سفر وزیر خارجه جدید فرانسه به اوکراین

09/03/1401 03:57 ب.ظ

سفر وزیر خارجه جدید فرانسه به اوکراین العربيه_فارسى

کاترین کولونا، وزیر خارجه جدید فرانسه، در جریان سفر خود به اوکراین، از شهرک بوچا در حومه کی‌یف، بازدید کرد.وزیر خارجه فرانسه، دوشنبه 9 خرداد، پس از بازدید وزیر خارجه فرانسه، دوشنبه 9 خرداد، پس از بازدید از یک کلیسای ارتدکس که در آن عکس‌هایی از «جنایات جنگی» به او نشان داده شد، گفت: «نباید چنین فجایعی اتفاق می‌افتاد و نبایست دوباره تکرار شود.

»او افزود: «فرانسه در کنار آنها (مردم اوکراین) ایستاده است، به همراه دوستان و متحدان، تمام تلاش خود را برای احیای صلح به خرج خواهد داد.»

مقامات اوکراینی، نیروهای روسیه را به ارتکاب قتل عام غیرنظامیان در بوچا متهم کرده‌اند. این شهرک، پس از خروج سربازان روسی از آن در ماه مارس و کشف صدها جسد متعلق به غیرنظامیان اوکراینی، به نماد جنایات جنگی، تبدیل شده است.

وزیر خارجه فرانسه همچنین در مورد مشارکت این کشور در تحقیق پیرامون این جنایات جنگی احتمالی گفت که بازرسانی از جانب پلیس فرانسه، برای بررسی اجساد و شناسایی آنها با همکاری بازرسان اوکراینی، به محل حادثه اعزام شدند. headtopics.com

او با بیان این که «ما اولین طرفی بودیم که پاسخ دادیم»، خاطرنشان کرد که پلیس فرانسه «چند هفته در آنجا ماند و زمینه لازم برای کار شما را فراهم کرد و سپس تیم دوم از راه رسید».

ادامه مطلب:
AlArabiya_Fa »

نخست وزیر اسرائیل: دوران مصونیت ایران به پایان رسیده استنفتالی بنت، نخست‌وزیر اسرائیل، روز یکشنبه و یک هفته پس از ترور یک فرمانده سپاه پاسداران در تهران که ایران اسرائیل را عامل آن دانسته‌ است، گفت که ایران در قبال تحریک حملات تروریستی از طریق نیروهای نیابتی تحت حمایتش تاوان سنگینی پرداخت خواهد کرد. دوران حیات خوکی شما غاصبان صهیونیستی هم به پایان رسیده :))) نابودی نزدیک است کاملا برعکس

نخست وزیر اسراییل: دوران مصونیت «سر اختاپوس» به پایان رسیده استیک هفته پس از کشته شدن سرهنگ پاسدار حسن صیاد خدایی در تهران، نفتالی بنت، نخست وزیر اسراییل، حکومت ایران سر اختاپوس حملات به اسراییل دانست و گفت دوران مصونیت این حکومت به پایان رسیده است. اطلاع_رسانی

وزیر کشور به بی‌توجهی به گزارش‌های تخلفات متروپل اذعان کردوزیر کشور ایران روز دوشنبه، نهم خرداد، با اذعان به تخلفات صورت‌گرفته در ساخت برج متروپل آبادان گفت به گزارش‌های مبنی بر تخلف «توجهی نشده است». تازه هنوز مونده، اذعان کافی نیست، باید بخوره

وزیر کشور : متروپل با تخلف ساخته شده استوزیر کشور با بیان اینکه در ساختمان متروپل تخلف بزرگی انجام شده است، گفت: ساخت این ساختمان از سال ۱۳۹۶ آغاز شده و چند سال در حال ساخت بوده است. اشکالاتی در دوره قبلی درباره این ساختمان گزارش شده، اما به این گزارش‌ها توجه نشده است. علتش عشق این حکومت به رشوه هست ک هرکار خلافی رو میشه با رشوه انجام داد

نظام اداری ما ناکارآمد است و با تغییر مدیر و وزیر اوضاع تغییر نمی‌کند/ بسیاری از وزارتخانه‌ها دچار ایستایی وافول شد‌ه‌اندنماینده مردم ماهنشان و ایجرود، با اشاره به اینکه سازمان تأمین اجتماعی نزدیک به 50هزار میلیارد کسری اعتبار دارد، گفت: یکی از دلایل آن عدم پرداخت مطالبات سازمان تامین اجتماعی ازسوی دولت‌ها است .

روسیه: آزادی دونباس اولویت بدون قید و شرط ماست | DW | 30.05.2022در حالی که حملات روسیه به شرق اوکراین بی‌وقفه ادامه دارد سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه تصرف این منطقه را 'اولویت بدون قید و شرط' کشور خود نامیده است. خداوند پوتین را در کنف خودش محفوظ بدارد و چشمِ همه ي دشمنانش كور كند و بر دشمنانش به پیروزي بزرگ دست یابد إلهي آمين 🤲 با اون قیافه *یریش 😏

آخرین به روزرسانی:Shareکاترین کولونا، وزیر خارجه جدید فرانسه، در جریان سفر خود به اوکراین، از شهرک بوچا در حومه کی‌یف، بازدید کرد.

وزیر خارجه فرانسه، دوشنبه 9 خرداد، پس از بازدید از یک کلیسای ارتدکس که در آن عکس‌هایی از «جنایات جنگی» به او نشان داده شد، گفت: «نباید چنین فجایعی اتفاق می‌افتاد و نبایست دوباره تکرار شود.»او افزود: «فرانسه در کنار آنها (مردم اوکراین) ایستاده است، به همراه دوستان و متحدان، تمام تلاش خود را برای احیای صلح به خرج خواهد داد.»

مقامات اوکراینی، نیروهای روسیه را به ارتکاب قتل عام غیرنظامیان در بوچا متهم کرده‌اند. این شهرک، پس از خروج سربازان روسی از آن در ماه مارس و کشف صدها جسد متعلق به غیرنظامیان اوکراینی، به نماد جنایات جنگی، تبدیل شده است.

وزیر خارجه فرانسه همچنین در مورد مشارکت این کشور در تحقیق پیرامون این جنایات جنگی احتمالی گفت که بازرسانی از جانب پلیس فرانسه، برای بررسی اجساد و شناسایی آنها با همکاری بازرسان اوکراینی، به محل حادثه اعزام شدند.

او با بیان این که «ما اولین طرفی بودیم که پاسخ دادیم»، خاطرنشان کرد که پلیس فرانسه «چند هفته در آنجا ماند و زمینه لازم برای کار شما را فراهم کرد و سپس تیم دوم از راه رسید».

کولونا ابراز امیدواری کرد که «تحقیقات قانونی هر چه زودتر عملی شود تا خانواده‌ها بتوانند عزیزان خود را آرمیده در آرامستان بیابند.»

او گفت، «نتیجه تحقیقات» انجام شده توسط مقامات اوکراینی، یگانه وسیله‌ای است که امکان تعیین هویت مسئولان ارتکاب این جنایات را به ویژه از طریق حقایقی که تیم ما در اثبات آنها کمک کرده، فراهم خواهد کرد.»

کاترین کولونا، بلندپایه‌ترین مسئول فرانسوی است که از زمان آغاز تهاجم نظامی روسیه در 24 فوریه، به اوکراین سفر کرده است.

وزارت خارجه فرانسه، دوشنبه 9 خرداد، در بیانیه‌ای اعلام کرد که وزیر خارجه با ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهوری اوکراین و دمیترو کولبا، وزیر خارجه اوکراین دیدار خواهد کرد تا درباره منع صادرات غلات و دانه‌های روغنی از اوکراین که خطرات واقعی برای امنیت غذایی ایجاد می‌کند، گفت‌وگو کند.