سقوط تله‌کابین, ایتالیا, دریاچه ماجیوره

سقوط تله‌کابین, ایتالیا

سقوط تله‌‌کابین در شمال ایتالیا؛ یک ایرانی جزو جان‌باختگان | DW | 24.05.2021

تحقیق پیرامون دلایل سقوط تله‌کابین در ارتفاعات شمال ایتالیا شروع شده و گمانه‌ها به پارگی کابل معطوف است. از بین ۱۵ سرنشین تله‌کابین تنها یک پسربچه پنج ساله زنده مانده است. یک مرد جوان ایرانی از جمله قربانیان سانحه بود.

24/05/2021 05:07:00 ب.ظ

اصلاحیه: پیش‌تر برخی رسانه‌ها از کشته شدن یک زن ایرانی در حادثه سقوط تله‌کابین ایتالیا خبر داده بودند، که به این ترتیب تصحیح می‌شود: از بین ۱۵ سرنشین تله‌کابین تنها یک پسربچه پنج ساله زنده مانده است. یک مرد جوان ایرانی از جمله قربانیان سانحه بود.

تحقیق پیرامون دلایل سقوط تله‌کابین در ارتفاعات شمال ایتالیا شروع شده و گمانه‌ها به پارگی کابل معطوف است. از بین ۱۵ سرنشین تله‌کابین تنها یک پسربچه پنج ساله زنده مانده است. یک مرد جوان ایرانی از جمله قربانیان سانحه بود.

Sapienzaبا هم آشنا شده بودند.»حادثه حوالی ظهر یکشنبه روی داد و کابین‌ در یکصد متری ایستگاه نهایی، ناگهان به میان جنگل افتاد. یک افسر پلیس گفته است که کابین پس از سقوط، به یک شیب تند جنگلی غلطید و سپس در برخورد با درخت متوقف شد.امدادگران به دلیل صعب‌العبور بودن منطقه به سختی و با هلی‌کوپتر به محل سانحه رسیدند. تصاویر نیروهای امدادگر و ماموران پلیس از محل سانحه نشان می‌دهد که کابین به کلی در هم شکسته است. یک کودک ۹ ساله نیز در میان مصدومان بود که به دلیل شدت جراحات در بیمارستان تورین جان سپرد.

اعتراضات خوزستان؛ جان باختن یک مجروح و تظاهرات در رباط کریم پایگاه اطلاع‌رسانی دولت ـ پاد شرایط وخیم جسمانی منیره عرب‌شاهی به روایت همسرش

سیاستمداران ایتالیایی هر یک با پیام‌های جداگانه، از واقعه ابراز تاسف و با بازماندگان همدردی کرده‌اند. نخست وزیر، رئیس جمهوری، وزیر خارجه و شمار دیگری از اعضای کابینه ایتالیا در توییتر به خانوادها تسلیت گفته‌اند. روسای کمیسیون اروپا، شورای اروپا و پارلمان اروپا هم پیام‌های همدردی فرستاده‌اند. آلبرتو سیریو، فرماندار منطقه پیمونت با حضور در تلویزیون خواهان روشن شدن علت امر شد و گفت: «ایتالیا باید سرزمینی امن باشد.»

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندیدتله کابین سانحه دیده در سال ۲۰۱۶ به طور کامل نوسازی شده و اخیرا آغاز به کار کرده بود. این تله کابین منطقه تفریحی"استرسا" در اطراف دریاچه ماجیوره  را ظرف ۲۰ دقیقه به ناحیه کوهستانی مونته موتارنه در ارتفاع ۱۵۰۰ متری آلپ متصل می‌کند و چشم‌اندازی فوق‌العاده از قله‌های آلپ دارد که بی‌نظیر و یگانه توصیف می‌شود. headtopics.com

تله کابین در زمستان مورد استفاده اسکی‌بازان قرار می‌گیرد و در تابستان عموما گردشگران و کوهنوردان سوار آن می‌شوند.منطقه"لاگو ماجیوره" مقصد  بسیاری از مسافران است و مونته موتارونه محبوب‌ترین جاذبه گردش و تفرج در شمال ایتالیا. سانحه تنها یک روز پس از راه اندازی دوباره تله کابین و یک ماه بعد  ازسرگیری تورهای تفریحی و مراکز مهمان‌پذیر منطقه رخ داد. این فعالیت‌ها در دوران پاندمی کرونا همه بسته بودند.

خط آهن منطقه نیز در فاصله سال‌های ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۶ مرمت و نوسازی شده است. ادامه مطلب: DW فارسی »

پایگاه اطلاع‌رسانی دولت ـ پاد

پسر یاد جوکه افتادم چقد ایرانی تو جهان پخشه