سفر اردوغان به واشنگتن با هدف کمرنگ شدن کدورت‌ها بین دو کشور

22/08/1398 06:48:00 ب.ظ

رجب طیب اردوغان، برای دیدار با دونالد ترامپ وارد واشنگتن شده‌است.

رجب طیب اردوغان، برای دیدار با دونالد ترامپ وارد واشنگتن شده‌است.

این سفر در حالی انجام می‌شود که روابط دو کشور به خاطر عملیات نظامی ترکیه در شمال سوریه و همین طور خرید سامانه پیشرفته پدافند هوایی از روسیه دچار تنش است. ترکیه از هر زمان دیگری به روسیه نزدیک‌تر شده‌است. دیدار امروز آقای اردوغان با آقای ترامپ با هدف کمرنگ کردن کدورت‌های هفته‌های اخیر انجام می‌شود..Reuters.رئیس جمهور ترکیه جهت انجام سفر رسمی و دیدار با همتای آمریکایی‌اش، آنکارا را به مقصد واشنگتن ترک کرد..سفر کاری اردوغان به آمریکا روز دوشنبه ۲۱ آبان (۱۲ نوامبر) آغاز شد. در این سفر مولود چاووش‌اوغلو وزیر امور خارجه، برات آلبایراک وزیر خزانهداری و دارایی، خلوصی آکار وزیر دفاع، رخسار پکجان وزیر تجارت اردوغان را همراهی کردند..

خشایار جنیدی گزارش می‌دهد...دو رئیس جمهور ماه گذشته میلادی در حاشیه اجلاس گروه بیست در ژاپن دیدار کرده بودند.

ادامه مطلب:
BBC NEWS فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

اردوغان در راه آمریکا: به ترامپ می‌گویم به تعهداتش در سوریه عمل نکردهرجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه می‌گوید در سفر به آمریکا به دونالد ترامپ، رئیس جمهور این کشور خواهد گفت که به تعهداتش در زمینه خروج کامل نیروهای کرد از مناطق مرزی سوریه با ترکیه عمل نکرده است. سفر دو روزه آقای اردوغان به واشنگتن دردوره‌ای پرتنش و پرماجرا در روابط دو کشور انجام می‌شود.

اردوغان عازم آمریکا شدرئیس جمهور ترکیه جهت انجام سفر رسمی و دیدار با همتای آمریکایی‌اش، آنکارا را به مقصد واشنگتن ترک کرد. - خبرگزاری آناتولی

سفر اردوغان به آمریکا برای دیداری دشوار با ترامپ | DW | 13.11.2019رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه سفر کاری خود به آمریکا را آغاز کرد. او با دونالد ترامپ دیدار می‌کند. به رغم مناسبات بحرانی و پرتنش آمریکا و ترکیه رابطه اردوغان و ترامپ رهبران دو کشور صمیمی و دوستانه است.

ایران برای استفاده از اساتید خارجی برنامه مدونی ندارد/ نخبه پروری صرف، ما را به جایی نمی‌رساندمعاون پژوهشی و فناوری مرکز تحقیقات سیاست علمی کشور گفت: ما تنها با نخبه پروری به جایی نمی‌‎رسیم، نخبه پروری رویکردی مثل تعدد مدارس است که ما با آن موافق نیستیم.

آیا «نام‌آوران» شرکت‌های خارجی را ترغیب به سرشاخ شدن با آمریکا می‌کند؟یک کارشناس حوزه انرژی گفت: شرایط تحریم، سرمایه گذاری در کشورهای ناامن مثل آفریقا و یا تولید از دریای شمال که هزینه‌های آن بالاست، هیچیک مانع نخواهند بود در صورتی که برای پیمانکار و سرمایه گذار صرفه اقتصادی داشته باشد، ریسک سرشاخ شدن با امریکا را نیز می‌پذیرد.

تراز تجاری ایران با ترکیه در ماه سپتامبر 'منفی' شدبر اساس گزارشی که معاونت بررسی‌های اقتصادی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران درباره مراودات تجاری ایران و ترکیه منتشر کرده، تراز تجاری این دو کشور در ماه سپتامبر سال جاری میلادی منفی شده است. در این گزارش آمده تا ماه مه امسال تراز تجاری ایران و ترکیه (ماهانه) با مازاد همراه بود اما از ماه بعد (ژوئن) صادرات ایران به ترکیه به شدت افت کرد و با کسری همراه شد. شروع افت تراز تجاری این دو کشور تقریبا همزمان با توقف تمدید معافیت خرید نفت از ایران بود.