سفیر سابق چین: آمریکایی‌ها به پکن هشدار می‌دادند به ایران نزدیک نشوید- اخبار بین الملل - اخبار تسنیم - Tasnim

  • 📰 Tasnimnews_Fa
  • ⏱ Reading Time:
  • 49 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 23%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

هشدار آمریکایی‌ها به چین برای نزدیک شدن به ایران سفیر سابق چین در ایران: رابطه سیاسی بین دو کشور بعد از انقلاب بسیار بهتر شد در ۲۰۱۶ رئیس جمهور چین بعد از ۱۳ سال به ایران سفر کرده بود هر دو کشور موافقت کردند که یک روابط استراتژیک ایجاد شود

دکتر جین لیانگ شیانگ هم در این نشست گفت: همانطور که می دانید بحث‌های زیادی درباره مناسبات ایران و چین مطرح است. ایران و چین دلایل زیادی برای داشتن مناسبات راهبردی دارند. تجارب زیادی داشتند در خصوص تحقیر غرب علیه این دو کشور. ما بحث تحریم ها تجربه کردیم. ما حاکمیت و استقلال ملی را به عنوان دغدغه های مشترک داریم.

چین هرگز در امور داخلی کشورهای دیگر مداخله نکرده است. اما باوجود این تاریخ مشترک و روابط دوستانه مناسبات به اندازه مناسب پیشرفت نکرده است و نیاز به کنشگری فعالتری است. من معتقدم دانشمندان ایرانی به روشن شدن این مسئله می توانند کمک کنند تا شناخت بهتری از پکن در ایران شکل بگیرد و اینکه چهره واقعتری از چین در ایران ارائه دهند.

در این خصوص قصد دارم به بخشی از مقاله پژوهشگری که در نشریه شورای آتلانتیک منتشر کرد توجه شما را جلب کنم. این مقاله می تواند اطلاعات زیادی به ما درباره همکاری 25 ساله بدهد. سه نکته دارد این مقاله؛ در سال 2016 در نتیجه سفر رئیس جمهور چین به ایران بود که بخاطر اقدامات ترامپ نبود چون قبل از روی کار آمدن او بود. پس این توافق 25 ساله واکنشی به فشار حداکثری آمریکا نبوده است.نکته سوم توجه به این مسئله است که درباره همکاری های نظامی دو کشور هیچ تهدیدی علیه منافع ایران و کشورهای منطقه وجود ندارد.

این اتفاقات به ما یادآوری می کند که توسعه همکاری بین دو کشور بسیار دشوار است و بسیاری از کشورها تمایلی به شکل گیری این توافق ندارند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 14. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

هشدار به لوفت‌هانزا نسبت به از سرگیری پروازهای خود به تهران | DW | 19.07.2020خانواده قربانیان پرواز ۷۵۲ اوکراین از شرکت هواپیمایی لوفت‌هانزا درخواست کرده‌اند برای پرواز به ایران شروطی تعیین کند. لوفت‌هانزا در هماهنگی با شماری از شرکت‌های هواپیمایی تصمیم دارد پرواز به ایران را به تدریج عادی سازد.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

سفیر ایران: سفر ظریف به بغداد برای تقویت روابط تهران و بغداد استبغداد - ایرنا - «ایرج مسجدی» سفیر جمهوری اسلامی ایران در بغداد روز شنبه در توییتی نوشت که سفر «محمد جواد ظریف»، وزیر امور خارجه کشورمان به عراق در جهت تقویت روابط دو کشور انجام خواهد شد.
منبع: IRNA_1313 - 🏆 6. / 63 ادامه مطلب »

رضازاده: هیچ وقت واگذاری کیش به چین در قرارداد ۲۵ ساله وجود نداشته استیک عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با تاکید بر اینکه واگذاری جزیره کیش در قرارداد ایران و چین صحت ندارد، گفت: از ابتدا هم قرار نبوده که کیش و یا هر نقطه ای از کشور ما در این قرارداد به چین واگذار شود. این حرف ها تبلیغات بیگانگان به خصوص آمریکا و اسرائیل است.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

وزارت خارجه: سخنان نماینده شازند درباره واگذاری اختیار جزایر ایرانی به چین از اساس کذب استروابط عمومی وزارت امور خارجه اظهارات نماینده مردم شازند در مجلس مبنی بر اینکه «بنا بوده است اختیار جزایر ایرانی به چین واگذار شود» را از اساس کذب خواند و تکرار اینگونه ادعاها را ضربه شدید به منافع ملی جمهوری اسلامی ایران دانست.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

عقب‌نشینی بیغش از اظهاراتش درباره واگذاری جزایر به چین
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

کرونا، چین را مجبور به اعلام 'حکومت نظامی' در مرکز سین‌کیانگ کردکرونا، چین را مجبور به اعلام 'حکومت نظامی' در مرکز سین‌کیانگ کرد در شهر اورومچی مرکز منطقه خودگردان سین‌کیانگ چین به‌ دلیل شیوع ویروس کرونا 'حکومت نظامی' برقرار شده است
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »