سقوط افغانی به پایین‌ترین حد در دو دهه گذشته؛ بانک مرکزی افغانستان مزایده دلار را آغاز کرد

25/08/1400 05:30 ب.ظ

سقوط افغانی به پایین‌ترین حد در دو دهه گذشته؛ بانک مرکزی افغانستان مزایده دلار را آغاز کرد جزئیات بیشتر🔽

بانک مرکزی افغانستان همچنین در بیانیه خود تاکید کرده که تمام پیشنهادهای خریدی که پذیرفته شوند، تا پایان روز سه‌شنبه به طور کامل تسویه خواهد شد.با توقف ناگهانی حمایت‌های مالی خارجی پس از قدرت‌گیری شبه‌نظامیان طالبان در ماه اوت، اقتصاد افغانستان با محدودیت‌ جدی منابع ارزی مواجه شده است.

پیش از سلطه طالبان بر افغانستان، سالانه معادل ۲۰ درصد تولید ناخالص این کشور از طریق کمک‌های مالی و نقدی کشورهای غربی تامین می‌شد. در همین حال، حدود ۷ میلیارد از ۹ میلیارد دلار از ذخایر بانک مرکزی افغانستان که در خارج از این کشور نگهداری می‌شود از سوی ایالات متحده مسدود شده است.

ادامه مطلب:
euronews_pe »

سه نفر به اتهام شرکت در عملیات تروریستی در لیورپول بازداشت شدند | DW | 14.11.2021در پی انفجار یک خودرو در لیورپول که یک کشته و یک زخمی برجای گذاشت، پلیس سه مرد را به ظن 'اقدام تروریستی' دستگیر کرد. این انفجار در مقابل کلینیک زنان این شهر در شمال غرب بریتانیا رخ داد.

خودسوزی و مرگ یک مرد ۶۵ ساله در ایران در اعتراض به رای دادگاه🔺خودسوزی و مرگ یک مرد ۶۵ ساله در ایران در اعتراض به رای دادگاه ▪️برای بسیاری از مردمان خاورمیانه، اقدام به خودسوزی -اعتراضی که میوه‌فروشی در تونس به کار گرفت و به کاتالیزوری برای بهار عربی تبدیل شد - نارضایتی گسترده‌تری از مشکلات اقتصادی را برمی‌انگیزد

افزایش نگرانی‌ها نسبت به استقرار نیروهای روسی در نزدیکی مرز اوکراین؛ ناتو به روسیه هشدار داد▪️ینس_استولتنبرگ، دبیرکل ناتو، روز دوشنبه ۲۴ آبان به مسکو هشدار داد که این ائتلاف نظامی در بحبوحه استقرار گسترده و غیرعادی نیروهای روسیه در مرزهای اوکراین، در کنار کی‌یف ایستاده است. اگر روسیه و حضرت پوتین تصمیم به حمله گرفته باشن، هیچکس ، نه ناتو و نه اکراین و نه آمریکا و نه اتحادیه اروپا، تخمش ،تاکید می‌کنم، تخمش رو هم نمیتونن بخورن. آمریکا بعد از ضعف بایدن در مقابل ایران، به شدت وجه خودش رو از دست داده.این پیام رو از کی یف مینویسم و نظر مردم اکراین هست

کاهش ارزش لیر ترکیه در برابر دلار آمریکا همچنان ادامه داردارزش لیر ترکیه در برابر دلار آمریکا حدود 0.8 درصد کاهش یافت و به پایین‌ترین حد خود یعنی هر دلار معادل 10.075 لیره رسید.این سقوط ارزش لیر در حالی صورت

بارش باران در نقاط مختلف کشور/ کاهش دما در نیمه شمالی تا ۱۲ درجهبارش باران در نقاط مختلف کشور کاهش دما در نیمه شمالی تا ۱۲ درجه رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از بارش باران در نقاط مختلف کشور و کاهش دما در نیمه شمالی تا ۱۲ درجه سانتیگراد خبر داد.

اجرای قرنطینه هوشمند در تهران؛ بزودی / عدم کارایی محدودیت تردد شبانه در شرایط فعلیمعاون درمان ستاد مقابله با کرونا استان تهران با اشاره به اینکه فعلا شرایط کرونا در پایتخت تحت کنترل است، درباره محدودیت تردد شبانه گفت: در شرایط فعلی به نظر می‌رسد این محدودیت‌ها کارایی لازم را ندارند و به همین دلیل پیشنهاد لغو آن را به ستاد ملی ارایه دادیم.