سفیر ایران در مسکو: ایرانی‌ها به روسیه تزاری فحش می‌دهند نه روسیه پوتین

28/10/1400 05:00 ب.ظ

کاظم جلالی، سفیر حکومت جمهوری اسلامی در مسکو از آنچه روسیه نوین تحت حکومت ولادمیر پوتین نامیده ستایش کرده و گفته ایرانی‌ها هر چه «هر چه فحش می‌دهند، به دوران تزار است.» اخبار_ایران روسیه

جلالی در مصاحبه با روزنامه ایران مدعی شده: «ماشین عملیات روانی وتبلیغاتی انگلیسی‌ها و امریکایی‌ها می خواهند با نشر روزافزون سیمای روس شرور، نفرت از روسیه و تبلیغ اینکه روس‌ها بد و خطرناک و غیرقابل اعتماد و غیر قابل پیش‌بینی هستند را تبلیغ کنند.

»

سفر ایران در مسکو در سخنانش ۴ روسیه را از هم متمایز کرده و این چهار روسیه را روسیه دوران تزاری، روسیه دوران کمونیستی، روسیه پس از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی و روسیه نوین تحت حکومت ولادمیر پوتین خوانده است.

جلالی مدعی شده: «برخی با شبیه‌سازی روسیه نوین امروز با برداشت‌های منفی و رسوب شده از رفتار تاریخی روسیه تزاری و نیز تمایلات سلطه گری اتحاد جماهیر شوروی در زمان حاکمیت کمونیست‌ها، هرگونه تحکیم روابط امروز ایران با روسیه نوین را تخریب می‌کنند.» headtopics.com

آقای جلالی همچنین گفته است روسیه نوین تحت رهبری پوتین با روسیه تزاری فرق دارد، هر دو مقابل غرب ایستاده‌اند و نگاه دولتمردان پوتین به دولت رئيسی نیز مثبت است. این اظهارات در حالی از سوی سفیر حکومت ایران در مسکو مطرح شده که شعارهای «مرگ بر روسیه» و «سفارت روسیه، لانه جاسوسیه» در جریان اعتراضات سال‌های اخیر ایران به ویژه پس از انتخابات مناقشه‌برانگیز ریاست جمهوری سال ۱۳۸۸ از سوی معترضان در ایران سر داده شد.

ادامه مطلب:
iranwire »

تلویزیون دولتی روسیه: ولادیمیر پوتین و ابراهیم رئیسی هفته آینده در مسکو دیدار می‌کنند🔺تلویزیون دولتی روسیه: ولادیمیر پوتین و ابراهیم رئیسی هفته آینده در مسکو دیدار می‌کنند ▪️دیدار روسای جمهوری این دو کشور همزمان با گفت‌وگوهای جمهوری اسلامی در وین برای احیای برجام صورت می‌گیرد که روسیه نیز در آن مشارکت دارد. ⬇️بیشتر بخوانید: دل روسیه تا کنون به جنایتکاری به اسم سید علی خامنه ای خوش بود و به توسطش هم واقعا توانست کشور دارندهٌ بزرگترین منابع گازی جهان را عملاً از بازارهای بین المللی دور نگه دارد.حالا دکترای اکابرِ منتصب همان خیانتکارِ جنایتکار، که احمق‌تر از او هم هست ،به جمع وطنفروشان کهنه کار پیوسته! رئیسی قاتل داره بدو بدو میره روسیه و چینتا به عنوان نماینده خامنه‌ای‌جاکش، ایران رو بین‌شون تقسیم کنه. آقا وقتی قراره یه ملکی را بفروشند معمولا خریدار میاد نه اینکه فروشنده بلند بشه بره بفروشه و برگرده نه_به_قرارداد_۲۵_ساله ترکمنچای_چینی

اتحادیه اروپا در سالگرد بازداشت ناوالنی از روسیه خواست او را آزاد کنداتحادیه اروپا روز دوشنبه ۲۷ دی از روسیه خواست الکسی ناوالنی، منتقد سرسخت کرملین را آزاد کند.

آلمان متعهد به «تضمین امنیت اوکراین» در برابر تهدیدهای روسیه شدآنالنا بربوک، وزیر خارجه آلمان: «ما هر کاری برای تضمین امنیت اوکراین انجام خواهیم داد، هر کاری که برای تضمین امنیت اروپا لازم باشد.» FreeAliaAzizi ها؟؟؟

روسیه اتهام زمینه‌چینی برای حمله به اوکراین را رد کردسرگئی ریابکوف، معاون وزیر خارجه روسیه، روز دوشنبه ۲۷ دی اتهام آمریکا مبنی بر زمینه‌سازی برای حمله نظامی به اوکراین را رد کرد و این اتهام را بر پایه «اطلاعات جعلی» دانست. آقای...

سفر آنتونی بلینکن به اوکراین و آلمان با هدف تشویق روسیه به دیپلماسی و تنش‌زدایی🔺سفر آنتونی بلینکن به اوکراین و آلمان با هدف تشویق روسیه به دیپلماسی و تنش‌زدایی دیدار با اعضای کواد متشکل از هند، ژاپن، و استرالیا از دیگر برنامه‌های آقای بلینکن در آلمان است. ⬇️ بیشتر بخوانید:

پوتین و رئیسی فردا در مسکو دیدار خواهند کردپوتین و رئیسی فردا در مسکو دیدار خواهند کرد بنا به اعلام کاخ کرملین، ولادمیر پوتین و ابراهیم رئیسی روسای جمهور روسیه و ایران فردا در مسکو دیدار و در مورد روند مذاکرات هسته‌ای، تحولات بین‌المللی و منطقه‌ای رایزنی خواهند کرد.

استان‌وایر- کاظم جلالی، سفیر حکومت جمهوری اسلامی در مسکو از آنچه روسیه نوین تحت حکومت ولادمیر پوتین نامیده ستایش کرده و گفته ایرانی‌ها هر چه «هر چه فحش می‌دهند، به دوران تزار است.»

جلالی در مصاحبه با روزنامه ایران مدعی شده: «ماشین عملیات روانی وتبلیغاتی انگلیسی‌ها و امریکایی‌ها می خواهند با نشر روزافزون سیمای روس شرور، نفرت از روسیه و تبلیغ اینکه روس‌ها بد و خطرناک و غیرقابل اعتماد و غیر قابل پیش‌بینی هستند را تبلیغ کنند.»

سفر ایران در مسکو در سخنانش ۴ روسیه را از هم متمایز کرده و این چهار روسیه را روسیه دوران تزاری، روسیه دوران کمونیستی، روسیه پس از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی و روسیه نوین تحت حکومت ولادمیر پوتین خوانده است.

جلالی مدعی شده: «برخی با شبیه‌سازی روسیه نوین امروز با برداشت‌های منفی و رسوب شده از رفتار تاریخی روسیه تزاری و نیز تمایلات سلطه گری اتحاد جماهیر شوروی در زمان حاکمیت کمونیست‌ها، هرگونه تحکیم روابط امروز ایران با روسیه نوین را تخریب می‌کنند.»

آقای جلالی همچنین گفته است روسیه نوین تحت رهبری پوتین با روسیه تزاری فرق دارد، هر دو مقابل غرب ایستاده‌اند و نگاه دولتمردان پوتین به دولت رئيسی نیز مثبت است.

این اظهارات در حالی از سوی سفیر حکومت ایران در مسکو مطرح شده که شعارهای «مرگ بر روسیه» و «سفارت روسیه، لانه جاسوسیه» در جریان اعتراضات سال‌های اخیر ایران به ویژه پس از انتخابات مناقشه‌برانگیز ریاست جمهوری سال ۱۳۸۸ از سوی معترضان در ایران سر داده شد.

ابراهیم رئيسی، رئيس جمهوری اسلامی ایران، قرار است روز چهارشنبه ۲۹ دی‌ به مسکو سفر کند و با ولادیمیر پوتین، رئيس جمهوری این کشور، دیدار کند. وزیران خارجه، نفت و اقتصاد در این سفر ابراهیم رئیسی را همراهی خواهند کرد.

پیش از این، گزارش شده بود که در این سفر «سند همکاری ۲۰ساله» میان دو کشور امضا خواهد شد، ولی برخی نمایندگان مجلس گفته‌اند مراحل آماده‌سازی این سند نهایی نشده و ممکن است این سند فعلاً امضا نشود.