سفر مشاور امنیت ملی آمریکا به اسرائیل و کرانه باختری

30/09/1400 09:58:00 ق.ظ

مشاور امنیت ملی آمریکا این هفته به اسرائیل و کرانه باختری سفر می‌کند. - خبرگزاری آناتولی

مشاور امنیت ملی آمریکا این هفته به اسرائیل و کرانه باختری سفر می‌کند. - خبرگزاری آناتولی 21.12.2021 واشنگتن/خبرگزاری آناتولی جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی ایالات متحده، این هفته به اسرائیل و کرانه باختری رود اردن سفر و با مقامات ارشد دیدار خواهد کرد.

امیلی هورنای، سخنگوی امنیت داخلی کاخ سفید ضمن تایید این سفر گفت که سالیوان با نفتالی بنت نخست وزیر و دیگر مقامات ارشد اسرائیل دیدار و بر حمایت ایالات متحده از اسرائیل و اهمیت روابط بین دو کشور تاکید خواهد کرد.

سالیوان همچنین در چهارمین نشست گروه مشورتی استراتژیک با ایال هولاتا همتای اسرائیلی خود شرکت می‌کند و در این نشست روابط دو کشور در یک سال اخیر مورد بحث قرار خواهد گرفت. سالیوان همچنین از رام الله بازدید کرده و با محمود عباس، رئیس جمهور فلسطین دیدار خواهد کرد.

او درباره اقدامات لازم برای تقویت روابط آمریکا و فلسطین و تضمین صلح و امنیت برای فلسطینی‌ها و اسرائیلی‌ها نیز تبادل نظر خواهد کرد.

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »
Loading news...
Failed to load news.

سلمان رشدی: نویسنده با قدرت کلماتش می‌تواند بیش از دشمنانش دوام بیاورد

سلمان رشدی، نویسنده بریتانیایی هندی‌الاصل می‌گوید: «نویسندگان می‌توانند از دشمنانشان، بیشتر دوام بیاورند.» ادامه مطلب >>

گردشگر میلیاردر ژاپنی پس از یک سفر فضایی ۱۲ روزه به زمین بازگشتاز سال ۲۰۲۰ میلادی صنعت گردشگری فضایی رونق قابل توجهی گرفته و البته رقبای تازه نفسی هم برای روسکوسموس پدیدار شده‌اند؛ از جمله ایلان ماسک، میلیاردر آمریکایی با شرکت «اسپیس‌ایکس» و جف بزوس با شرکت «بلو اوریجین» و ریچارد برانسون بریتانیایی با «ویرجین گلکتیک».

آمریکا،‌ سفر به اوکراین را ممنوع کردوزارت خارجه آمریکا اعلام کرد، به دلیل احتمال وقوع حمله نظامی روسیه سفر به اوکراین ممنوع است.

ایران گفت‌وگوی مستقیم با آمریکا را تکذیب کرد | DW | 20.12.2021سخنگوی وزارت امور خارجه ایران با تکذیب اظهارات جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی آمریکا، می‌گوید که ایران طی ماه‌های گذشته و در جریان گفت‌و‌گوهای وین، هیچ صحبت مستقیمی با آمریکا نداشته است.

وزارت خارجه ایران: هیچ‌گونه ارتباط مستقیمی در وین با آمریکا نداشتیمسعید خطیب‌زاده، سخنگوی وزارت خارجه ایران در اظهاراتی با رد ضمنی گفته‌های جیک‌ سالیوان، مشاور امنیت ملی آمریکا ادعا کرد، ایران هیچ‌گونه «صحبت مستقیمی با درصورتیکه حرف اصلی را درنهایت امریکا میزنه سلام بر ابلیس ولعنت وننگ ونفرین ابدی برشما چون رو چیز انگلستان نشسته اند و از آن طریق هدایت میشن تازه حزب دموکرات آمریکا که یعنی انگلستان!، پس هم چی اوکی هست اصن پنچ بعلاوه که خودیه، بابا همه چی که نمایش شد اصن ولم کن سرکار شدند همه🤔😂

پانزده فلسطینی در حمله نظامیان اسرائیل زخمی شدندسربازان اسرائیلی با یورش به کرانه باختری اشغالی 15 فلسطینی را مجروح کردند. - خبرگزاری آناتولی

اشتاین‌مایر: حکومت نتوانست به وعده خود عمل کند | DW | 19.12.2021رئیس‌جمهوری آلمان به مناسبت پنجمین سالگرد سوءقصد تروریستی به بازارچه کریسمس برلین و گرامی‌داشت ۱۳ قربانی آن، به خطاهای حکومت در زمینه حفاظت از شهروندان و تأمین امنیت و آزادی اعتراف کرد. SHIBA shibaswap shibainu leash shibabone shibacoin Oshiverse Shibarium SHIBARMY