سفیر سابق بریتانیا در ترکیه رئیس جدید سازمان اطلاعات مخفی شد - BBC News فارسی

09/05/1399 10:47 ق.ظ

سفیر سابق بریتانیا در ترکیه رئیس جدید سازمان اطلاعات مخفی شد

ریچارد مور، سفیر سابق بریتانیا در ترکیه به عنوان رئیس جدید سرویس اطلاعات خارجی بریتانیا (MI6) معرفی شده است. آقای مور درحال حاضر رئیس اداره سیاسی وزارت خارجه بریتانیاست. ریچارد مور ، سفیر سابق بریتانیا در ترکیه به عنوان رئیس سرویس اطلاعات خارجی بریتانیا (MI6) معرفی شده است. آقای مور درحال حاضر رئیس اداره سیاسی وزارت خارجه بریتانیاست.

قرار است آقای مور در پاییز سال جاری کار خود را به عنوان رئیس جدید این سازمان اطلاعاتی آغاز کند.

او جانشین الکس یانگر می‌شود که در شش سال گذشته این سمت را در اختیار داشته است. یکی از روسای سابق (MI6) ) ریچارد مور را به عنوان "انتخابی بسیار خوب، متین، متعهد، متفکر و شجاع" ستوده است. MI6، سرویس اطلاعات مخفی خارجی بریتانیا است و مسئولیت جمع آوری اطلاعات در خارج از بریتانیا را برعهده دارد.

این سازمان می‌گوید که سه هدف اصلی آن متوقف کردن تروریسم، مقابله با فعالیت کشورهای‌ها متخاصم و حفظ برتری سایبری بریتانیاست.

ادامه مطلب:
bbcpersian »

رئیس جدید سرویس جاسوسی بریتانیا در میانه چالش با روسیه و چین منصوب شدمور مجبور خواهد بود که ضمن کسب داده‌های بسیار پر اهمیت از منابع مختلف، سازمان خود را از دستبرد سرویس‌های اطلاعاتی دیگر در امان بدارد.

ریچارد مور رئیس جدید سازمان اطلاعات مخفی بریتانیا شدسفیر سابق انگلستان در آنکارا رئیس جدید سازمان اطلاعات مخفی این کشور شد. - خبرگزاری آناتولی

استقبال رئیس انجمن پزشکی آلمان از تست اجباری کرونا برای مسافران بازگشتی | DW | 28.07.2020رئیس انجمن پزشکی آلمان از برنامه دولت این کشور برای اجباری کردن تست کرونا در مورد مسافرانی که از سفر به 'کشورهای پرخطر' بازمی‌گردند، استقبال کرد. هنوز مشخص نیست که آیا برنامه دولت با موانع حقوقی روبرو خواهد شد یا نه.

رئیس امور دینی ترکیه به مناسبت بازگشایی مسجد کبیر ایاصوفیه به رهبران دینی مسلمان جهان نامه نوشترئیس امور دینی ترکیه به مناسبت بازگشایی مسجد ایاصوفیه به رهبران دینی مسلمان جهان نامه نوشت

هشدار رئیس کمیسیون بهداشت مجلس برای حل مشکلات زیرساختی برای مقابله با کرونا- اخبار سیاسی - اخبار تسنیم - Tasnimمشکل زیرساختی برای مقابله با کرونا در پاییز و زمستان رئیس کمیسیون بهداشت مجلس: باید منابع مالی خوبی برای وزارت بهداشت فراهم كنيم یک میلیارد یورویی که برای مقابله با کرونا اختصاص داده شد حتی ۳۰ درصد از آن به حوزه بهداشت و درمان اختصاص نیافت

گوشه‌ای از امپراتوری مالی خامنه‌ای به روایت رئیس بنیاد مستضعفان: ۳۶ هزار میلیارد تومان درآمد در یک سال!گوشه‌ای از امپراتوری مالی خامنه‌ای به روایت رئیس بنیاد مستضعفان: ۳۶ هزار میلیارد تومان درآمد در یک سال! در تیر ماه ۱۳۹۸ دولت ایالات متحده دارایی‌های علی خامنه‌ای و دفترش را مورد تحریم قرار داد.