سفیر فلسطین برای همیشه امارات را ترک کرد

26/05/1399 07:47 ق.ظ

سفیر فلسطین برای همیشه امارات را ترک کرد سفیر فلسطین در واکنش به توافق عادی سازی روابط امارات با رژیم صهیونیستی، این کشور را برای همیشه ترک کرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آناتولی، جبریل الرجوب، دبیرکل کمیته مرکزی جنبش فتح اعلام کرد، سفیر فلسطین در امارات این کشور را ترک کرده است و هرگز به این کشور باز نمی‌گردد.وی در ادامه افزود، توافق میان امارات و اسرائیل خنجری از پشت به فلسطینیان و تمامی مسلمانان و امت عربی است.

وی در ادامه افزود، توافق میان امارات و اسرائیل خنجری از پشت به فلسطینیان و تمامی مسلمانان و امت عربی است. از سوی دیگر، نبیل ابوردینه، سخنگوی ریاست تشکیلات خودگردان فلسطین تاکید کرد، امکان ندارد در برابر نابودی طرح صلح عربی، زیر پاگذاشتن تصمیمات اتخاذ شده در نشست سران کشورهای عربی و اسلامی و قطعنامه‌های شورای امنیت یا پایمال کردن و بی توجهی به حقوق فلسطینیان و در راس آن مقدسات سکوت کرد.

ابوردینه همچنین عنوان داشت، تصمیم ملی فلسطین فروشی نیست. روز پنجشنبه واشنگتن، ابوظبی و تل‌آویو طی بیانیه‌ای مشترک اعلام کردند که با وساطت دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا، محمد بن‌زیاد، ولیعهد ابوظبی و بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی به توافق رسیدند که از این به بعد همکاری و روابط مشترک داشته باشند.

ادامه مطلب:
isna_farsi »

گفتگوی کالین و اوبراین پیرامون تحولات لیبی، مدیترانه شرقی و فلسطینسخنگوی ریاست جمهوری ترکیه با مشاور امنیت ملی کاخ سفید آمریکا پیرامون لیبی٬ مدیترانه شرقی و فلسطین تلفنی گفت‌وگو کرد. - خبرگزاری آناتولی کالین در گفتگوی تلفنی با رابرت اوبراین اعلام کرد ترکیه خواهان حل مسالمت‌آمیز مسائل لیبی و مدیترانه شرقی از طریق مذاکره در چارچوب قوانین بین‌المللی است

تظاهرات مردم فلسطین علیه عادی‌سازی روابط میان امارات و اسرائیلمردم فلسطین علیه توافق امارات متحده عربی و اسرائیل برای عادی‌سازی روابط در نقاط مختلف کرانه باختری اشغالی و نوار غزه تظاهرات کردند. - خبرگزاری آناتولی

کالین: تاریخ هرگز خائنان به مسئله فلسطین و مردم آن را فراموش نخواهد کرد

سخنگوی وزارت امورخارجه ایران سفیر شدسیدعباس موسوی به عنوان سفیر ایران در جمهوری آذربایجان انتخاب شد. - خبرگزاری آناتولی

چلیک: عادی‌سازی روابط امارات با اسرائیل ترور سیاسی مسئله فلسطین استسخنگوی حزب عدالت و توسعه ترکیه گفت توافق عادی سازی روابط امارات متحده عربی با اسرائیل ترور سیاسی مسئله فلسطین است. - خبرگزاری آناتولی

شن‌توپ: امارات به مسئله فلسطین خیانت کرده است

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آناتولی، جبریل الرجوب، دبیرکل کمیته مرکزی جنبش فتح اعلام کرد، سفیر فلسطین در امارات این کشور را ترک کرده است و هرگز به این کشور باز نمی‌گردد.

وی در ادامه افزود، توافق میان امارات و اسرائیل خنجری از پشت به فلسطینیان و تمامی مسلمانان و امت عربی است.

از سوی دیگر، نبیل ابوردینه، سخنگوی ریاست تشکیلات خودگردان فلسطین تاکید کرد، امکان ندارد در برابر نابودی طرح صلح عربی، زیر پاگذاشتن تصمیمات اتخاذ شده در نشست سران کشورهای عربی و اسلامی و قطعنامه‌های شورای امنیت یا پایمال کردن و بی توجهی به حقوق فلسطینیان و در راس آن مقدسات سکوت کرد.

ابوردینه همچنین عنوان داشت، تصمیم ملی فلسطین فروشی نیست.

روز پنجشنبه واشنگتن، ابوظبی و تل‌آویو طی بیانیه‌ای مشترک اعلام کردند که با وساطت دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا، محمد بن‌زیاد، ولیعهد ابوظبی و بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی به توافق رسیدند که از این به بعد همکاری و روابط مشترک داشته باشند.

در بیانیه مشترک آمریکا، امارات و رژیم صهیونیستی، در خصوص مهم‌ترین مفاد توافق عادی‌سازی روابط بین امارات و رژیم صهیونیستی که به ‌زودی در کاخ سفید به امضای مقامات ارشد طرفین خواهد رسید، آمده است: در نتیجه این پیشرفت دیپلماتیک و به‌ درخواست دونالد ترامپ، اسرائیل اعلام حاکمیت خود بر مناطق ذکر شده در طرح صلح ارائه‌شده از سوی ترامپ را به حالت تعلیق در خواهد آورد و از این پس تلاش‌هایش را بر توسعه روابط با سایر کشورها در جهان عرب و جهان اسلام متمرکز خواهد کرد.