سفر «غیرقانونی» دانشجوی اسرائيلی به ایران؛ «شین بت» مشغول تحقیق است

26/07/2021 03:33:00 ق.ظ

سفر «غیرقانونی» دانشجوی اسرائيلی به ایران؛ «شین بت» مشغول تحقیق است

Newsletter, ایران

سفر «غیرقانونی» دانشجوی اسرائيل ی به ایران ؛ « شین بت » مشغول تحقیق است

صدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.

روزنامه تایمز اسرائيل گزارش داد که پلیس این کشور و سرویس امنیت داخلی، شین بت، مشغول تحقیق از یک دانشجو هستند که در وزارت خارجه اسرائيل مشغول بوده است.طبق این گزارش که روز یکشنبه ۳ مرداد منتشر شد، این دانشجو متهم است که قبلا به طور غیرقانونی به ایران سفر کرده است.

تایمز اسرائيل می‌نویسد ظن آن می‌رود که این متهم همچنین در سفر به ایران با ماموران اطلاعاتی ایران تماس داشته است. این فرد ماه گذشته میلادی از بازداشت آزاد شد و پیش از آنکه به عنوان دانشجو در وزارت خارجه اسرائيل مشغول شود، به ایران سفر کرده بود.وزارت خارجه اسرائيل روز یکشنبه گفت که این مسئله با مقامات مربوط در میان گذاشته شده است.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

سیل و ویرانی در نتیجه طوفان ایان در فلوریدا

طوفان ویرانگر ایان منطقه فورت مایرز ایالت فلوریدا را درنوردید و بسیاری از خیابان‌های این منطقه دچار آب‌گرفتگی شدند. - خبرگزاری آناتولی ادامه مطلب >>

موج اعتراضات به تبریز رسید؛ «آذربایجان بیدار است، حامی خوزستان است»

سفر مقامات کشوری و لشکری ایران به خوزستان همزمان با جو ملتهب و امنیتیگزارش‌های «غیررسمی» از بازداشت ده‌ها نفر در شهرهای مختلف استان خوزستان حکایت دارد. رژیم همچنان به سر کوب ادامه میده و مردم عزیز ما را میکشد به جرم اعتراض هیچ کس کاری نمی کند مگر جمهوری اسلامی چه پیمانی با آنان بسته که این نان دارند از بی سوادی رژیم سود می برند یا شاید هم به خاطر قرار داد چین است که کسی دخالت نمی کند جاوید_شاه حکومت به دستگاههایی مجهز است که مخالفین مهم را از طریق امواج در منزل بدون دستگیری می تواند شکنجه و زجر دهد، کما اینکه با من اینکار را کردند، پس مواظب باشید.

وزیر خارجه قطر چند روز پس از سفر به آمریکا وارد تهران شدصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است. 😡🥵 ویادآور شد که اگر حماقت کنید باید قمبل ها رو هوا کنید تا موشکهای اسرائیل وآمریکا در آنها فرود آیند

سردرگمی آب در ایران/ آیا راهی برای نجات جان آب مانده است؟عضو هیئت مدیره فدراسیون صنعت آب گفت: ما در الگوی مدیریتی مدرن کل تصمیم‌گیران را حذف کردیم، بنابراین کشاورز نگاهی به این ماجرا ندارد که چقدر آب پشت سد قرار دارد و یا دامدار درگیر این موضوع نمی‌شود که وضعیت بارش‌ها چگونه است، زیرا یک متولی بنام وزارت نیرو وجود دارد که ماموریت آن تامین آب به هر قیمتی است. آسمون به ریسمون نبافید . کشوری که هرگوشه اش خانوادگی اداره میشه مگه میتونه مشکلی هم حل کنه. کدام مشکل را حل کردید ، بیکاری، اقتصاد، کرونا، واکسن، قاچاق، اعتیاد،تحصیل، و ... آخر هر شبی سپیدی صبح است باش تا آن روز

دولت بایدن در حال بررسی تدابیری برای جلوگیری از مبادلات نفتی ایران و چین استخبرگزاری رویترز گزارش داد که دولت آمریکا در حال بررسی تدابیری برای جلوگیری از مبادلات نفتی ایران و چین است

چقدر پول پای پروژه ناتمام مونوریل قم خرج شده است؟

اسرائيل - آرشیو روزنامه تایمز اسرائيل گزارش داد که پلیس این کشور و سرویس امنیت داخلی، شین بت، مشغول تحقیق از یک دانشجو هستند که در وزارت خارجه اسرائيل مشغول بوده است.استان‌وایر- در دهمین روز از آغاز اعتراضات خیابانی در خوزستان، امروز دوم مردادماه ۱۴۰۰، شهر «تبریز» شاهد تجمع شهروندان این شهر در حمایت از مردم خوزستان و اعتراض به ناکارآمدی حاکمیت در اداره کشور بود.Aa فضای شهرهای استان خوزستان در جنوب ایران در نهمین شب از ناآرامی ها ملتهب و امنیتی گزارش شد.تهران وزیر خارجه قطر چند روز پس از سفر به آمریکا و دیدار با آنتونی بلینکن، وزیر خارجه این کشور، به ایران سفر کرد و با مقاماتی چون جواد ظریف وزیر خارجه و ابراهیم رئیسی، رئیس جمهوری منتخب، دیدار و گفتگو کرد.

طبق این گزارش که روز یکشنبه ۳ مرداد منتشر شد، این دانشجو متهم است که قبلا به طور غیرقانونی به ایران سفر کرده است. تایمز اسرائيل می‌نویسد ظن آن می‌رود که این متهم همچنین در سفر به ایران با ماموران اطلاعاتی ایران تماس داشته است. در تجمع مردم تبریز شعارهایی نیز در اعتراض به تبعیض‌های اقتصادی و فرهنگی نسبت به آذربایجان سر داده شده است. این فرد ماه گذشته میلادی از بازداشت آزاد شد و پیش از آنکه به عنوان دانشجو در وزارت خارجه اسرائيل مشغول شود، به ایران سفر کرده بود. با وجود اختلال گسترده در دسترسی به اینترنت در استان خوزستان جمعه شب تصاویری از تجمعات اعتراض آمیز در شهرهای ماهشهر و اهواز در شبکه های اجتماعی منتشر شد. وزارت خارجه اسرائيل روز یکشنبه گفت که این مسئله با مقامات مربوط در میان گذاشته شده است. همچنین در پی برگزاری تجمع اعتراضی در تبریز، شهروندان این شهر از اختلال در اینترنت و قطعی برق در محله‌های نزدیک به محل تجمعات خبر می‌دهند. تایمز اسرائيل می‌نویسد متهم یک مرد یهودی و بین ۲۰ تا ۳۰ سال دارد. خبرگزاری فرانسه سفر وزیر خارجه قطر به تهران را «از پیش اعلام نشده» توصیف کرده است.

طبق این گزارش، گفته می‌شود او برای «اهداف ماجراجویانه» به ایران رفته بود که با ماموران اطلاعاتی ایران روبرو شد. ویدئوهای ارسال شده از تبریز برای ایران‌وایر نشان می‌دهد نیروهای امنیتی با یورش به تجمع مسالمت‌آمیز شهروندان تبریزی، این تجمع را به خشونت کشیده‌اند. اسحاق جهانگیری در این نشست از معترضان خواست اجازه «سوءاستفاده دشمنان» از مطالبات خود را ندهند. وکیل او گفته است که سفر او برای گردشگری بود و او آن را از دوستان و خانواده‌اش پنهان نکرده بود. سفر شهروندان اسرائيل به ایران با هر هدفی، ممنوع است. براساس گزارش‌های رسیده به ایران‌وایر، امروز ۲ مرداد ۱۴۰۰، اردبیل، مشگین شهر، ارومیه، زنجان، خوی، مرند و برخی دیگر از شهرهای تُرک‌نشین ایران شاهد جو شدید امنیتی بوده است. خبرهای بیشتر مخالفان ایرانی مقیم خارج خواستار حمایت نخست وزیر اسرائيل برای مقابله با جمهوری اسلامی شدند گروهی از مخالفان ایرانی که خارج از جمهوری اسلامی ایران زندگی می‌کنند، روز پنجشنبه نامه‌ای برای نفتالی بنت، نخست وزیر اسرائیل منتشر کردند، که ضمن تبریک به خاطر پیروزی او در انتخابات، از وی خواستند تا به نوشته جروزالم پست، از دموکراسی در ایران حمایت کرده و به کارزار اسرائیل برای جلوگیری از «تروریسم رژیم ایران» ادامه دهد. اعتراض‌ها در ایران؛ دامنه تظاهرات از خوزستان به الیگودرز و شاهین‌شهر کشیده شد حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران روز شنبه ضمن اشاره به سفر معاون اولش به استان خوزستان گفت: «بخشی از مشکلات در این استان کم شده است و امیدواریم با حضور معاون اول و دیگر مسئولان بقیه مشکلات هم تخفیف یابد. رسانه‌ها در اسرائيل: برخلاف ادعای ایران حمله به تاسیسات کرج خسارات عمده‌ای زده است رسانه‌های اسرائیل می‌گویند که بررسی‌ها نشان می‌دهد «حمله پهپادی» که چندی پیش ایران از آن خبر داده بود و گفته بود یکی از تاسیسات مرتبط به سازمان انرژی اتمی در کرج را هدف قرار داد، خسارت‌های جدی داشته و این تاسیسات یا بخشی از آن را از کار انداخته است. همچنین در روزهای اخیر، دست کم یازده تن از فعالان مدنی در شهرهای تبریز، ارومیه و بستان‌آباد بازداشت شده‌اند.

.