سفیر میانمار در سازمان ملل کودتای نظامی را محکوم کرد | DW | 27.02.2021

09/12/1399 12:37:00 ب.ظ

سفیر میانمار در سازمان ملل ضمن اعلام همبستگی با معترضان از جامعه جهانی خواست کودتای نظامی را محکوم کنند. ارتش میانمار اول فوریه سران دولت غیرنظامی را بازداشت کرد و قدرت را در دست گرفت.

سفیر میانمار در سازمان ملل ضمن اعلام همبستگی با معترضان از جامعه جهانی خواست کودتای نظامی را محکوم کنند. ارتش میانمار اول فوریه سران دولت غیرنظامی را بازداشت کرد و قدرت را در دست گرفت. سفیر میانمار در نشست عمومی سازمان ملل اعلام کرد که نماینده دولت غیرنظامی است و از همه کشورهای جهان می‌خواهد کودتای نظامی را با قاطعیت محکوم کنند.

معترضان و مخالفان حکومت نظامی در تجمع‌ها و راهپیمایی‌های خود از پرچم و نوار قرمز که رنگ حزب اتحاد ملی برای دموکراسی به رهبری آنگ سان سوچی است استفاده می‌کنند.

"سلام سه انگشتی" نیز به یکی دیگر از نمادهای معترضان کودتای نظامی در میانمار تبدیل شده است. این نشانه برگرفته از یک فیلم علمی – تخیلی است که نماد مقاومت در برابر دیکتاتوری به شمار می‌رود و پیشتر در برخی دیگر از کشورهای جنوب شرق آسیا، مانند تایلند نیز به کار رفته بود.

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید برخی کاربران فضای مجازی با بازنشر تصویر سفیر میانمار هنگام نشان دادن سلام سه انگشتی، سخنرانی و اقدام او را در همبستگی با دولتی که نظامیان کنار گذاشته‌اند شجاعانه و قابل تقدیر خوانده‌اند. headtopics.com

در انتخابات پارلمانی نوامبر سال ۲۰۲۰ حزب اتحاد ملی برای دموکراسی موفق شد اکثریت کرسی‌های هر دو مجلس را از آن خود کند. ارتش میانمار علت کودتا را تقلب در انتخابات و دستکاری آراء عنوان می‌کند اما تا کنون برای اثبات این ادعا شواهد و اسناد معتبری ارائه نکرده است.

ادامه مطلب:
DW فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

جشن پیروزی اردوغان در آذربایجان

پیروزی رجب طیب اردوغان در انتخابات ریاست جمهوری ترکیه در آذربایجان با شور و شوق جشن گرفته شد. - Anadolu Ajansı ادامه مطلب >>