سفیر آمریکا در سازمان ملل: ایران پشتیبان نخست تروریسم در جهان است | DW | 07.08.2020

17/05/1399 10:28 ق.ظ

کلی کرفت سفیر آمریکا سازمان ملل ضمن هشدار به روسیه و چین درباره وتوی قطعنامه تمدید تحریم‌های تسلیحاتی ایران، جمهوری اسلامی را 'پشتیبان نخست تروریسم' در جهان خواند. آمریکا خواستار تمدید تحریم‌ تسلیحاتی ایران است.

کلی کرفت سفیر آمریکا سازمان ملل ضمن هشدار به روسیه و چین درباره وتوی قطعنامه تمدید تحریم‌های تسلیحاتی ایران، جمهوری اسلامی را 'پشتیبان نخست تروریسم' در جهان خواند. آمریکا خواستار تمدید تحریم‌ تسلیحاتی ایران است. کلی کرفت سفیر آمریکا سازمان ملل ضمن هشدار به روسیه و چین درباره وتوی قطعنامه تمدید تحریم‌های تسلیحاتی ایران، جمهوری اسلامی را"پشتیبان نخست تروریسم" در جهان خواند. آمریکا خواستار تمدید تحریم‌ تسلیحاتی ایران است.

کلی کرفت سفیر آمریکا در سازمان ملل پنج‌شنبه (۶ اوت / ۱۶ مرداد) گفت: «ایران پشتیبان نخست تروریسم در جهان است.» او ضمن اشاره به خواست آمریکا برای تمدید تحریم تسلیحاتی ایران با ارائه قطعنامه‌ای در شورای امنیت سازمان ملل، وتوی احتمالی این قطعنامه توسط روسیه یا چین را نشانه همدستی آنها با دولتی دانست که"حامی شماره یک تروریسم است."

سفیر آمریکا در سازمان ملل گفت آمریکا امیدوار است روسیه و چین حامی کشوری نباشند که پشتیبان تروریسم است و"اهمیت صلح در خاورمیانه را درک کنند." او همزمان افزود همکاری چین و روسیه، آن‌هم نه تنها در مورد حمایت از ایران، برای او روشن است و این دو کشور بانی هرج و مرج و جنگ فرای مرزهای خود هستند و باید جلوی آنها گرفته شود. headtopics.com

یک روز پیش از این سخنان وزیرخارجه آمریکا از ارائه قطعنامه تمدید تحریم تسلیحاتی ایران به شورای امنیت در این شورا خبر داده بود.

ادامه مطلب:
dw_persian »

انتخابات مقدماتی در پنج ایالت آمریکا؛ جمهوریخواهان رقابت کلیدی در ایالت کانزاس را بردندانتخابات مقدماتی در پنج ایالت آمریکا؛ جمهوریخواهان رقابت کلیدی در ایالت کانزاس را بردند راجر مارشال در انتخابات ماه نوامبر، با باربارا بولیه، نامزد حزب دموکرات رقابت می‌کند. پرزیدنت مارشال با ارسال پیامی در توئیتر، پیروزی مارشال را به او تبریک گفت.

در تعطیلات پیش رو سفر نروید/ افزایش 58 درصدی تردد در جاده‌ها در روز گذشتهرییس پلیس راهور ناجا: *در تعطیلات پیش رو سفر نروید *روز گذشته شاهد افزایش ۵۸ درصدی تردد و سفر در جاده‌ها بودیم *ترددهای شهری نیز افزایش یافته است

کرونا در جهان- مرگ یک نفر در دنیا در هر ۱۵ ثانیه؛ افزایش تاریخی قیمت طلاکرونا در جهان- مرگ یک نفر در دنیا در هر ۱۵ ثانیه؛ افزایش تاریخی قیمت طلا به گزارش خبرگزاری رویترز در هر ۲۴ ساعت، حدود ۵ هزار و ۹۰۰ نفر در اثر ابتلا به ویروس‌ کرونا جان خود را از دست می‌دهند. این معادل، مرگ یک نفر در هر پانزده ثانیه است.

رئیس سازمان پدافند موشکی آمریکا: تهدیدات موشکی روسیه، چین، کره شمالی، و ایران افزایش یافته استصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.

سازمان نظام پزشکی ایران: بیماران بدحال کرونا در بیمارستان‌ها افزایش یافته‌اندمعاون سازمان نظام پزشکی ایران با اعلام اینکه شمار بیماران بدحال کرونایی درحال افزایش است، نسبت به کمبود تخت آی سی یو هشدار داد. - خبرگزاری آناتولی

واکنش نمایندگی ایران در سازمان ملل به استعفای برایان هوکسخنگوی نمایندگی ایران در سازمان ملل با اشاره به استعفای هوک اعلام کرد که سیاست کمپین فشار حداکثری آمریکا علیه ایران شکست خورده است.

سفیر آمریکا در سازمان ملل: ایران پشتیبان نخست تروریسم در جهان است

کلی کرفت سفیر آمریکا سازمان ملل ضمن هشدار به روسیه و چین درباره وتوی قطعنامه تمدید تحریم‌های تسلیحاتی ایران، جمهوری اسلامی را"پشتیبان نخست تروریسم" در جهان خواند. آمریکا خواستار تمدید تحریم‌ تسلیحاتی ایران است.

کلی کرفت سفیر آمریکا در سازمان ملل پنج‌شنبه (۶ اوت / ۱۶ مرداد) گفت: «ایران پشتیبان نخست تروریسم در جهان است.» او ضمن اشاره به خواست آمریکا برای تمدید تحریم تسلیحاتی ایران با ارائه قطعنامه‌ای در شورای امنیت سازمان ملل، وتوی احتمالی این قطعنامه توسط روسیه یا چین را نشانه همدستی آنها با دولتی دانست که"حامی شماره یک تروریسم است."

سفیر آمریکا در سازمان ملل گفت آمریکا امیدوار است روسیه و چین حامی کشوری نباشند که پشتیبان تروریسم است و"اهمیت صلح در خاورمیانه را درک کنند."

او همزمان افزود همکاری چین و روسیه، آن‌هم نه تنها در مورد حمایت از ایران، برای او روشن است و این دو کشور بانی هرج و مرج و جنگ فرای مرزهای خود هستند و باید جلوی آنها گرفته شود.

یک روز پیش از این سخنان وزیرخارجه آمریکا از ارائه قطعنامه تمدید تحریم تسلیحاتی ایران به شورای امنیت در این شورا خبر داده بود.

کلی کرفت و برایان هوک، نماینده ویژه آمریکا در امور ایران پس از سخنان وزیرخارجه آمریکا در مورد قطع‌نامه تحریم تسلیحاتی ایران جلسه‌ای با خبرنگاران برگزار ند.

اما ساعاتی پس از این جلسه برایان هوک از سمت خود به عنوان نماینده ویژه آمریکا در امور ایران استعفا کرد. حال قرار است لیوت آبرامس، نماینده ویژه دولت در امور ونزوئلا، علاوه بر پست خود مسئولیت‌های هوک را نیز بر‌عهده گیرد.

آمریکا خواستار تحریم تسلیحاتی ایران است که بر اساس قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت سازمان ملل که پیرو توافق هسته‌ای با ایران به تصویب رسید، ۲۷ مهر ماه به پایان می‌رسد.وزرای خارجه روسیه و چین پس از سخنان پمپئو گفته بودند اگر قطعنامه پیشنهادی آمریکا به حداقل ۹ رای از ۱۵ رای کشورهای عضو شورای امنیت برسد، آن را وتو خواهند کرد.

این دو کشور ماه گذشته در نامه‌ای به آنتونیو گوترش دبیر کل سازمان ملل و شورای امنیت از اقدامات آمریکا انتقاد کردند.

وزیر خارجه آمریکا می‌گوید روسیه و چین می‌خواهند به ایران اسلحه بفروشند و هشدار داده که چنین امری خاورمیانه را بی‌ثبات‌تر می‌کند و اسرائیل و اروپا و جان آمریکایی‌ها را به خطر می‌اندازد.دولت آمریکا می‌گوید اگر قطع‌نامه تحریم تسلیحاتی ایران در شورای امنیت تصویب نشود و این شورا نتواند مانع خرید و فروش اسلحه توسط ایران شود، از مکانیسم"ماشه" استفاده می‌کند که در توافق هسته‌ای با ایران پیش‌بینی شده بود و به این ترتیب همه تحریم‌ها علیه ایران بازمی‌گردد.

چین، روسیه و ایران می‌گویند آمریکا از برجام خارج شده و امکان استفاده از این مکانیسم را ندارد.