سقط جنین مدل نوینِ زنده به گور دختران در عصر جاهلیت است- اخبار فرهنگی - اخبار تسنیم - Tasnim

  • 📰 Tasnimnews_Fa
  • ⏱ Reading Time:
  • 62 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 28%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

🎥 استاد حوزه و دانشگاه: سقط_جنین مدل نوینِ زنده به گور دختران در عصر جاهلیت است :جاهلیت مدرن آنجایی است که اسم زنده به گور کردن بچه را نمی‌برد، اما کارش را انجام می‌دهد، این فرزند در رحم مادر هم زنده است و روح دارد چه فرقی می‌کند؟!

، حجت‌الاسلام رضاییان، عضو مجمع عالی حکمت اسلامی در برنامه «بدون توقف» گفت: در زمانی که صحبت فیش‌های نجومی بود و هدیه‌های میلیاردی رد و بدل می‌شد و همه می‌گفتند نقص قانون داریم، من با مشاهده شخصیت والای برخی از مردم به این فکر می‌کردم که ما نقص قانون داریم، نقص عقل هم داریم؟ نقص دین هم داریم؟ دین به ما نگفته بود بعضی چیزها در حق شما روا نیست؟وی با اشاره به اینکه انسان برای رسیدن به کمال باید از جزئی‌ترین امور که به بدنش مربوط می‌شود تا روحش را برای بهترین شدن آماده کند، تصریح کرد:...

این کارشناس دینی در پاسخ به این مطلب که «برخی از احکام محدود به زمان و مکان خودش است و باید آنها را در ظرف زمان پیاده کرد» گفت: اینجا متخصص امر باید بگوید در زمان 1400 سال پیش به این علت بود حالا این علت نیست، فقها کارشان همین است، کما اینکه بعضی از احکام هم تغییر می‌کند و این اختلافی که گاهی در فتواها وجود دارد به این دلیل است چون ما دسترسی به امام معصوم نداریم، مقداری از اختلاف طبیعی است و این اختلاف هم خیلی کم است.

رضائیان در پاسخ به این مطلب که «مثلاً حکمی همچون زنده به گور کردن دختران محدود به زمان جاهلیت بوده و امروز کاربردی ندارد» تصریح کرد: در جاهلیت مدرن آیا تعداد فرزندی که از دختر و پسر سقط می‌کنند، قابل مقایسه با زمان جاهلیت است؟ می‌توانید به آمار مراجعه کنید، جاهلیت مدرن آنجایی است که اسم زنده به گور کردن بچه را نمی‌برد، اما کارش را انجام می‌دهد، این فرزند در رحم مادر هم زنده است و روح دارد چه فرقی می‌کند.

این مبلّغ مذهبی افزود: یک پدر مهربان به فرزندانش توصیه‌ای می‌کند؛ یکی مرتب چون و چرا می‌آورد؛ من وقتی می‌گویم الله اکبر، می‌دانم رساننده من به کمال است و با سجده خیلی از انژی‌های منفی خنثی می‌شود. امروز ثابت شده، نزدیک‌ترین حالت عاشق و معشوق سجده است، سجده یکی از 10 هزار خاصیت نماز است، اما اینکه عاشق در مقابل معشوق به سجده درمی‌آید این زیبایی دین است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 14. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

موارد جدید ابتلا به کرونا در چین و کره جنوبی رو به افزایش است
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

تعویق زمان کنکور ضروری است/ دورۀ پیگیری مشکلات اقتصادی مردم آغاز شده استقالیباف: تعویق زمان کنکور ضروری است متاسفانه به وعده‌های داده شده دربرگزاری کنکور دکتری عمل نشد بی‌توجهی‌های تاسف آوری در برگزاری آن کنکور وجود داشت این کوتاهی‌ها،نگرانی مردم درخصوص برگزاری کنکور سراسری را بیشتر کرده سلامت دانش آموزان خط قرمز مجلس است
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

مشکلات جایگاه‌داران بابت تاخیر در اعلام حق‌العمل سال ۹۹/ ورود افراد مشکوک به جایگاه‌ها ممنوع استریس هیات مدیره انجمن صنفی صاحبان اماکن فروش و عرضه فراورده های نفتی سراسر کشور: از زمان شیوع ویروس کرونا تا امروز جایگاهداران جزو صف اول رعایت پروتکل‌ها بوده‌اند و تمام تلاش خود را انجام می‌دهند.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

پوررستمی: آمار بستری جوانان و نوجوانان مبتلا به کرونا در البرز نگران‌کننده استمعاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی البرز ایران اعلام کرد که آمار بستری جوانان و نوجوانان مبتلا به کرونا در این استان نگران کننده است. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

به جای تحویل خودروها به نورچشمی‌ها آن‌ها را به ثبت‌نام کنندگان بدهند/ عدم پایبندی خودروسازان به تعهدات‌شان باعث آشفتگی بازار شده استیک عضو کمیسیون صنایع و معادن تاکید کرد: خودروسازان به جای این‌که خودروها را به نورچشمی‌ها بدهند به کسانی که مدت‌ها است ثبت‌نام کرده‌اند، این خودروها را تحویل دهند.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

گلایه نمایندگان از نحوه انتخاب‌ افراد در کمیسیون‌ها به حق است/ احتمال خطا وجود دارد/ قضاوت درباره عملکرد هیأت رئیسه زود استنایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه گفت: به بعضی از همکاران که اظهاراتی درخصوص کمیسیون‌ها دارند حق می‌دهم؛ آن هم از این جهت که شیوه انتخاب اعضای کمیسیون به این صورت برای اولین بار اتفاق می‌افتاد، ناراضی بودند.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »