاد ملی کرونا تعطیلی دو هفته‌ای کشور را بررسی کند | DW | 02.08.2021

خودروهای آلمانی که سال ۲۰۲۱ وارد بازار می‌شوندپورشه تایکان (موتور و محور عقب)خودرویی کاملا برقی در دو مدل توربو و توربو اس عرضه می‌شود که مجهز به باتری‌های لیتیون یون ولتاژ بالا هستند. قدرت تایکان توربو و توربو اس به ترتیب می‌تواند تا ۶۷۱ و ۷۵۱ اسب‌بخار هم برسد. سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت از حالت سکون، ۳،۲ ثانیه و ۲،۸ ثانیه برای تایکان توربو و توربو اس است. با شارژ کامل می‌تواند تا ۴۰۰ کیلومتر را طی کند. پورشه تایکان (موتور و محور عقب) نخست وارد بازار چین می‌شود.

خودروهای آلمانی که سال ۲۰۲۱ وارد بازار می‌شوندب‌ ام و iXب ام و iX از دو موتور الکتریکی بهره می‌برد که روی محور‌های جلو و عقب مجموعا ۵۰۰ اسب بخار قدرت تولید می‌‌کنند و شتاب صفر تا ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت ۵ ثانیه‌ای را برای این کراس‌اور امکان‌پذیر می‌کنند. باتری‌های این خودرو، شعاع حرکتی ۶۰۰ کیلومتر مطابق WLTP اروپا را ممکن می‌کنند. این ب‌ ام‌ و در نیمه دوم سال وارد بازار می‌شود.

خودروهای آلمانی که سال ۲۰۲۱ وارد بازار می‌شوندب ‌ام‌ و i4ب ‌ام‌ و i4 از یک موتور الکتریکی با قدرت ۵۳۰ اسب‌ بخار و باتری‌های ۸۰ کیلووات ساعت استفاده می‌کند تا سرعت‌گیری صفر تا ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت ۴ ثانیه‌ای داشته باشد. شعاع حرکتی این خودرو، ۴۳۲ تا ۶۰۰ کیلومتر است. سیستم‌های الکترونیکی آن حکایت از آغاز عصر جدیدی در عرصه خودرو دارد.

خودروهای آلمانی که سال ۲۰۲۱ وارد بازار می‌شوندمرسدس EQAبا کسر کمک‌های دولتی که برای خرید خودروهای برقی پرداخت می‌شوند، قیمت این مرسدس تمام الکتریکی کمتر از ۴۰ هزار یورو خواهد بود. شعاع حرکت این مرسدس بنز با یک شارژ باطری تا ۴۰۰ کیلومتر است. مرسدس بنز در آخر این سال با دو خودروی الکتریکی دیگر EQS و EQE علاقمندان را غافلگیر خواهد کرد. headtopics.com

خودروهای آلمانی که سال ۲۰۲۱ وارد بازار می‌شوندمرسدس – مایباخ ۲۰۲۱ده برنامه ماساژ، رانندگی در آرامش و بدون سر و صدا، تامین نور داخل با ۲۵۳ لامپ ال ای دی در رنگ‌های گوناگون و ده‌ها امکان لوکس دیگر در خودرویی با موتور ۱۲ سیلندر که مخصوص این اتومبیل ساخته شده است. مرسدس میاباخ در بهار امسال وارد بازار آلمان می‌شود. آمریکا و چین در ماه آوریل و دیگر کشورهای اروپایی از تابستان این خودرو را دریافت می‌کنند.

خودروهای آلمانی که سال ۲۰۲۱ وارد بازار می‌شوندفولکس‌واگن ID.4تنها چند ماه پس از ID.3 فولکس واگن ID.4 را عرضه کرد. برد باطری‌های این خودرو با یک شارژ تا ۵۲۰ کیلومتر است. آئودی Q4 e-tron و اسکودا انیاک نیز از تکنولوژی این خودرو بهره‌ می‌برند. کابین آن کاملا دیجیتالی است کنترل خودرو و با لمس سطوح و کنترل هوشمند صوتی و بصری صورت می‌گیرد.

پلیس توکیو مانع بازگشت اجباری ورزشکار بلاروسی شد | DW | 02.08.2021 صدور حکم اعدام به اتهام قتل برای سه عامل جمهوری اسلامی در اربیل حریق در سواحل مدیترانه؛ آتش‌سوزی‌های ترکیه ابعاد سیاسی یافت | DW | 02.08.2021

خودروهای آلمانی که سال ۲۰۲۱ وارد بازار می‌شوندگلف Rاین خودرو گلف ساخت فولکس واگن با قدرت ۳۲۰ اسب بخار شتاب صفر تا ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت معادل ۷. ۴ ثانیه دارد. در گلف R از کمک فنرهای فعال در کنار رینگ‌های بزرگ ۱۹ اینچی استفاده شده که تأثیر مثبتی روی فرمان‌پذیری گذاشته‌اند. در مقابل راننده از نمایشگر ۱۲.۳ اینچی با وضوح بالا استفاده شده است. یک نمایشگر لمسی ۹.۲ اینچی نیز امکاناتی مانند سیستم صوتی و رهیاب ماهواره‌ای را درون خود جای داده است.

خودروهای آلمانی که سال ۲۰۲۱ وارد بازار می‌شونداسکودا – انیاک iVخودرو اسکودا که در جمهوری چک تولید می‌شود از زیر مجموعه‌های فولکس‌واگن آلمان است و از کمک‌های تکنیکی کمپانی مادر بهره می‌برد. خودروی انیاک iV که امسال وارد بازار می‌شود موتوری به قدرت ۱۴۸ تا ۲۰۴ اسب بخار دارد و با یک شارژ باطری مسافت ۵۰۰ کیلومتری را طی می‌کند. سیستم‌های هوشمند در این خودرو نیز در خدمت راننده قرار دارند. قیمت این خودرو از ۳۳ هزار ۸۰۰ یورو شروع می‌شود.

خودروهای آلمانی که سال ۲۰۲۱ وارد بازار می‌شوندفولکس واگن آرتئونفولکس واگن لیموزین آرتئون"Shooting Brake" که دارای موتوری با قدرت ۳۲۰ اسب بخار است را امسال وارد بازار می‌کند. از نوامبر سال ۲۰۲۰ موتور هیبریدی آن آماده شده است و قیمت آن از ۴۵ هزار یورو به بالا است.

خودروهای آلمانی که سال ۲۰۲۱ وارد بازار می‌شوندآئودی Q8 60 TFSIe Quattroاین آئودی با موتور شش سیلندر با قدرت ۳۴۰ اسب بخار و موتور برقی با ۱۳۶ اسب بخار کار می‌کند. این خودرو شتاب صفر تا ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت معادل ۴. ۵ ثانیه دارد. قدرت تولیدی توسط سیستم تمام چرخ محرک کواترو (Quattro) به چهار چرخ خودرو منتقل می‌شود. قیمت یکی از هوشمند‌ترین خودروهای جهان از ۹۲ هزار و ۸۰۰ یورو شروع می‌شود.

خودروهای آلمانی که سال ۲۰۲۱ وارد بازار می‌شوندآئودی Q5 – Sportbackآئودی SQ5 اسپرت‌بک به پیشرانه‌ی سه‌لیتری توربوشارژ خورجینی شش‌سیلندر با ۳۴۹ اسب‌بخار قدرت و ۵۰۰ نیوتن‌متر گشتاور مجهز است. در داخل کابین، صفحه‌نمایش لمسی ۱۰/۱ اینچی جدیدی وجود دارد که کمی بالاتر از داشبورد قرار می‌گیرد. قیمت این آئودی از ۵۲ هزار یورو شروع می‌شود.

خودروهای آلمانی که سال ۲۰۲۱ وارد بازار می‌شوندآئودی RS e-tron GTآئودی ای-ترون جی‌تی، سومین محصول برقی آئودی، قادر است در زمان ۳.۵ ثانیه از حالت سکون به سرعت ۱۰۰ کیلومتربرساعت برسد و با یک‌بار شارژ مسافت ۴۰۰ کیلومتر را طی می‌کند. سقف آن از کربن و سایر ساختار آن از فولاد و آلومینیوم است. قیمت این خودرو از ۶۷ هزار یورو شروع می‌شود.

ادامه مطلب: DW فارسی »

پایگاه اطلاع‌رسانی دولت ـ پاد

تعجبی ندارد. دولت آلمان عمدا باندازه کافی واکسن کرونا سفارش نداده اند و واکسیناسیون بسیار بد پیش میرود. واکسن باندازه کافی موجود نیست.

پیش‌بینی صندوق بین‌المللی پول: واکسن‌های کرونا، رشد اقتصاد جهانی را افزایش می‌دهندپیش‌بینی صندوق بین‌المللی پول: واکسن‌های کرونا، رشد اقتصاد جهانی را افزایش می‌دهند این واکسن‌ها مانع همه‌گیری ویروس_کرونا می‌شوند و به دولت‌ها اجازه می‌دهد تا ضمن لغو محدودیت‌های ناشی از بیماری کووید ۱۹، بازگشت به فعالیت‌های عادی اقتصادی را تشویق کنند

وزیر ارشاد: کرونا ضربه بزرگی به اقتصاد تئاتر زدبازدید وزیر ارشاد از جشنواره تئاتر فجر، تقدیم اجراها به یکی از شهدای مدافع سلامت و... از جمله خبرهای این رویداد است. شیره انگور را خورد وگفت,, شیرین است چشم نخوری وزیر تو بگو کرونا به اقتصاد کجا و چه بخشش ضربه بزرگی نزد فقط یکی نام ببر با رسم شکل غیر تئاتر بیست دقیقه وقت داری کتاب باز از معاون وزیر هم میتونی کمک بگیری اصلا تو میدونی تئاتر چی هست؟

بهبود چشم‌انداز رشد اقتصاد جهان؛ تاثیر واکسیناسیون کرونا بر رونق آمریکا و اروپاسازمان همکاری و توسعه اقتصادی(OECD) با لحاظ آثار ترکیبی برنامه محرک اقتصادی دولت آمریکا و کارزار جهانی واکسیناسیونِ کرونا چشم‌انداز رشد اقتصاد جهان در سال ۲۰۲۱ را از ۴.۲ درصد پیشین به ۵.۶ درصد افزایش داد.

سقوط رعایت پروتکل‌ها/مرگ‌های ۳ رقمی کرونا تا اطلاع ثانوی/جزییات فازبندی واکسیناسیون در کشورمعاون کل وزارت بهداشت ضمن تشرح وضعیت کرونا در موج چهارم بیماری در کشور درباره نگرانی از گردش ویروس در وسایل حمل و نقل عمومی و ادارات، لزوم اعمال محدودیت‌های شدیدتر در شهرهای نارنجی و قرمز، افزایش موارد مرگ کرونایی در ترکیه و نگرانی از ورود ویروس آفریقای جنوبی و برزیلی، افزایش ۵۰ تا ۷۰ درصدی موارد سرپایی، بستری و فوت در تهران، جزییات و فازبندی واکسیناسیون کرونا و ... توضیحاتی را ارائه داد. هرموقع لازم بشه فیتیلشو بالا یا پایین میاوریم آقای دکتر واکسن خبری نشد ؟؟؟ حقوق نجومی میگیرم اظهار نگرانی کنم! تا اطلاع ثانوی دلمون نمیخواد واکسن بخریم مملکت بابامونه عشقمون میکشه رعیت بمیره اصلا نه داخلی نه خارجی، هرکی هم دلش نمیخواد بمیره لعنت به شرف نداشتتون

استیضاح وزیر اقتصاد ایران با محوریت سقوط شاخص بورسنماینده مجلس ایران از ارائه طرح استیضاح وزیر اقتصاد این کشور با محوریت سقوط شاخص بورس که طی روزهای