سفر وزیر خارجه فرانسه به بیروت در اوج بدترین بحران اقتصادی تاریخ لبنان

02/05/1399 11:58:00 ق.ظ

پیش شرط دریافت کمک‌های بین‌المللی انجام اصلاحات بویژه در بخش بانکداری است؛ اما محافل مالی و سیاسی لبنان که به بشدت در هم تنیده‌اند در مقابل هر نوع اصلاحاتی مقاومت می‌کنند.

پیش شرط دریافت کمک‌های بین‌المللی انجام اصلاحات بویژه در بخش بانکداری است؛ اما محافل مالی و سیاسی لبنان که به بشدت در هم تنیده‌اند در مقابل هر نوع اصلاحاتی مقاومت می‌کنند. ژان ایو لودریان، وزیر خارجه فرانسه عصر چهارشنبه برای سفری دو روزه به لبنان رفت؛ آنهم در وضعیتی که لبنان بشدت درگیر بحران اقصادی و امیدوار به دریافت کمکهای بین‌المللی است.

آقای لودریان بامداد پنج‌شنبه با میشل عون، رئیس جمهوری لبنان و سپس با حسان دياب، نخست‌وزیر و درنهایت نبیه بری، رئیس پارلمان این کشور دیدار کرد.

قرار او عصر پنج‌شنبه پس از دیدار با همتای لبنانی خود، با خبرنگاران گفتگو کند. سفر لودریان به لبنان در زمانی انجام می‌شود که این کشور درگیر بدترین بحران اقتصادی تاریخ خود است. ارزش پول این کشور بطور بی‌سابقه‌ای کاهش یافته و لیره لبنان بیش از ۸۵ درصد از ارزش خود را در ۹ ماه اخیر از دست داده است.

کمبود دلار و مشکلات گسترده بانکی، هرگونه برداشت از حساب‌ها و نقل و انتقال بین‌المللی ارز را تقریبا متوقف کرده است. کمبود سوخت و قطع برق به امری عادی و روزمره تبدیل شده و افزایش قیمت‌ها، اخراج نیروهای کار در مقیاسی وسیع و کاهش بی‌سابقۀ قدرت خرید شهروندان بیش از هر زمانی زندگی در لبنان را فلج کرده است. headtopics.com

بنا بر آمارهای رسمی تقریبا نیمی از مردم لبنان در فقر زندگی می‌کنند و بیش از ۳۵ درصد از جمعیت فعال آن بیکار هستند.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

جو بایدن: در اولین روز ورود به کاخ سفید، فرمان ممنوعیت سفر مسلمانان را لغو می‌کنمجو بایدن در سخنرانی روز دوشنبه خود گفت که مسلمانان آمریکا اولین افرادی بودند که ترامپ با صدور این فرمان ممنوعیت، به آنها تاخته است. او افزود که «این دونالد ترامپ بود که شعله‌های نفرت را در سراسر این کشور برانگیخت.»

سی‌امین سفر ظریف به روسیه؛ ترامپ ایران را به دامان چین و روسیه انداخت

به مازندران سفر نکنید/ احتمال ابتلا به کرونا بسیار بالاستقائم مقام وزیر بهداشت با بیان اینکه به مازندران سفر نکنید چرا که میزان احتمال ابتلا به کرونا بسیار بالا است، گفت: با رفتار مناسب و فاصله گذاری اجتماعی، برگزار نکردن مراسمی مانند دورهمی‌های خانوادگی، عروسی‌ها و مراسم ترحیم، به پزشکان در مبارزه با این بیماری کمک کنید.

بحران اقتصاد و معیشت در لبنان؛ مردم به دنبال مقصر می‌گردند - BBC News فارسیهر روز كه مى‌گذرد بحران اقتصادى لبنان عميق‌تر مى‌شود و وضعيت معيشتى مردم بدتر. تخمين زده مى‌شود كه تقريبا نيمى از مردم لبنان زير خط فقر رفته‌اند.

آمار ابتلا به کرونا در روسیه به مرز 790 هزار نفر رسید

پاسخ به یک پرسش: آیا رفتن به باشگاه‌های ورزشی در طول همه‌گیری کرونا امن است🔺پاسخ به یک پرسش: آیا رفتن به باشگاه‌های ورزشی در طول همه‌گیری کرونا امن است ⚡️با کاهش محدودیت‌های قرنطینه اعمال شده برای جلوگیری از شیوع کرونا، بسیاری از افراد تشنه بازگشت به روند عادی و انجام زندگی معمول خود، از جمله فعالیت‌های ورزشی‌شان، هستند.