سقوط کم‌سابقه اقتصاد آلمان در سایه کرونا | DW | 14.01.2021

14/01/2021 11:43:00 ب.ظ

پاندمی کرونا تاثیر شدیدی بر بزرگ‌ترین اقتصاد اروپا گذاشته است. تولید ناخالص داخلی آلمان نسبت به سال ۲۰۱۹ پنج درصد سقوط کرده و درآمد دولت به‌شدت کاهش یافته است.

اقتصاد آلمان, سقوط اقتصادی آلمان

پاندمی کرونا تاثیر شدیدی بر بزرگ‌ترین اقتصاد اروپا گذاشته است. تولید ناخالص داخلی آلمان نسبت به سال ۲۰۱۹ پنج درصد سقوط کرده و درآمد دولت به‌شدت کاهش یافته است.

پاندمی کرونا تاثیر شدیدی بر بزرگ‌ترین اقتصاد اروپا گذاشته است. تولید ناخالص داخلی آلمان نسبت به سال ۲۰۱۹ پنج درصد سقوط کرده و درآمد دولت به‌شدت کاهش یافته است.

دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنیدکاهش صادرات و وارداتدر این سال هزینه‌های مصرف‌کنندگان خصوصی هم شش درصد کاهش یافت که رکورد محسوب می‌شود.پورشه کراس توریسموخودرویی کاملا برقی در دو مدل توربو و توربو اس عرضه می‌شود که مجهز به باتری‌های لیتیون یون ولتاژ بالا هستند. قدرت تایکان توربو و توربو اس به ترتیب می‌تواند تا ۶۷۱ و ۷۵۱ اسب‌بخار هم برسد. سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت از حالت سکون، ۳،۲ ثانیه و ۲،۸ ثانیه برای تایکان توربو و توربو اس است. با شارژ کامل می‌تواند تا ۴۰۰ کیلومتر را طی کند. پورشه تایکان (موتور و محور عقب) نخست وارد بازار چین می‌شود.

ادامه مطلب:
DW فارسی »

میراث حماسه|دستاوردهای دفاع مقدس؛ از سخنان یک زندانی درباره حاج قاسم تا تاثیر پیکر شهدا +فیلم- اخبار فرهنگ حماسه و مقاومت - اخبار فرهنگی تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

تعجبی ندارد. دولت آلمان عمدا باندازه کافی واکسن کرونا سفارش نداده اند و واکسیناسیون بسیار بد پیش میرود. واکسن باندازه کافی موجود نیست.

پیش‌بینی صندوق بین‌المللی پول: واکسن‌های کرونا، رشد اقتصاد جهانی را افزایش می‌دهندپیش‌بینی صندوق بین‌المللی پول: واکسن‌های کرونا، رشد اقتصاد جهانی را افزایش می‌دهند این واکسن‌ها مانع همه‌گیری ویروس_کرونا می‌شوند و به دولت‌ها اجازه می‌دهد تا ضمن لغو محدودیت‌های ناشی از بیماری کووید ۱۹، بازگشت به فعالیت‌های عادی اقتصادی را تشویق کنند

وزیر ارشاد: کرونا ضربه بزرگی به اقتصاد تئاتر زدبازدید وزیر ارشاد از جشنواره تئاتر فجر، تقدیم اجراها به یکی از شهدای مدافع سلامت و... از جمله خبرهای این رویداد است. شیره انگور را خورد وگفت,, شیرین است چشم نخوری وزیر تو بگو کرونا به اقتصاد کجا و چه بخشش ضربه بزرگی نزد فقط یکی نام ببر با رسم شکل غیر تئاتر بیست دقیقه وقت داری کتاب باز از معاون وزیر هم میتونی کمک بگیری اصلا تو میدونی تئاتر چی هست؟

بهبود چشم‌انداز رشد اقتصاد جهان؛ تاثیر واکسیناسیون کرونا بر رونق آمریکا و اروپاسازمان همکاری و توسعه اقتصادی(OECD) با لحاظ آثار ترکیبی برنامه محرک اقتصادی دولت آمریکا و کارزار جهانی واکسیناسیونِ کرونا چشم‌انداز رشد اقتصاد جهان در سال ۲۰۲۱ را از ۴.۲ درصد پیشین به ۵.۶ درصد افزایش داد.

سقوط رعایت پروتکل‌ها/مرگ‌های ۳ رقمی کرونا تا اطلاع ثانوی/جزییات فازبندی واکسیناسیون در کشورمعاون کل وزارت بهداشت ضمن تشرح وضعیت کرونا در موج چهارم بیماری در کشور درباره نگرانی از گردش ویروس در وسایل حمل و نقل عمومی و ادارات، لزوم اعمال محدودیت‌های شدیدتر در شهرهای نارنجی و قرمز، افزایش موارد مرگ کرونایی در ترکیه و نگرانی از ورود ویروس آفریقای جنوبی و برزیلی، افزایش ۵۰ تا ۷۰ درصدی موارد سرپایی، بستری و فوت در تهران، جزییات و فازبندی واکسیناسیون کرونا و ... توضیحاتی را ارائه داد. هرموقع لازم بشه فیتیلشو بالا یا پایین میاوریم آقای دکتر واکسن خبری نشد ؟؟؟ حقوق نجومی میگیرم اظهار نگرانی کنم! تا اطلاع ثانوی دلمون نمیخواد واکسن بخریم مملکت بابامونه عشقمون میکشه رعیت بمیره اصلا نه داخلی نه خارجی، هرکی هم دلش نمیخواد بمیره لعنت به شرف نداشتتون

استیضاح وزیر اقتصاد ایران با محوریت سقوط شاخص بورسنماینده مجلس ایران از ارائه طرح استیضاح وزیر اقتصاد این کشور با محوریت سقوط شاخص بورس که طی روزهای

بحران کرونا اقتصاد آلمان را به یکی از بدترین رکودهای دوران پس از جنگ جهانی فرو برده و شکاف‌ عمیقی در بودجه دولت ایجاد کرده است.واکسن‌های کووید ۱۹ به پیش‌بینی صندوق بین‌المللی پول، توزیع گسترده واکسن‌های کووید ۱۹ در کشورهای مختلف، بهبود اقتصاد جهانی در سال ۲۰۲۱ را تقویت می‌کند.سید عباس صالحی در حاشیه حضور در سی و نهمین جشنواره تئاتر فجر عنوان کرد: سامانه «تلویزیون تئاتر ایران» فرصت و اتفاق تازه‌ای برای جشنواره تئاتر فجر و آینده تئاتر ایران است؛ فرصتی خاص که می‌تواند رونق اقتصادی را به دنبال داشته باشد.لورنس بون، اقتصاددان ارشد سازمان همکاری و توسعه اقتصادی با تشریح جزئیات گزارش روز سه‌شنبه این سازمان به یورونیوز گفت: «۱ درصد از بازنگری ۱.

بر اساس برآورد اداره آمار فدرال، برای نخستین بار از سال ۲۰۱۱ آلمان با کسری بودجه مواجه است و تولید ناخالص داخلی نسبت به سال ۲۰۱۹ پنج درصد کاهش یافته است. سقوط اقتصادی آلمان به این شکل تنها در زمان بحران مالی جهانی در سال ۲۰۰۹ رخ داد.۵ درصدی این شاخص بین‌ المللی شد. آن زمان تولید ناخالص داخلی ۵،۷ درصد کاهش یافت.  وی افزود: این سامانه همزمان با جشنواره و پس از آن، امکان ارتباط هنرمندان با مخاطبان خود در ایران و همه فارسی زبانان دنیا را فراهم می‌کند. در سال ۲۰۲۰ هزینه ایالت‌ها، شهرداری‌ها و صندوق‌های تأمین اجتماعی ۱۵۸ میلیارد و ۲۰۰ میلیون یورو بیشتر از درآمدشان بوده است.۵ درصدی اقتصاد جهانی می‌شود. دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید در این سال کسری بودجه ۴،۸ درصد برآورد شده است، پدیده‌ای که تنها در سال ۱۹۹۵ زیر فشار اتحاد دو آلمان (آلمان فدرال و جمهوری دموکراتیک آلمان) اتفاق افتاد.۶ درصدی ماه دسامبر به ۳.

 درآمد مالیاتی نیز در آلمان کاهش یافته است.۲ درصدی صندوق بین‌المللی پول در ماه اکتبر بهتر است، و سریعترین میزان رشد اقتصاد جهانی از هنگام بازگشت از بحران مالی سال ۲۰۱۰ محسوب می‌شود. همانطور که نام و یاد او همواره زنده است، در جشنواره های فیلم و تئاتر فجر نیز پرداختن به شخصیت ایشان بسیار ملموس بود و بیش از 10 تئاتر با این مضمون در جشنواره به روی صحنه رفته‌اند. یکی از دلایل آن، کاهش مالیات بر ارزش افزوده بود که از اول ژوئیه ۲۰۱۹ برای ترغیب مصرف‌کنندگان به خرید، به مدت شش ماه از ۱۹ درصد به ۱۶ درصد رسید. در همین مدت زمان هزینه‌های دولت به دلیل کمک‌های نقدی به شاغلان بخش خصوصی افزایش چشمگیری یافت. یکی دیگر از عوامل بهبود رشد اقتصاد جهانی، برنامه‌های محرک اقتصادی در آمریکا و ژاپن، در اواخر سال میلادی گذشته بود. کاهش صادرات و واردات در ماه مارس و آوریل سال ۲۰۲۰ بخش‌هایی از اقتصاد آلمان به دلیل همه‌گیری ویروس کرونا و بیماری سارس‌کوو ۲ تعطیل شد، مرزها به طور موقت بسته شدند و زنجیره‌های تأمین مواد مورد نیاز پاره شد.  وی در پاسخ به این که وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی چه تمهیدی را برای افزایش کمی و کیفی آثار انقلابی و ارزشی در جشنواره‌های فجر اندیشیده است، گفت: جشنواره‌های فجر، جشنواره‌های ملی هستند و تکاپوی مختلفی را برای برگزاری آن ها می‌بینیم. در تابستان بهبود موقتی پیش آمد اما در پاییز، افزایش تعداد مبتلایان محدودیت‌های جدیدی در زندگی اجتماعی و اقتصاد ایجاد کرد در سال ۲۰۲۰ صادرات این کشور نسبت به سال پیش از آن ۹،۹ درصد کاهش یافت و واردات کالاها و خدمات ۸،۶ درصد افت کرد. گیتا گوپینات، کارشناس ارشد اقتصادی صندوق بین‌المللی پول، سه شنبه در جریان یک جلسه مطبوعاتی گفت که «بسیاری از عوامل به نتیجه رقابت میان ویروس جهش‌یافته، ‌واکسن‌ها، و توانایی سیاست‌ها برای ارائه پشتیبانی موثر تا پایان همه‌گیری بستگی دارد» او در ادامه افزود که «هنوز نکات مبهم زیادی وجود دارد.۱ و ۳ درصد برآورد شده است.

در این سال هزینه‌های مصرف‌کنندگان خصوصی هم شش درصد کاهش یافت که رکورد محسوب می‌شود. سرمایه‌گذاری شرکت‌ها در تجهیزات فنی، از جمله ماشین‌آلات نیز افت چشمگیری داشته است.۴ درصدی در سال ۲۰۲۰، حدود ۵. مباحث مربوط به تاریخ و هویت انقلابی، بخش مهمی از موضوعات جشنواره را تشکیل می دهد و امسال درصد قابل توجهی از آثار به این موضوعات پرداخته اند. برخی از اقتصاددانان بازگشت قدرتمندانه بزرگترین اقتصاد اروپا در سال جاری را پیش‌بینی کرده‌اند اما انتظار اکثر کارشناسان این است که اقتصاد آلمان در اواخر سال ۲۰۲۱ تا آوایل ۲۰۲۲ به سطح پیش از بحران کرونا خواهد رسید. خودروهای آلمانی که سال ۲۰۲۱ وارد بازار می‌شوند پورشه کراس توریسمو پورشه کراس توریسمو، مفهومی که در نمایشگاه ژنو در سال ۲۰۱۸ رونمایی شده بود، امسال وارد بازار می‌شود.۳ درصدی در سال ۲۰۲۰، امسال ۸. این پورشه با طول ۴،۹۵ متر، به سیستم تمام چرخ محرک و قدرت در مجموع ۶۰۰ اسب بخار مجهز است. لازم است هنرمندان به عنوان گروه‌های مرجع اجتماعی و به دلیل تاثیرگذاری‌شان بیش از بقیه مراقب باشند.۴ تولید ناخالص داخلی در سال گذشته میلادی، در سال ۲۰۲۱ قادر خواهد بود تا رشد دو رقمی ۱۲.

این کراس‌اور تمام برقی با سرعت ۲۵۰ کیلومتر در ساعت، برای رسیدن به سرعت ۱۰۰ کیلومتر در ساعت به کمتر از ۳،۵ ثانیه نیاز دارد. صندوق بین‌المللی پول می‌گوید که ۱۹ کشور اروپایی که واحد پول مشترک آنها «یورو» است، پس از مشاهده دهانه خروجی ۷. باطری آن در ۴ دقیقه برای ۱۰۰ کیلومتر شارژ می‌شود. خودروهای آلمانی که سال ۲۰۲۱ وارد بازار می‌شوند پورشه تایکان (موتور و محور عقب) خودرویی کاملا برقی در دو مدل توربو و توربو اس عرضه می‌شود که مجهز به باتری‌های لیتیون یون ولتاژ بالا هستند.۲ درصدی را ثبت خواهند کرد. در راستای تکریم و ارج گذاری به تلاش‌ها و زحمات کادر درمان و سلامت کشور، ششمین روز از اجراهای سی و نهمین جشنواره تئاتر فجر به شهید حمید عقیلی، پنجمین شهید مدافع سلامت در کشور تقدیم شد. قدرت تایکان توربو و توربو اس به ترتیب می‌تواند تا ۶۷۱ و ۷۵۱ اسب‌بخار هم برسد. سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت از حالت سکون، ۳،۲ ثانیه و ۲،۸ ثانیه برای تایکان توربو و توربو اس است.۱ درصدی، کاهش ۵.

با شارژ کامل می‌تواند تا ۴۰۰ کیلومتر را طی کند. به گزارش روابط عمومی سی‌ونهمین جشنواره تئاتر فجر، امروز جمعه 17 بهمن‌ماه همزمان با روز هفتمین این رویداد، مجموعه تئاتر شهر، تئاتر مولوی، تماشاخانه ایرانشهر و تالار حافظ میزبان هفتمین روز از اجراهای صحنه‌ای آثار این دوره از جشنواره خواهند بود. پورشه تایکان (موتور و محور عقب) نخست وارد بازار چین می‌شود. صندوق بین‌المللی پول به دنبال بهبود سریعتر از انتظار شرایط کارخانه‌ها و مزارع در هندوستان، وضعیت اقتصادی این کشور را نیز مثبت ارزیابی کرد. خودروهای آلمانی که سال ۲۰۲۱ وارد بازار می‌شوند ب‌ ام و iX ب ام و iX از دو موتور الکتریکی بهره می‌برد که روی محور‌های جلو و عقب مجموعا ۵۰۰ اسب بخار قدرت تولید می‌‌کنند و شتاب صفر تا ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت ۵ ثانیه‌ای را برای این کراس‌اور امکان‌پذیر می‌کنند. باتری‌های این خودرو، شعاع حرکتی ۶۰۰ کیلومتر مطابق WLTP اروپا را ممکن می‌کنند.۵ درصد رشد می‌کند که با توجه به سقوط ۸ درصدی در سال ۲۰۲۰، سریعترین رشد اقتصادی در میان اقتصادهای بزرگ محسوب می‌شود. تالار سایه در ساعت 15 میزبان اجرای نمایش «پاشوره» به کارگردانی حسن عابدی خواهد بود و «سه‌شنبه‌های لعنتی» به کارگردانی محمدمهدی خاتمی هم در ساعت 17 در تالار قشقایی روی صحنه می‌رود. این ب‌ ام‌ و در نیمه دوم سال وارد بازار می‌شود.

خودروهای آلمانی که سال ۲۰۲۱ وارد بازار می‌شوند ب ‌ام‌ و i4 ب ‌ام‌ و i4 از یک موتور الکتریکی با قدرت ۵۳۰ اسب‌ بخار و باتری‌های ۸۰ کیلووات ساعت استفاده می‌کند تا سرعت‌گیری صفر تا ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت ۴ ثانیه‌ای داشته باشد.۶ درصدی به رشد ۸. شعاع حرکتی این خودرو، ۴۳۲ تا ۶۰۰ کیلومتر است. امروز در سالن ناظرزاده و در ساعت 17 نمایش «کانالپسی» به کارگردانی وحید نفر روی صحنه می‌رود. سیستم‌های الکترونیکی آن حکایت از آغاز عصر جدیدی در عرصه خودرو دارد. خبرهای دیگر . خودروهای آلمانی که سال ۲۰۲۱ وارد بازار می‌شوند مرسدس EQA با کسر کمک‌های دولتی که برای خرید خودروهای برقی پرداخت می‌شوند، قیمت این مرسدس تمام الکتریکی کمتر از ۴۰ هزار یورو خواهد بود. شعاع حرکت این مرسدس بنز با یک شارژ باطری تا ۴۰۰ کیلومتر است.. * نمایش‌های خیابانی  امروز جمعه 17 بهمن‌ماه و در بخش نمایش‌های خیابانی و دیگرگونه‌ها، از ساعت 15:30 تا 18:30 در محوطه مقابل تالار وحدت به ترتیب نمایش‌های «6599»، «هشت روز بدون تماس تصویری»، «V.

مرسدس بنز در آخر این سال با دو خودروی الکتریکی دیگر EQS و EQE علاقمندان را غافلگیر خواهد کرد. خودروهای آلمانی که سال ۲۰۲۱ وارد بازار می‌شوند مرسدس – مایباخ ۲۰۲۱ ده برنامه ماساژ، رانندگی در آرامش و بدون سر و صدا، تامین نور داخل با ۲۵۳ لامپ ال ای دی در رنگ‌های گوناگون و ده‌ها امکان لوکس دیگر در خودرویی با موتور ۱۲ سیلندر که مخصوص این اتومبیل ساخته شده است. مرسدس میاباخ در بهار امسال وارد بازار آلمان می‌شود. در محوطه آب‌نمای بازار بزرگ «ایران‌مال» هم در دو نوبت 18:30 و 19 دو نمایش «6599» و «هشت روز بدون تماس تصویری» اجرا خواهد شد. آمریکا و چین در ماه آوریل و دیگر کشورهای اروپایی از تابستان این خودرو را دریافت می‌کنند. خودروهای آلمانی که سال ۲۰۲۱ وارد بازار می‌شوند فولکس‌واگن ID.

4 تنها چند ماه پس از ID.R » و پس از آن در ساعت 11:30 میزبان نمایش «#خودم شروع می‌کنم» خواهد بود.3 فولکس واگن ID.4 را عرضه کرد. برد باطری‌های این خودرو با یک شارژ تا ۵۲۰ کیلومتر است. نمایش «آنتروپی» به کارگردانی زهرا رفیعی در این بخش از ساعت 16 در فضای مجازی اجرا می‌شود. آئودی Q4 e-tron و اسکودا انیاک نیز از تکنولوژی این خودرو بهره‌ می‌برند.

کابین آن کاملا دیجیتالی است کنترل خودرو و با لمس سطوح و کنترل هوشمند صوتی و بصری صورت می‌گیرد. خودروهای آلمانی که سال ۲۰۲۱ وارد بازار می‌شوند گلف R این خودرو گلف ساخت فولکس واگن با قدرت ۳۲۰ اسب بخار شتاب صفر تا ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت معادل ۷. نمایش‌ «است» به کارگردانی جعفر حجازی از ساعت 13 امروز از مبدأ خیابان خارک اجرای خود را آغاز می‌کند. ۴ ثانیه دارد. در گلف R از کمک فنرهای فعال در کنار رینگ‌های بزرگ ۱۹ اینچی استفاده شده که تأثیر مثبتی روی فرمان‌پذیری گذاشته‌اند. در مقابل راننده از نمایشگر ۱۲.  نمایش «تناسخ» به کارگردانی مهیار جوادی‌ها امروز ساعت 15 به‌صورت گردشی اجرا خواهد داشت.

۳ اینچی با وضوح بالا استفاده شده است. یک نمایشگر لمسی ۹.۲ اینچی نیز امکاناتی مانند سیستم صوتی و رهیاب ماهواره‌ای را درون خود جای داده است. سی و نهمین جشنواره تئاتر فجر به دبیری حسین مسافرآستانه تا 20 بهمن در حال برگزاری است. خودروهای آلمانی که سال ۲۰۲۱ وارد بازار می‌شوند اسکودا – انیاک iV خودرو اسکودا که در جمهوری چک تولید می‌شود از زیر مجموعه‌های فولکس‌واگن آلمان است و از کمک‌های تکنیکی کمپانی مادر بهره می‌برد. خودروی انیاک iV که امسال وارد بازار می‌شود موتوری به قدرت ۱۴۸ تا ۲۰۴ اسب بخار دارد و با یک شارژ باطری مسافت ۵۰۰ کیلومتری را طی می‌کند.

سیستم‌های هوشمند در این خودرو نیز در خدمت راننده قرار دارند. قیمت این خودرو از ۳۳ هزار ۸۰۰ یورو شروع می‌شود. خودروهای آلمانی که سال ۲۰۲۱ وارد بازار می‌شوند فولکس واگن آرتئون فولکس واگن لیموزین آرتئون"Shooting Brake" که دارای موتوری با قدرت ۳۲۰ اسب بخار است را امسال وارد بازار می‌کند. از نوامبر سال ۲۰۲۰ موتور هیبریدی آن آماده شده است و قیمت آن از ۴۵ هزار یورو به بالا است. خودروهای آلمانی که سال ۲۰۲۱ وارد بازار می‌شوند آئودی Q8 60 TFSIe Quattro این آئودی با موتور شش سیلندر با قدرت ۳۴۰ اسب بخار و موتور برقی با ۱۳۶ اسب بخار کار می‌کند.

این خودرو شتاب صفر تا ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت معادل ۴. ۵ ثانیه دارد. قدرت تولیدی توسط سیستم تمام چرخ محرک کواترو (Quattro) به چهار چرخ خودرو منتقل می‌شود. قیمت یکی از هوشمند‌ترین خودروهای جهان از ۹۲ هزار و ۸۰۰ یورو شروع می‌شود. خودروهای آلمانی که سال ۲۰۲۱ وارد بازار می‌شوند آئودی Q5 – Sportback آئودی SQ5 اسپرت‌بک به پیشرانه‌ی سه‌لیتری توربوشارژ خورجینی شش‌سیلندر با ۳۴۹ اسب‌بخار قدرت و ۵۰۰ نیوتن‌متر گشتاور مجهز است.

در داخل کابین، صفحه‌نمایش لمسی ۱۰/۱ اینچی جدیدی وجود دارد که کمی بالاتر از داشبورد قرار می‌گیرد. قیمت این آئودی از ۵۲ هزار یورو شروع می‌شود. خودروهای آلمانی که سال ۲۰۲۱ وارد بازار می‌شوند آئودی RS e-tron GT آئودی ای-ترون جی‌تی، سومین محصول برقی آئودی، قادر است در زمان ۳.۵ ثانیه از حالت سکون به سرعت ۱۰۰ کیلومتربرساعت برسد و با یک‌بار شارژ مسافت ۴۰۰ کیلومتر را طی می‌کند. سقف آن از کربن و سایر ساختار آن از فولاد و آلومینیوم است.

قیمت این خودرو از ۶۷ هزار یورو شروع می‌شود. نویسنده: محمود صالحی .