سفر پلوسی به کی‌یف، زلنسکی: ۲۳ هزار سرباز روس کشته شده‌اند

11/02/1401 01:04 ب.ظ

نانسی پلوسی، رئيس مجلس نمایندگان آمریکا، به شهر کی‌یف رفت و با ولودیمیر زلنسکی، رئيس‌جمهور اوکراین دیدار کرد. او گفت آمریکا قاطعانه در کنار اوکراین ایستاده است.

نانسی پلوسی، رئيس مجلس نمایندگان آمریکا، به شهر کی‌یف رفت و با ولودیمیر زلنسکی، رئيس‌جمهور اوکراین دیدار کرد. او گفت آمریکا قاطعانه در کنار اوکراین ایستاده است. در کنار ۳۸۰ میلیون متر مکعب گاز خشک که روسیه از راه خطوط لوله روزانه به اروپا می‌فرستد، قاره قدیم روزانه ۱۵ میلیون متر مکعب گاز به صورت مایع (ال‌ان‌جی) نیز وارد می‌کند که سهم روسیه در تأمین آن بسیار اندک است. ایران با در اختیار داشتن ۳۳.

در کنار ۳۸۰ میلیون متر مکعب گاز خشک که روسیه از راه خطوط لوله روزانه به اروپا می‌فرستد، قاره قدیم روزانه ۱۵ میلیون متر مکعب گاز به صورت مایع (ال‌ان‌جی) نیز وارد می‌کند که سهم روسیه در تأمین آن بسیار اندک است.

ایران با در اختیار داشتن ۳۳.۴ تریلیون متر مکعب ذخیره گاز طبیعی، با فاصله‌ای اندک از روسیه قرار دارد که ذخایر گاز طبیعی آن ۳۴.۷ تریلیون متر مکعب برآورد شده است. جایگاه تولید گاز ایران در سال گذشته میلادی ۲۵۰ میلیارد متر مکعب، بعد از آمریکا (با ۹۱۴ میلیارد متر مکعب) و روسیه (۶۳۹ میلیارد متر مکعب) بود و از این لحاظ جلوتر از چین (۱۹۴ میلیارد متر مکعب) و قطر (۱۷۱ میلیارد متر مکعب) قرار داشت.

۱۰ راهکار مؤثر برای کاهش وابستگی اروپا به گاز طبیعی روسیه ظرفیت تولید روزانه کنونی گاز ایران حدود ۸۰۰ میلیون متر مکعب در روز و معادل مصرف روزانه گاز در ایران است. به عبارت دیگر، کشور دارندۀ دومین ذخیره بزرگ گاز دنیا و سومین تولیدکننده گاز جهان، به دلیل مصرف بی‌حساب داخلی، فاقد کمترین قدرت برای کمک به تأمین نیاز‌های واردات گاز اروپا و پر کردن بخشی از جای روسیه در آن بازار است.

ادامه مطلب:
RadioFarda_ »

گول نخور مرد.امریکا همین قولو به افعانیها داد .حالا تنهاشون گذاشت 😔😔 یک زمانی هر هفته یکی از مسئولین آمریکائی به افغانستان میرفتند و قول حمایت می‌داند ولی زمانی فرا رسید که هنگام فرار از افغانستان کشور را تحویل کسانی دادند که یک زمانی برای نابودی آنها به افغانستان لشگر کشی کردند و آنجا را اشغال کردند گول نخور زلنسکی

آمریکا قاطعانه در کنار تفنگ‌فروش‌های آمریکا ایستاده. چی دروغی!