سفر رئیس جمهوری فرانسه به لبنان پس از انفجار بیروت - BBC News فارسی

16/05/1399 10:19 ب.ظ

سفر رئیس جمهوری فرانسه به لبنان پس از انفجار بیروت

امانوئل مکرون رئیس جمهوری فرانسه امروز به بازدید محل انفجار مهیب اخیر در بیروت رفت.

دولت لبنان امیدوار است با کمک فرانسه بتواند به بازسازی ویرانیهای برجا مانده از انفجار و همچنین اقتصاد خود بپردازد که پیش از انفجار هم در بحران فرورفته بود. شهردار بیروت، میزان خسارات وارده بر این شهر را پانزده میلیارد دلار برآورده کرده است. همزمان، لبنان در عزای عمومی به سر می‌برد و دولت مهلتی پنج روزه برای شناسایی مسئولان انفجار پریروز اعلام کرده که انتقاداتی برانگیخته است.

مهرداد فرهمند گزارش می دهد. با این هشدار که در این گزارش، فلاش شدید دوربین دیده می‌شود.

ادامه مطلب:
bbcpersian »

امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه فردا به لبنان می‌رودپس از انفجار بیروت کاخ الیزه اعلام کرد که امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه فردا برای دیدار با جمعی از مقامات لبنان راهی این کشور خواهد شد انفجار_بیروت لبنان فرانسه جزئیات بیشتر🔽

اعتراض سازمان عفو بین الملل به اعدام مصطفی صالحی: جمهوری اسلامی به دنبال انتقام جویی استاعتراض سازمان عفو بین الملل به اعدام مصطفی_صالحی: جمهوری اسلامی به دنبال انتقام جویی است سازمان عفو بین الملل پنجشنبه ۱۶ تیر در بیانیه‌ای اعلام کرد که اجرای این حکم بار دیگر نشان می‌دهد كه مقامات جمهوری اسلامی بیشتر به دنبال انتقام جویی هستند، نه عدالت

رئیس جمهوری ۲ طرح پتروشیمی را در استان بوشهر افتتاح کردبوشهر- ایرنا- رئیس جمهوری روز پنجشنبه در آیینی ویدئوکنفرانسی ۲ واحد پتروشیمی متانول کاوه و کیمیای پارس خاورمیانه در مجموع با ظرقیت تولید سالانه حدود چهار میلیون تن متانول و اشتغال‌زایی ۲ هزار و ۵۰ نفر را در استان بوشهر افتتاح کرد.

ترامپ: شاید نتایج انتخابات ریاست جمهوری با چند ماه تاخیر اعلام شودترامپ: شاید نتایج انتخابات ریاست جمهوری با چند ماه تاخیر اعلام شود رئیس جمهوری آمریکا بار دیگر مخالفتش را با رای‌گیری به صورت پستی اعلام کرد و مدعی شد، در آن صورت نتایج انتخابات ریاست جمهوری نوامبر تا چند ماه پس از آن اعلام می‌شود.

دیدار اردوغان با نخست‌وزیر جمهوری تُرک قبرس شمالی

نتیجه نظرسنجی در 22کشور حاکی از تاثیر منفی ریاست جمهوری بوش بر امنیت