سفر یک‌روزه رئیسی به عمان به پایان رسید

03/03/1401 05:40:00 ق.ظ

🔺سفر یک‌روزه رئیسی به عمان به پایان رسید ▪️ابراهيم رئيسی در پنجمین سفر خارجی خود، در سفری یک روزه به عمان رفت. پس از درگذشت سلطان قابوس در ژانویه ۲۰۲۰ این اولین سفر رئیس جمهوری_اسلامی به عمان در دوره سلطان جدید این کشور است. ⬇️ بیشتر بخوانید:

ابراهيم رئيسی، رييس‌ دولت سیزدهم در پنجمین سفر خارجی خود، دوم خرداد ۱۴۰۱ در سفری یک روزه به عمان رفت. پس از درگذشت سلطان قابوس در ژانویه ۲۰۲۰ این اولین سفر رئیس جمهوری اسلامی به عمان در دوره سلطان جدید این کشور «هیثم بن طارق آل سعید» است. ابراهیم رئیسی همچنین در جمع ایرانیان مقیم عمان گفت:« ایرانیان در همه جای دنیا سرمایه کشور هستند و دولت جمهوری اسلامی ایران نسبت به آنان احساس مسئولیت می‌کند.

» هفته گذشته نیز هیاتی ۵۰ نفره از فعالان اقتصادی ایران از عمان دیدار کردند تا فضا را برای گسترش روابط تجاری بین دو کشور هموار کنند. رئیسی پیش از ترک تهران به مقصد مسقط پایتخت عمان گفت: «سطح فعلی روابط میان تهران و مسقط برای دو کشور مطلوب نیست. تصمیم و اراده هر دو کشور ارتقای سطح روابط در حوزه های تجارت، حمل و نقل، انرژی، گردشگری و به ویژه گردشگری سلامت است.»

Embed

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »
Loading news...
Failed to load news.

جشن پیروزی اردوغان در آذربایجان

پیروزی رجب طیب اردوغان در انتخابات ریاست جمهوری ترکیه در آذربایجان با شور و شوق جشن گرفته شد. - Anadolu Ajansı ادامه مطلب >>

دنیا قاتلین مردم ایران رو به رسمیت شناخته مرگ بر دنیا تمام دنیا دشمن مردم ایران هستن از همه بدتر هم آمریکا و انگلیس پشت ج ا قرار دارند

سفر یک‌روزه ابراهیم رئیسی به عمانپس از سفر ابراهیم رئیسی به قطر در اسفند سال گذشته، روز دوشنبه دوم خرداد وی در سفری یک‌روزه عازم عمان، دیگر کشور حاشیه خلیج فارس که مناسبات به‌نسبت نزدیکی با جمهوری اسلامی دارد، شد. داره میره مقدمات سازش رو نهایی کنه رفته جام گوه را برای چلاقعلی بیاورد 💩💩💩 همه فریاد شاهنشاهی سر دهند و به اشتباه خود در ۵۷اعتراف کنند واز جمهورهای الیگارش عبور کنند ارتشی شاهت_کو نه_به_جمهوری_اسلامی ای_شاه_ایران برگرد_به_ایران no_to_islamic_republic in iran apologies_of_unitedstates_from_iranian_bc_of_their_king_in57

سفر شولتس به آفریقا؛ آلمان به دنبال جایگزینی برای گاز روسیه | DW | 23.05.2022صدراعظم آلمان در پی یافتن جایگزینی برای گاز روسیه راهی آفریقا شده است. جنگ اوکراین اروپا را برای رسیدن به منابع گاز کشورهای آفریقایی به تکاپو انداخته، اما چین پیشاپیش در بازار گاز این کشورها جای پای خود را محکم کرده است. درود بر چین کشور صلح دوست وانسان پرور لعنت بر ژرمنهای شرور وانگلوساکسونهای شرور ومتجاوز وادم کش وقتل عام گران تاریخ این کشورهای شرور موردلعن ونفرین خداوند است نابودی اینها را خداوند زودتر برساند این ستم کاران ودسیسه کاران وقتل عام گران را هر چه زودتر باید اقدام کند چون امسال زمستان یخ شان میزند، افغان ها واری آموخته به سوختاندن و دود تیر های کهنه وسایط نیستن.

هشدار رئیس جمهوری آمریکا به چین در مورد تهاجم به تایوانجو بایدن، رئیس‌جمهوری آمریکا، روز دوشنبه در کنفرانس خبری مشترک خود با نخست‌وزیر ژاپن هشدار داد که واشنگتن در صورت تهاجم چین به تایوان مداخله نظامی خواهد کرد. این یکی از شدیدترین اظهارات یک رئیس جمهوری آمریکا در دفاع از تایوان طی دهه‌های اخیر است. زااااررررت مثل اوکراین؟

یک دیپلمات روسیه در سازمان ملل در اعتراض به جنگ اوکراین استعفاء دادیک دیپلمات روسیه در اقدامی کم‌سابقه و در اعتراض به تهاجم کشورش به اوکراین از نمایندگی این کشور در دفتر سازمان ملل در ژنو سوئیس استعفاء داد. بوریس باندارف که در صفحه شخصی... افرین به شرافت این شخص!

سرباز روس به جرم ارتکاب جنایت جنگی در اوکراین به حبس ابد محکوم شددادگاهی در اوکراین، یک سرباز روس را به جرم ارتکاب جنایت جنگی و قتل یک شهروند غیرنظامی اوکراینی به حبس ابد محکوم کرد. - خبرگزاری آناتولی

دیپلمات ارشد روس در ژنو در مخالفت با حمله روسیه به اوکراین استعفا کردیک دیپلمات روس در مخالفت با «جنگ تهاجمی که [ولادیمیر پوتین] علیه اوکراین به راه انداخته است» از سمت خود استعفا داد.