سفر اشرف غنی به واشنگتن 'به تعویق افتاده است'

15/06/1398 05:36:00 ب.ظ

بی‌بی‌سی فارسی دریافته که سفر اشرف غنی به آمریکا که قرار بود فردا انجام شود، به تعویق افتاده است. به تعویق افتاده است. پیش ازاین منابعی دولت افغانستان به بی‌بی‌سی گفته بودند که آقای غنی همراه با یک هیات ۱۳ نفره روز شنبه عازم آمریکا می‌شود تا با دونالد ترامپ، رئیس جمهوری این کشور دیدار کند.

بی‌بی‌سی فارسی دریافته که سفر اشرف غنی به آمریکا که قرار بود فردا انجام شود، به تعویق افتاده است. به تعویق افتاده است. پیش ازاین منابعی دولت افغانستان به بی‌بی‌سی گفته بودند که آقای غنی همراه با یک هیات ۱۳ نفره روز شنبه عازم آمریکا می‌شود تا با دونالد ترامپ، رئیس جمهوری این کشور دیدار کند. پنجره همرسانی را ببندید Getty Images Image caption دو سال پیش، ۲۱ سپتمبر ۲۰۱۷، دیدار اشرف غنی با دونالد ترامپ در حاشیه اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل بی‌بی‌سی فارسی دریافته که سفر اشرف غنی به آمریکا که قرار بود فردا انجام شود، به تعویق افتاده است.

پیش از این منابعی دولت افغانستان به بی‌بی‌سی گفته بودند که قرار است آقای غنی همراه با یک هیات ۱۳ نفره روز شنبه (۱۶ سنبله/شهریور) عازم آمریکا شود و با دونالد ترامپ، رئیس جمهوری این کشور دیدار کند. این منابع گفته بودند که دو طرف در مورد توافق صلح با گروه طالبان و روند انتخابات افغانستان گفت‌وگو خواهند کرد و رئیس جمهوری افغانستان نگرانی‌های خود را در مورد این توافق با همتای آمریکایی‌اش در میان خواهد گذاشت.

این منابع همچنین گفته بودند که در دیدار آقایان ترامپ و غنی درباره انتخابات ریاست جمهوری افغانستان نیز صحبت خواهد شد. هنوز دلیل تاخیر سفر آقای غنی به واشنگتن اعلام نشده است و مشخص نیست این سفر چه وقت انجام خواهد شد. headtopics.com

براساس تقویم کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان، قرار است انتخابات ریاست جمهوری این کشور در ۶ میزان/مهر برگزار شود، هرچند نمایندگان آمریکا از جمله زلمی خلیلزاد پس از پیشرفت‌ مذاکرات با گروه طالبان همواره گفته‌اند دست یافتن به صلح بیشتر از برگزاری انتخابات برای آمریکا اولویت دارد.

ادامه مطلب:
BBC NEWS فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

نسل‌های جدید به آشنایی بیشتر با امام بزرگوار نیازمندند/امام را نمی‌شود تحریف کرد

رهبر انقلاب تاکید کردند: همه ما نیازمندیم با ابعاد شخصیت چندبعدی و باعظمت حضرت امام خمینی بیشتر آشنا شویم. ادامه مطلب >>

رئیس جمهوری افغانستان سفر خود به آمریکا را به تعویق انداخت🔺رئیس جمهوری افغانستان سفر خود به آمریکا را به تعویق انداخت ⚡️رئیس جمهوری افغانستان سفر از پیش برنامه‌ریزی شده خود به واشنگتن را، که قرار بود در جریان آن درباره مذاکرات آمریکا با طالبان گفت‌وگو کند، به تعویق انداخت.

دو مرد به اتهام تجاوز جنسی به صدها کودک در آلمان به زندان محکوم شدنددو مرد به اتهام تجاوز جنسی به صدها کودک در آلمان به زندان محکوم شدند این دو مرد که یکی از آنها آندرس.و ۵۶ ساله و دیگری ماریو.س ۳۳ ساله معرفی شده اند، به ترتیب به ۱۳ و ۱۲ سال زندان محکوم شدند. نام کامل آنها گزارش نشده است.

نمایندگان به تعویق برگزیت رای دادند - نخست‌وزیر خواهان انتخابات زودرس شدنمایندگان پارلمان بریتانیا به طرحی رای دادند که مطابق آن موعد نهایی خروج این کشور از اتحادیه اروپا به تعویق می‌افتد. بوریس جانسون، نخست‌وزیر، که با این طرح مخالف بود، خواهان برگزاری انتخابات زودرس شد.

واکنش ظریف به پیشنهاد چند میلیون دلاری آمریکا به ناخدای آدریان دریاوزیر خارجه ایران، پیشنهاد چند میلیون دلاری آمریکا به ناخدای نفتکش ایرانی را «پرداخت رشوه» نامید و آمریکا را متهم کرد که بعد از دزدی دریایی به رشوه‌دهی متوسل شده است.

اردوغان: کسانی که قصد حمله به ترکیه دارند بارها به ارزیابی تصمیم خود بپردازنداردوغان: کسانی که قصد حمله به ترکیه دارند بارها به ارزیابی تصمیم خود بپردازند

هشدار بعیدی‌نژاد به آمریکا به خاطر نقض معاهدات دریایی بین‌المللیسفیر ایران در لندن در توییتی اعلام کرد: آمریکا با تهدید کشتی حامل نفت ایران معاهدات دریانوردی را نقض و امنیت و ایمنی دریانوردی بین‌المللی را به مخاطره انداخته است.