سقوط هواپیمای مسافربری اندونزی؛ انتشار تصاویر عملیات غواصان برای یافتن جعبه سیاه - BBC News فارسی

22/10/1399 10:44 ق.ظ

سقوط هواپیمای مسافربری اندونزی؛ انتشار تصاویر عملیات غواصان برای یافتن جعبه سیاه

مقامات اندونزی تصاویری از عملیات جستجو برای یافتن جعبه سیاه در اعماق دریا را منتشر کرده‌اند و امیدوارند با پیدا کردن و بازیابی اطلاعات جعبه سیاه هواپیما علت سقوط آن را مشخص کنند. این هواپیما دیروز چهار دقیقه بعد از بلندشدن از فرودگاه جاکارتا از صفحه رادار محو شد. در این هواپیما ۶۲ مسافر و خدمه حضور داشتند. به اعتقاد مقامات امیدی برای نجات جان هیچ یک از سرنشینان این پرواز وجود ندارد.

مقامات اندونزی پیشتر اعلام کرده بودند که "محل" سقوط هواپیمای مسافربری بوئینگ و نیز جعبه سیاه را پیدا کرده‌اند. تا کنون بخشی از بدنه هواپیما، وسایل سرنشینان و تکه‌هایی از اجساد کشف شده است. تکه‌های یافت شده از عمق ۲۳ متری به دست آمده است.

دستکم ۲۶۰۰ نیروی امدادی در این عملیات شرکت دارند. مقامات‌ امداد و نجات می‌گویند عملیات جستجو را شبانه‌روز پیش خواهند برد. منبع تصویر، Instagram/@Sar_Nasional یک متخصص ایمنی حمل و نقل در اندونزی می‌گوید "بر اساس تکه‌هایی از لاشه هواپیما پیدا شده است، احتمالا هواپیما به سطح آب برخورد کرده‌ و از هم گسسته شده است. چون اگر در هوا منفجر شده بود، تکه‌ها گسترده تر پخش می‌شد". headtopics.com

بازهم ۷۳۷ بازهم اندونزی ...

مرگ به این خبر گذاری مزخرفتون که جز خبر بد هیچی ندارید

چرا بی بی سی فارسی خبر اعتراض یک نهاد حقوق بشری بریتانیایی به دفاع این رسانه از رژیم ایران را سانسور کرد؟ اون نهاد حقوق بشری هم در تیرانا نشسته یا نکنه ترامپیسته؟

ادامه مطلب:
bbcpersian »

جزئيات سقوط هواپیمای مسافربری اندونزی اعلام شدلاشه هواپیمای مسافربری اندونزی که امروز در جزایر نزدیک به جاکارتا پایتخت سقوط کرد٬ به چندین نقطه مختلف پراکنده شده است. - خبرگزاری آناتولی

نیروی دریایی اندونزی محل سقوط هواپیمای مسافربری را شناسایی کرد - BBC News فارسیمقام های اندونزیایی می گویند که محل سقوط یک هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ که روز شنبه به فاصله کوتاهی بعد از پرواز از فرودگاه بین المللی جاکارتا در دریا سقوط کرد را یافته اند. به گفته مارشال باگوس پوروهیتو، سرپرست سازمان جستجو و نجات اندونزی، هواپیما پیش از سقوط وضعیت اضطراری اعلام نکرده بود. الان کانادا بیانیه میده

محل سقوط هواپیمای مسافربری اندونزی شناسایی شدجوکو ویدودو، رئیس جمهوری اندونزی روز یکشنبه سقوط هواپیما را تأیید کرد و از همه افراد و نهادهای مسئول خواست تا همچنان به جستجوی خود برای یافتن قربانیان ادامه دهند. هنوز از سرنوشت ۶۲ سرنشین این هواپیما اطلاعی در دست نیست. سپاه گلباران نکرد؟

محل سقوط هواپیمای مسافربری اندونزی و موقعیت جعبه سیاه شناسایی شدجوکو ویدودو، رئیس جمهوری اندونزی روز یکشنبه سقوط هواپیما را تأیید کرد و از همه افراد و نهادهای مسئول خواست تا همچنان به جستجوی خود برای یافتن قربانیان ادامه دهند. هنوز از سرنوشت ۶۲ سرنشین این هواپیما اطلاعی در دست نیست.

موقعیت جعبه‌های سیاه هواپیمای سقوط کرده در اندونزی شناسایی شدیک روز پس از سقوط هواپیمای متعلق به شرکت هوایی سریویجایا در اندونزی با ۶۲ سرنشین، مقام‌های اندونزی اعلام کردند محل جعبه‌های سیاه این هواپیما شناسایی شده است

هواپیمای اندونزی 'در اقیانوس هند سقوط کرد' | DW | 09.01.2021نیروی دریایی اندونزی، از پیدا شدن احتمالی لاشه هواپیمای مسافربری خطوط هوایی 'سری‌ویجایا' در اقیانوس هند خبر داده است. این هواپیما که از فرودگاه جاکارتا پرواز کرده بود ۶۲ سرنشین داشته است.