سفر تاریخی پاپ فرانسیس به عراق و دیدار با آیت‌الله سیستانی | DW | 03.03.2021

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 33 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 17%
  • Publisher: 63%

از سفر رهبر کاتولیک‌های جهان به عراق به عنوان رویدادی تاریخی یاد می‌کنند؛ رویدادی که اهمیتش بیش از سفر یک رهبر مذهبی است. پاپ_فرانسیس در طول سفر سه روزه خود از جمله از شهرهای نجف، موصل و اربیل دیدن می‌کند.

ایران اخبار, ایران سرفصلها

تاریخ سفر پاپ فرانسیس، رهبر کاتولیک‌های جهان به عراق مدتی پیش تعیین شده بود. شیوع کرونا و افزایش حملات موشکی در عراق از جمله مسائلی بودند که به گمانه‌زنی‌ها درباره احتمال به تعویق افتادن موعد این سفر دامن زده بودند.

مارکوس گروبل، مسئول دولت فدرال آلمان در امور آزادی‌ادیان در جهان یکی از کسانی است که سفر پاپ فرانسیس به عراق را یک"رویداد تاریخی" ارزیابی کرده است. اما اهمیت سیاسی سفر پاپ به عراق تنها به دیدار او با آیت‌الله سیستانی خلاصه نمی‌شود. مصطفی کاظمی، نخست‌وزیر این کشور سفر پاپ را در شرایط کنونی نشانه‌ای برای تثبیت دولت خود می‌داند.

پاپ فرانسیس در دومین روز سفر خود به عراق (روز شنبه ششم مارس) راهی نجف می‌شود. قرار به دیدار با آیت‌الله سیستانی، مرجع اعظم شیعیان است.رحمان عامری، سفیر عراق در واتیکان اعلام کرده بود که در جریان دیدار پاپ فرانسیس با آیت‌الله سیستانی قرار است سندی ناظر بر همبستگی و پیوند پیروان ادیان گوناگون امضا شود.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

خوبه خودتون هم میدونید این سفر فراتر از سفر یک رهبر مذهبی است.اهداف دیگری دارند جناب پاپ_فرانسیس !!!

مگه سیستانی رهبر شیعیان جهان بود؟ 😂

این سفر یک رهبر مذهبی با موقعیت جهانی است. اخبارش و دنبال کنید تا بدونین هیچ محبوبیتی در دنیا ندارید و لقب رهبر شیعیان جهان یا امام مسلمین فقط مصرف داخلی دور و بریهای خودی لواسان نشین داره و ما خوابیم

دمش گرم.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

نتانیاهو از ترس حمله موشکی حوثی‌ها در آسمان عربستان از سفر به امارات انصراف دادبنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل گفت که به دلیل خطر حمله موشکی حوثی‌های یمن از سفر هفته گذشته به امارات عربی متحده عربی از طریق حریم هوایی عربستان سعودی انصراف داده است. راست میگه اسمان عربستان اصلا امن نیست شما هم بهتره از اونجا رد نشید!! GhoreishiG ترس برادر مرگ است! GhoreishiG ترسو مثل موش!
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

تصاویری از سفر تاریخی پاپ به عراق | DW | 07.03.2021پاپ فرانسیس در سفری سه روزه از عراق دیدار کرد. پس از اعمال محدودیت‌های کرونایی در ایتالیا و واتیکان این نخستین باری است که پاپ به کشوری دیگر سفر می‌کند. او در این سفر با مقامات سیاسی، مذهبی و مسیحیان دیدار و گفت‌وگو کرد. دوتا مثلا رهبر دینی دنیا هست. هیچ کدوم ماسک نزدن!!!! واقعا جهل و نادانی از سر کله ادیان میریزه بیرون بدبخت پاپ زهرش رفته😨 ميرغضب و خميني رو قاطي كردن شده سيستاني دوتا دین فروش که با فروختن دروغ به مردم صاحب مال و ثروت و رفاه شدن
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

آسوشیتدپرس به نقل از دو منبع: رئیس سیا اخیرا به افغانستان سفر کرده بودآسوشیتدپرس به نقل از دو منبع: رئیس سیا اخیرا به افغانستان سفر کرده بود خبرگزاری آسوشیتدپرس به نقل از یک «سیاستمدار ارشد» و «یک چهره» شناخته شده عمومی گزارش داده است که ویلیام برنز، رئیس سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا، سیا، اخیرا به افغانستان سفر کرده بود موهم نیست ریس سیا سفر کند یاسفید تا به ایمروز امریکاهمان سیاست ناکام روس که درافغانستان سر تاجکها سرمایه ګزاری کردتعقیب میکند امریکا که سیاست خود تغیرندهند هیچیز بدست آورده نمیتواند غیر از شکست وشرمانده ګي .
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

دولت اسرائيل به شهروندان خود نسبت به سفر به امارات هشدار داد | DW | 29.03.2021اداره امنیت ملی اسرائيل به شهروندان این کشور درباره مسافرت توریستی به امارات و سایر کشورهای منطقه هشدار داده است. این نهاد گفته است که شهروندان اسرائیل از گزند جمهوری اسلامی ایران، یعنی خصم اصلی اسرائیل، در امان نیستند. ما فکر کردیم، اسرائیل قصد داره، برای امنیت امارات اونجا یه پایگاه نظامی بزنه! عجب؟ از چند کشور نام برده شده است که گمان می‌رود برای شهروندان اسرائیل همچنان ناامن باشند: گرجستان، جمهوری آذربایجان، ابوظبی، دبی و.... دبی و ابوظبی کشور نیستند. خارشون گ ا یی دست
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

درخواست جمعی از نمایندگان از قالیباف برای رسیدگی به «تغییرات بودجه بعد از تصویب»بیش از۱۰۰ نماینده مجلس در نامه‌ای خطاب به رییس مجلس با طرح این ادعا که ارقام جداول بودجه و برخی تبصره‌ها بعد از تصویب مجلس، تغییرات گسترده کرده، آن را رکوردی جدید در عدم تمکین به قانون آیین نامه و ایجاد رانت برای چند نفر عنوان کرده و خواستار اقدام رییس مجلس در این زمینه شدند.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »