سفر وزیر امور خارجه ایران به عمان و ارتباط آن با مذاکرات وین | DW | 10.01.2022

20/10/1400 05:03:00 ب.ظ

سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی مدعی شده که هدف سفر امیرعبداللهیان به عمان مذاکره پیرامون مسائل دو جانبه است. حال آنکه که عمان بارها و از جمله در ارتباط با توافق هسته‌ای سال ۲۰۱۵ به عنوان میانجی عمل کرده است.

سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی مدعی شده که هدف سفر امیرعبداللهیان به عمان مذاکره پیرامون مسائل دو جانبه است. حال آنکه که عمان بارها و از جمله در ارتباط با توافق هسته‌ای سال ۲۰۱۵ به عنوان میانجی عمل کرده است. نشست خبری هفتگی سعید خطیب‌زاده، سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی شامل چند محور، از جمله...

نشست خبری هفتگی سعید خطیب‌زاده، سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی شامل چند محور، از جمله مذاکرات کمیسیون مشترک برجام در وین بود. در این نشست خبری به تماس‌های دیپلماتیک در وین اشاره شد. از جمله به سفر معاون وزیر امور خارجه کره جنوبی به وین و مذاکره با نمایندگان کشورهای ذیربط در توافق هسته‌ای سال ۲۰۱۵ و همچنین به سفر هیات عربستان سعودی به وین و مذاکره با رابرت مالی، رئیس دفتر امور ایران در وزارت امور خارجه آمریکا اشاره شد.

به کانال اینستاگرام دویچه وله فارسی بپیوندید روز دوشنبه ۲۰ دی (۱۰ ژانویه) حسین امیرعبداللهیان برای گفت‌وگو راهی عمان شده است. باید یادآور شد که برخی از مقامات جمهوری اسلامی پیش از توافق هسته‌ای سال ۲۰۱۵ در مسقط با نمایندگان آمریکا دیدار و گفت‌وگو کرده بودند.

سفر یک روزه امیرعبداللهیان به مسقط به برخی از گمانه‌زنی‌ها در این ارتباط دامن زده است. سعید خطیب‌زاده مدعی است که این سفر ربطی به مذاکرات وین ندارد. او گفت: «البته شبیه‌سازی‌های تاریخی بعضا ما را به مقصد درستی هدایت نمی‌کند.» headtopics.

ادامه مطلب:
DW فارسی »

euronews - اخبار بین المللی در مورد کره جنوبی

کره جنوبی | فهرست کلیه مقاله‌های منتشر شده نوسط یورونیوز در زمینه‌های بین‌االمللی، اقتصاد، سیاست، علم و شیوه زندگی ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

هشدار واشنگتن به تهران: حمله به اتباع آمریکایی «تبعات جدی» به همراه داردایران همزمان با دومین سالگرد ترور فرمانده سابق سپاه قدس ایران که در جریان حمله پهپادی آمریکا در نزدیکی فرودگاه بغداد کشته شد اسامی ۵۱ آمریکایی را به فهرست متهمان به دست داشتن در این ترور اضافه کرد. HelpRefugees_Indonesia وقتی واشنگتنِ بایدن حکومتی رو تهدید میکنه خیلی خنده‌داره!

مدیر مسئول کیهان به جرم توهین به مدیر جمعیت امام علی به مجازات محکوم شدوکیل پرونده شکایت شارمین میمندی‌نژاد، مدیر جمعیت امام علی از مدیر مسئول روزنامه کیهان، از محکومیت حسین شریعتمداری در دادگاه خبر داده است. رضا شفاخواه در توییتی که شامگاه... خب حالا محکوم شد، دست راست خامنه ای رو زندان میکنن یا شلاق میزنن!!!؟؟؟ محکوم به چی ؟ لابد به این محکوم شده که بیشتر پاچه مردم رو بگیره و بدتر فحاشی کنه .این سگ دست پرورده نظامه استخون از جلوش ور میدارن گوشت میذارن جلوش خدارو شکر نشان داد قوه قضاییه مستقل هست (:

مقصد ۳۳ میلیارد یورویی که به طور شخصی از اتحادیه اروپا خارج شد، کجاست؟جریان خروج شخصی پول از اتحادیه اروپا از سال ۲۰۱۵ روندی صعودی داشته و در مجموع ۳۳ درصد افزایش یافته است.

بندر جاسک 'نقطه کلیدی قاچاق سلاح' به حوثی‌های یمن است | DW | 09.01.2022گزارشی از شورای امنیت سازمان ملل که به دست روزنامه وال استریت جورنال رسیده، نشان می‌دهد ایران 'هزاران سلاح و تجهیزات نظامی را از بندر جاسک به حوثی‌های یمن می‌فرستد'. گزارش می‌‌گوید سلاح‌ها ساخت ایران، چین و روسیه هستند. اگه راسته خب دم ایران گرم ! شما که تو روز روشن به عربستان جنایتکار سلاح میدید و کمکش میکنید تا مردم یمن رو بکشه مشکلی نداره؟ فقط یمنی ها نباید سلاح داشته باشند تا راحت بکشیدشون؟ تا ابد شرم بر شما

برای دُز سوم واکسیناسیون کرونا مراجعه کنید / واکسن به میزان کافی تامین استرییس انستیتوپاستور ایران با تاکید بر خطر امیکرون و ضرورت سرعت گرفتن واکسیناسیون دز سوم واکسن کرونا در کشور، گفت: توصیه کمیته علمی به هموطنان این است که در اولین فرصت طبق دستورالعمل‌های وزارت بهداشت، واکسن دز سوم را تزریق کنند.

المیادین: مذاکرات وین هنوز به مرحله توافق نرسیده استالمیادین به نقل منابع ایرانی در وین: مذاکرات وین هنوز به مرحله توافق نرسیده است کشورهای اروپایی در مذاکرات تعلل می‌کنند هدف ما رسیدن به توافق است و مباحثات درخصوص این موضوع ادامه دارد اخبار منتشر شده درباره آغاز مرحله تدوین توافق موقت و دوساله کذب است