سفیر پاکستان در آنکارا: افغانستان شدیدترین بحران انسانی را سپری می‌کند

23/09/1400 04:55:00 ب.ظ

سفیر پاکستان در ترکیه اعلام کرد که افغانستان در معرض بزرگترین بحران انسانی قرار دارد. - خبرگزاری آناتولی

سفیر پاکستان در ترکیه اعلام کرد که افغانستان در معرض بزرگترین بحران انسانی قرار دارد. - خبرگزاری آناتولی 14.12.2021 آنکارا/خبرگزاری آناتولی سیروس سجاد قاضی، سفیر پاکستان در آنکارا در مصاحبه با خبرنگار آناتولی با اشاره به تحولات در افغانستان اعلام کرد که این کشور در حال حاضر بزرگترین بحران انسانی را در جهان تجربه می‌کند.

وی با اشاره به اینکه بر اساس برآوردهای سازمان ملل 60 درصد مردم به‌ویژه کودکان در افغانستان با گرسنگی جدی و سوءتغذیه مواجه‌اند، گفت: «عوامل زیادی زندگی مردم افغانستان را تحت تأثیر قرار داده و افکار عمومی جهان باید سریعا و با هماهنگی برای کاستن از دردهای مردم این کشور اقدام کند».

قاضی با بیان اینکه هفدهمین نشست فوق العاده شورای وزیران امور خارجه سازمان همکاری اسلامی (OIC) در اسلام آباد برگزار خواهد شد، اعلام کرد که هدف این نشست جلب توجه جهانیان به بحران افغانستان است. - روابط ترکیه و پاکستان headtopics.com

وی همچنین با اشاره به روابط ترکیه و پاکستان و شورای همکاری استراتژیک سطح عالی میان دو کشور گفت: «سفر نخست‌وزیر عمران خان به آنکارا که قرار بود در ماه اکتبر انجام شود، به دلیل کرونا به تعویق افتاد اما در اسرع وقت صورت خواهد گرفت».

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »
Loading news...
Failed to load news.

سفیر ایران در آنکارا: در دیدار اردوغان و قالیباف پروتکل‌های بین‌المللی رعایت شده استسفیر ایران در ترکیه در پاسخ به برخی شایعه‌پراکنی‌ها در ارتباط با «عدم رعایت» پروتکل‌های بین‌المللی و تبادل هدایا در دیدار رئیس جمهور ترکیه و رئیس مجلس ایران در استانبول اعلام کرد که در ملاقات مذکور خلاف پروتکل‌های مرسوم بین المللی اقدامی نشده است. - خبرگزاری آناتولی

ایرانی‌ها در نوامبر امسال در صدر خریداران خانه در ترکیه بودندطی ماه نوامبر ایرانیان با خرید 1406 مسکن، در صدر خریداران خارجی خانه در ترکیه‌ بوده‌اند. - خبرگزاری آناتولی آناتولی از بودجه ۳۶۷ ملیون دلاری سوئیس و سوئد بنویس برای پ کک و ی پ گ .خوابی؟ حیف بیت المال ملت ترک که بهت صرف میشه .

دست‌کم ۱ کشته و ۱۳ زخمی در پی تیراندازی در یک مراسم آیینی در تگزاسدرست در زمانی که شرکت کنندگان در این شب‌زنده‌داری، بالن‌های نورانی را به آسمان می‌فرستادند، خودرویی به آنها نزدیک می‌شود و سرنشین آن شروع به تیراندازی می‌کند. بسیار غم انگیز است.

توضیحات سفیر ایران در ترکیه درباره حواشی پیرامون هدایای تبادل‌شده بین «قالیباف» و «اردوغان»سفیر ایران در ترکیه، با اشاره به دیدار قالیباف با اردوغان در ترکیه و هدایای تبادل‌شده بین این دو مقام عالی‌رتبه ایرانی و ترک، گفت: تبادل هدایا و آثار هنری، عرف متداول در ملاقات‌های مقام‌های کشورهاست. هدیه آقای اردوغان نیز یک قطعه از صنایع دستی، اثر هنرمندان ترکیه بود. علاوه‌بر آن به قصد ارجاع به فحوای مذاکرات، یک نسخه کتاب خود را نیز به رئیس مجلس کشورمان اهدا کرد. تویدان سورا ناقارا دیگه استاد ماسمالی شدید. لازم به یاداوریه در زمان شاه خائن عوارض_خروج_از_کشور وجود نداشته و مردم بدون پرداخت وجهی مسافرت میکردند تا اینکه این کسکشا اومدن سره کار..

تصویب لایحه محکومیت اقدامات چین در منطقه خودمختار اویغور در پارلمان بلژیکلایحه محکومیت اقدامات چین در منطقه خودمختار اویغور ترکستان شرقی در کمیته امور عمومی پارلمان فدراسیون والونیا-بروکسل در بلژیک به تصویب رسید. - خبرگزاری آناتولی

اعتراض‌هایی که امروز در جامعه وجود دارد، ناشی از بی در و پیکری شرکت‌های دولتی استعضو کمیسیون برنامه و بودجه گفت: ما در پرداخت های سال های گذشته شاهد این بودیم که شرکت های دولتی مسیر جدیدی از دولت طی کرده اند و پرداخت و پاداش های آن ها در کشور بحران ساز شده است، امروز بسیاری از این اعتراضات که در جامعه وجود دارد ناشی از بی در و پیکری شرکت های دولتی است.