سفر غیرمنتظره وزیر امور خارجه اردن به کرانه باختری

29/03/1399 02:56 ب.ظ

وزیر امور خارجه اردن طی یک سفر غیرمنتظره وارد رام الله در کرانه باختری اشغالی شد.

یک منبع فلسطینی به خبرنگار آناتولی گفت: ایمن الصفدی، وزیر امور خارجه اردن طی یک سفر غیرمنتظره وارد رام الله در کرانه باختری اشغالی شد.

وی افزود: الصفدی با محمود عباس رئیس دولت فلسطین دیدار کرده و تحولات اخیر به ویژه طرح الحاق بخشی از کرانه باختری توسط اسرائیل را بررسی خواهد کرد. همچنین وی نامه عبدالله دوم پادشاه کشورش را به عباس ارائه خواهد کرد.

پادشاه اردن روز سه شنبه گذشته در مورد طرح اسرائیل برای الحاق بخشی از کرانه باختری اشغالی به این کشور هشدار داده و آن را تهدید به امنیت منطقه خاورمیانه دانسته بود. گفتنی است که دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در 28 ژانویه 2020 در یک نشست مشترک خبری با بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل در کاخ سفید از طرح به‌اصطلاح «صلح خاورمیانه» رونمایی کرد. در چارچوب این طرح، شهرک‌های یهودی‌نشین در (کرانه باختری) به‌عنوان بخشی از خاک اسرائیل معرفی شده و حاکمیت تل‌آویو بر دشت اردن نیز ادامه خواهد یافت.

نتانیاهو در 17 مه 2020 طی سخنانی در مجلس اسرائیل گفت که دیگر وقت الحاق شهرک‌های غیرقانونی یهودی‌نشین در کرانه باختری به خاک اسرائیل فرا رسیده است.

ادامه مطلب:
aa_persian »

چاووش‌اوغلو: سفر هیئت ترکیه به طرابلس رضایت مقامات لیبی را به همراه داشت

تلاش‌ها برای لغو محدودیت سفر اتباع ترکیه به بلژیک ادامه دارد

هزاران مهاجر با پایان قرنطینه، سفر «مرگبار» به اروپا را از سر گرفتندبر اساس داده‌های اتحادیه اروپا شمار مهاجرانی که در ماه مه وارد اروپا شده‌اند، در مقایسه با یک ماه قبل از آن ۵ برابر افزایش یافته است.

فلسطین|هشدار حماس به نتانیاهو؛ «از یک وجب از خاک فلسطین چشم پوشی نخواهیم کرد»- اخبار بین الملل - اخبار تسنیم - Tasnimهشدار حماس به نتانیاهو: درباره الحاق کرانه باختری پشیمان خواهی شد و بهای سنگینی پرداخت خواهی کرد؛ ما از یک وجب از خاک فلسطین چشم پوشی نخواهیم کرد

سیدحسن نصرالله: شعار خلع سلاح مقاومت خواسته‌ای اشتباه استدبیرکل حزب‌الله لبنان: *شعار خلع سلاح مقاومت خواسته‌ای اشتباه است *سخن از استعفای دولت، عاری از صحت است *برخی مدعی شدند که حزب‌الله و جنبش امل به دنبال سرنگونی دولت هستند *در صورت لزوم به خیابان‌ها خواهیم آمد تا مانع وقوع هرگونه درگیری و تنش شویم عامل درگیری خودت نصرالله است مردک مفتخور تروریست مزدور_خامنه_ای

رفتار کره جنوبی غیرحرفه‌ای استمعاون دیپلماسی اقتصادی وزیر امور خارجه گفت: منابع مالی ایران در کره جنوبی، مرتبط به فروش میعانات گازی و بهترین محصولات نفتی ایران است که کره‌ای‌ها آن را دریافت کرده‌اند.