سفیر ایران در مسکو: روابط اقتصادی دو کشور بسیار ضعیف است | DW | 21.04.2020

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 54 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 25%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

کاظم جلالی می‌گوید روابط اقتصادی و تجاری ایران و روسیه اصلا رضایت‌بخش نیست و تراز تجاری دو طرف امسال کمتر هم می‌شود. او بخشی از این مسئله را به 'شیطنت کشورهای غربی' نسبت داد اما به مشکلات ساختاری و تاریخی هم اشاره کرد.

کاظم جلالی می‌گوید روابط اقتصادی و تجاری ایران و روسیه اصلا رضایت‌بخش نیست و تراز تجاری دو طرف امسال کمتر هم می‌شود. او بخشی از این مسئله را به"شیطنت کشورهای غربی" نسبت داد اما به مشکلات ساختاری و تاریخی هم اشاره کرد.

رئیس پیشین مرکز پژوهش‌های مجلس که حدود چهار ماه پیش به عنوان سفیر جدید تهران در مسکو معرفی شد نامطلوب بودن روابط دو کشور در عرصه‌های مختلف را از جمله به"شیطنت" کشورهای غربی نسبت داده است. او در گفت‌وگویی با خبرگزاری دولتی ایرنا که متن آن سه‌شنبه دوم اردیبهشت منتشر شد گفت: «بسیاری از کشورهای غربی تمایلی برای توسعه روابط بین ایران و روسیه ندارند، خیلی از آنها در این مسیر شیطنت و خبرهای کذب منتشر می‌کنند که در این چند ماه بارها شاهد آن بوده‌ام.

کاظم جلالی ادعا می‌کند که در میان ایرانیان هنوز درک درستی در مورد روسیه در دوره پس از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی و در دوران سردمداری ولادیمیر پوتین وجود ندارد. او همچنین گفته است: «از طرف دیگر، اقتصاد روسیه با برخی کشورهای همسایه هماهنگ شده است، اما ما متاسفانه چون در بحث صادرات برنامه محور نبودیم در زیر مجموعه این کشورها تعریف شده‌ایم؛ مثلا در تره‌بار زیر نظر جمهوری آذربایجان و در بخش دیگری زیر نظر ترکیه تعریف شده‌ایم چرا که اقتصاد ایران صادرات محور نیست.»به عبارت دیگر بخش مهمی از موانع گسترش روابط تجاری میان دو کشور داخلی است و ارتباطی با"شیطنت" کشورهای غربی ندارد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

روسیه ، به شهادت تاریخ ، هیچوقت دوستدارو حامی خوبی نبوده و اطمینان به دوستی با او خطای محض است. تصاحب هفده شهرقفقاز، مصداق این مدعاست

مثل اینکه سر قیمت بقیه مملکت با هم به توافق نرسیدن. البته چیزی هم ازش باقی نمونده، خوب روسیه حق داره، این لحاف تیکه‌پاره دیگه قیمتی نداره.

تشخیص مراتب البته نیاز به تخصص ندارد اما شایان ذکر است که شما هم بعنوان سفیر وظایفی بجز توضیح واضحات داشتید😂

بگو ریدیدم دیگه چرا هی ادرس میدی؟

کل ایران را بنامش بزنید تراز میشود

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 7. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

ثبات منطقه راهی جز همکاری کشورهای منطقه ندارد/روابط اقتصادی با رعایت اصول بهداشتی استمرار یابدروحانی در تماس تلفنی با «شیخ تمیم بن حمد آل ثانی» امیر قطر: باید تلاش کنیم تا روابط تجاری و اقتصادی دو کشور با رعایت کامل دستورالعمل های بهداشتی استمرار داشته باشد و مسئولان دو کشور در کمیسیون مشترک همکاری‌ها باید در این راستا تلاش کنند
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

سفیر سوئیس: شرکت‌های سوئیسی فعال در ایران، متمایل به همکاری با هلال احمر ایران هستندسفیر سوئیس: شرکت های سوئیسی فعال در ایران که در بخش مالی و ارسال تجهیزات پزشکی فعالیت دارند، متمایل به همکاری با هلال احمر ایران هستند؛ بنابر این لیست تقاضاها و اقلام مورد نیاز خود را اعلام کنید تا برای تأمین، به این شرکت ها انتقال دهیم دزدی‌های حلال احمر ج ا. دوباره شروع شد ! جمع_کنید_کاسه_کوزه_تون سفیر سویس اشتباه میکند ما صدقه نمی خواهیم
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

کشورهای دوست باید در شرایط کنونی جهان همکاری و روابط صمیمانه‌تری داشته باشندرؤسای جمهور ایران و روسیه روابط و همکاری‌های فی مابین را صمیمانه، راهبردی و استراتژیک دانسته و بر ضرورت تلاش در راستای توسعه، تقویت و تحکیم همه جانبه مناسبات و همکاری های تهران – مسکو و تسریع در اجرای توافقات تاکید کردند.
منبع: PadDolat - 🏆 18. / 51 ادامه مطلب »

جریمه 86 میلیون دلاری بانک کره ای به خاطر مراودات مالی با ایران- اخبار اقتصادی - اخبار تسنیم - Tasnimجریمه ۸۶ میلیون دلاری بانک کره ای به خاطر مراودات مالی با ایران این پرونده به اتهام کنت زانگ، یک شهروند آمریکایی و از مشتریان بانک صنعت کره در ۲۰۱۱ برمی‌گردد وی تحریم‌های_ایران را با انتقال پول به موسساتی که تحت کنترل این کشور بودند نقض کرد به این میگن قدرت نرم تحت کنترل این کشور منظور کدام کشور است؟ وقتی متنی را ترجمه می کنید یکبار آنرا بازخوانی کنید
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

جان مردم ایران محل نزاع توییتری ظریف با ترامپچو حافظ در قناعت کوش و از دنیی دون بگذر که یک جو منت دونان دو صد من زر نمی‌ارزد حافظ یک جو منت دونان دوصد من زر نمی‌ارزد
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

شیوع کرونا در جهان؛ محدودیت‌ سفرهای بین‌استانی در ایران برداشته شدگر چه کرونا در آمریکا همچنان با ولع هر چه بیشتر قربانی می‌گیرد، اما رشد آمار قربانیان در برخی کشورهای اروپایی اندکی از شتاب افتاده و مسئولان این کشورها در اندیشه بازگرداندن تدریجی جامعه به وضعیت عادی هستند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »