سفر قالیباف به مسکو؛ تبلیغاتی که به ضد خود تبدیل شد | DW | 07.02.2021

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 39 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 19%
  • Publisher: 63%

رئیس مجلس در حالی راهی اولین سفر خارجی شد که بسیاری لغو دیدار مستقیم او با پوتین را تحقیرآمیز دانسته‌‌ و مشاورانش را ناشی خوانده‌اند. رئیس کرملین حاضر نشده قالیباف را بپذیرد. پیام خامنه‌ای را یک واسطه به پوتین می‌‌دهد.

ایران اخبار, ایران سرفصلها

اولین سفر خارجی قالیباف در مقام رییس مجلس، با جنجال و حواشی همراه شد. او در میان سیلی از انتقاد و شماتت و ریشخند به ویژه علیه مشاورانش، یکشنبه همراه هیاتی پارلمانی عازم مسکو شد.

مجتبی توانگر، عضو کمیسیون اقتصادی مجلس ادعا کرده که قالیباف پروتکل مربوطه را نپذیرفته است اما به نظر می‌رسد که واقعیت امر چیز دیگری باشدرسانه‌های رسمی اصولگرایان اعلام زودهنگام این دیدار از سوی نزدیکان فکری قالیباف را"اشتباه راهبردی" رییس مجلس خوانده‌اند و در شبکه‌های اجتماعی نیز موجی از تمسخر قالیباف به راه افتاده است.

مهدی محمودی، مشاور قالیباف در امور رهبردی که ابتدا در توییتر، او را"امین و فرستاده خاص رهبر" نامیده و از ادامه چنین تعاملاتی با چین و اروپا خبر داده بود، بیش از هر کسی مورد ریشخند و استهزا واقع شده است. او پس از لغو دیدار مستقیم رئیس مجلس با پوتین، در توییتی تازه نوشت: «این حواشی به این ماموریت تاریخی لطمه‌ای نمی‌زند. عقب انداختن این سفر مطلقا کار دشواری نبود اما پیام باید در همین زمان خاص منتقل شود...

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

اين چه استدلالى ست، خلاف عقل و منطق ؟؟ رئيس مجلس رفته با همتاى روسى خود ملاقات كرده و پيام برده. كجاى اين كار تحقير يا ناشيگرى داشته ؟؟ حالا اگر رئيس مجلس آمريكا ميرفت همه چيز بر طبق پروتوكل رسمى ميشد ؟!

خداوند يار و ياور شما آقایان محمد باقر قالیباف و همیارانتان در سفر باشد آره رسم بزرگ مردان این است که گاهی عهد شکنی نمیکنند و همیشه شریکهای استراتیژی خودشان مثل روسیه و چین در برابر شیطنت بازیهای آمریکا و اوروپا در منطقه آنها را در جریان ميگذارن و خواهند گذاشت

لجن برکنی شما ناشی از نفرت شما نسبت به انقلاب اسلامی است. ‌پوتین چند تا از دیپلماتهای شما را هم با خواری دیروز بییرون کرد. چرا به آن نمی پردازید؟

واقعا قالباف در حد یک دیپلمات نیست یعنی کلا شخصیت و منش و رفتار یک دیپلمات و نداره که بخواد با نفر اول یک کشور دیدار کنه

قالیباف به دعوت رسمی رییس دومای روسیه عازم سفر به مسکو شده، برلین اگر جرات داره دیپلمات روسی رو اخراج کنه، سر تو کار بزرگترا نکشه

این تره بار فروشو چی به ملاقات پوتین!!!

دیداری در کار نبوده که لغو بشه سفر هم به دعوت رئیس مجلس دومای روسیه انجام میشه درخواست دیدار با پوتین، یه درخواست جانبی قبل از سفر بوده و قبول نشده.

يك خبرگزاري با اسم ورسم با عوام فريبي (بسياري) خبر منتشر مي كنه،واقعا براي شما متأسفم

هرچند که چشم دیدن پوتین حروم زاده را ندارم ولی خوشم امد

سناتور جنتی تحویل بده

محمدقالی باقرباف😂

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

سفر قالیباف به مسکو؛ تکذیب نامه وزارت خارجه به خامنه‌ای | DW | 07.02.2021حواشی سفر قالیباف به مسکو و موضوع پیام کتبی رهبر جمهوری اسلامی به پوتین ادامه دارد. سخنگوی وزارت خارجه می‌گوید خبر نامه‌نگاری با رهبر جمهوری اسلامی درباره این سفر 'کذب محض' است و ارزش پاسخگویی ندارد. پس قالیباف رفته بود اونجا که یک کم تو برف قدم بزنه و برگرده😆 😂😂😂 کذب محض یعنی عین حقیقت. دیپلماسی دروغ
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

قالیباف نامه خامنه‌ای را به جای پوتین به رییس دومای روسیه داد | DW | 08.02.2021قالیباف که گفته شده بود حاوی پیام کتبی خامنه‌ای برای پوتین است و قرار است این پیام را شخصا به پوتین بدهد، پس از لغو دیدارش با رییس جمهوری روسیه با رییس دومای این کشور ملاقات کرد و پیام خامنه‌ای را تحویل او داد. مگه پاکته که حاوی پیام باشه.حامل پیام... ظاهرا پیام خامنه‌ای داده نشده است و فقط با هم عکس گرفته اند.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

ابتلا به گونه انگلیسی کرونا رو به افزایش / ضرورت اعمال محدودیت سفر به استان‌های درگیرعضو کمیته علمی ستاد مقابله با کرونا با اشاره به افزایش موارد ابتلا به کرونا در کشور درباره احتمال ابتلای بهبودیافتگان گونه قبلی کرونا (ویروس ووهان)، گفت: نظر می‌رسد افرادی که پیش‌تر به بیماری مبتلا شدند و آنتی‌بادی محافظت کننده دارند آسیبی در نتیجه ابتلا به نوع بریتانیایی نخواهند دید.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

دولت اسرائيل به شهروندان خود نسبت به سفر به امارات هشدار داد | DW | 29.03.2021اداره امنیت ملی اسرائيل به شهروندان این کشور درباره مسافرت توریستی به امارات و سایر کشورهای منطقه هشدار داده است. این نهاد گفته است که شهروندان اسرائیل از گزند جمهوری اسلامی ایران، یعنی خصم اصلی اسرائیل، در امان نیستند. ما فکر کردیم، اسرائیل قصد داره، برای امنیت امارات اونجا یه پایگاه نظامی بزنه! عجب؟ از چند کشور نام برده شده است که گمان می‌رود برای شهروندان اسرائیل همچنان ناامن باشند: گرجستان، جمهوری آذربایجان، ابوظبی، دبی و.... دبی و ابوظبی کشور نیستند. خارشون گ ا یی دست
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

نروژ فروش شرکت وابسته به رولز رویس به روسیه را به دلایل امنیتی متوقف کردبه نوشته رسانه‌های محلی نروژ، این شرکت از جمله سازنده موتور کشتی جاسوسی فوق سری «ماریاتا» نیز بوده است.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »