سفر ظریف به بغداد پیش از سفر نخست وزیر عراق به عربستان

29/04/1399 09:54 ق.ظ

محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران، امروز به عراق سفر کرد تا در دیداری رسمی با فواد حسین همتای عراقی خود ، مصطفی کاظمی، نخست وزیر و برهم صالح، رئیس جمهور این کشور دیدار و گفت‌وگو کند. سفر آقای ظریف به عراق در حالی انجام می‌گیرد که روز گذشته عراق اعلام کرد که مصطفی کاظمی قرار است فردا دوشنبه در راس یک هیات عالی‌رتبه به عربستان سعودی و پس از آن به تهران سفر کند.

محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران، امروز به عراق سفر کرد تا در دیداری رسمی با فواد حسین همتای عراقی خود ، مصطفی کاظمی، نخست وزیر و برهم صالح، رئیس جمهور این کشور دیدار و گفت‌وگو کند. سفر آقای ظریف به عراق در حالی انجام می‌گیرد که روز گذشته عراق اعلام کرد که مصطفی کاظمی قرار است فردا دوشنبه در راس یک هیات عالی‌رتبه به عربستان سعودی و پس از آن به تهران سفر کند. پنجره همرسانی را ببندید حق نشر عکس Iran newspaper محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران، امروز به عراق سفر کرد تا در دیداری رسمی با فواد حسین همتای عراقی خود ، مصطفی کاظمی، نخست وزیر و برهم صالح، رئیس جمهور این کشور دیدار و گفت‌وگو کند.

سفر آقای ظریف به عراق در حالی انجام می‌گیرد که روز گذشته عراق اعلام کرد که نخست وزیر عراق قرار است فردا دوشنبه (۳۰ تیر) در راس یک هیات عالی‌رتبه به عربستان سعودی و پس از آن به تهران سفر کند. آقای ظریف هنگام ورود به بغداد و در فرودگاه این کشور، از محل کشته شدن قاسم سلیمانی، فرمانده سابق نیروهای"سپاه قدس" بازدید کرد.

@PadDolat خبرگزاری دولتی ایرنا، هدف سفر وزیر خارجه ایران به عراق را به نقل از سخنگوی وزارت خارجه ایران"در راستای تقویت روابط ایران و عراق" عنوان نموده است. عباس موسوی گفته است که در این سفر"چالش های مشترک و امکان استفاده از فرصت های پیش رو در راستای منافع دو کشور مورد بررسی قرار خواهد گرفت". headtopics.com

قرار است آقای ظریف پس از بغداد به کردستان عراق هم سفر کرده و با مقامات اقلیم کردستان دیدار و گفت‌وگو کند.

ادامه مطلب:
bbcpersian »

جزئیات سفر ظریف به بغداد از زبان سخنگوی وزارت خارجه عراقسخنگوی وزارت امور خارجه عراق با اشاره به سفر آتی ظریف به بغداد، برخی جزئیات مربوط به این دیدار را بیان کرد.

هشدار به لوفت‌هانزا نسبت به از سرگیری پروازهای خود به تهران | DW | 19.07.2020خانواده قربانیان پرواز ۷۵۲ اوکراین از شرکت هواپیمایی لوفت‌هانزا درخواست کرده‌اند برای پرواز به ایران شروطی تعیین کند. لوفت‌هانزا در هماهنگی با شماری از شرکت‌های هواپیمایی تصمیم دارد پرواز به ایران را به تدریج عادی سازد.

ظریف به عراق رفت- اخبار بین الملل - اخبار تسنیم - Tasnimظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران لحظاتی پیش تهران را به مقصد بغداد ترک کرد. 🎥 ادای احترام و قرائت فاتحه توسط دکتر ظریف و هیات همراه در محل شهادت حاج قاسم_سلیمانی و ابومهدی المهندس و یاران شان در نزدیکی فرودگاه بغداد

سفر حدادی به اروپا برای عمل خارپاشنه با دلار ۲۴ هزار تومانی؟سفر حدادی به اروپا برای عمل خارپاشنه با دلار ۲۴ هزار تومانی؟ درحالی که به گفته متخصصان انجام عمل خارپاشنه به عنوان یک جراحی ساده و نسبتا ارزان در داخل کشور امکان پذیر است، مشخص نیست چرا باید یک ورزشکار با صرف هزینه بالای دولتی به قلب اروپا سفر کند!

نامه رییس سازمان غذا و دارو به وزیر صمت درباره کمبود ماسک و مواد اولیه آننامه رییس سازمان غذا و دارو به وزیر صمت درباره کمبود ماسک و مواد اولیه آن ‌«در هفته های اخیر به دلیل عدم تامین مواد اولیه ماسک‌های پزشکی، چند نرخی بودن این محصولات و عدم ساماندهی مناسب شبکه توزیع، برخی از مراکز درمانی یا مناطق با کمبود ماسک روبرو شده اند»

گردشگران انگلیسی ترکیه را به عنوان کشوری امن برای سفر در ایام کرونا برگزیدند

این لینک‌ها خارج از بی‌بی‌سی است و در یک پنجره جدید باز می‌شود

پنجره همرسانی را ببندید

حق نشر عکس

Iran newspaper

محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران، امروز به عراق سفر کرد تا در دیداری رسمی با فواد حسین همتای عراقی خود ، مصطفی کاظمی، نخست وزیر و برهم صالح، رئیس جمهور این کشور دیدار و گفت‌وگو کند.

سفر آقای ظریف به عراق در حالی انجام می‌گیرد که روز گذشته عراق اعلام کرد که نخست وزیر عراق قرار است فردا دوشنبه (۳۰ تیر) در راس یک هیات عالی‌رتبه به عربستان سعودی و پس از آن به تهران سفر کند.

آقای ظریف هنگام ورود به بغداد و در فرودگاه این کشور، از محل کشته شدن قاسم سلیمانی، فرمانده سابق نیروهای"سپاه قدس" بازدید کرد.

@PadDolat

خبرگزاری دولتی ایرنا، هدف سفر وزیر خارجه ایران به عراق را به نقل از سخنگوی وزارت خارجه ایران"در راستای تقویت روابط ایران و عراق" عنوان نموده است. عباس موسوی گفته است که در این سفر"چالش های مشترک و امکان استفاده از فرصت های پیش رو در راستای منافع دو کشور مورد بررسی قرار خواهد گرفت".

قرار است آقای ظریف پس از بغداد به کردستان عراق هم سفر کرده و با مقامات اقلیم کردستان دیدار و گفت‌وگو کند.

@PadDolat

از روز گذشته که برنامه سفر نخست وزیر عراق به عربستان و ایران در رسانه‌ها منتشر شد، گمانه‌زنی‌ها درخصوص میانجی‌گری عراق میان ایران و عربستان شدت گرفت و سفر محمدجواد ظریف به بغداد و پیش از عزیمت مصطفی کاظمی به ریاض آن را تقویت نمود.

بنا بر اعلام رسانه‌های عراقی آقای کاظمی قرار است در سفر به عربستان با محمد بن سلمان ولیعهد این کشور دیدار کرده و روز سه‌شنبه این هفته در سفر به تهران با آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی دیدار و گفت‌وگو کند.