سفر محرمانه هیات چاد به اسرائیل

18/06/1399 06:22:00 ب.ظ

08.09.

2020 قدس/عبدالرئوف ارنائوط/ خبرگزاری آناتولی سازمان رادیو و تلویزیون اسرائیل امروز گزارش داد که هیات چاد به ریاست عبد الکریم دِبی، پسر ادریس دبی، رئیس جمهوری این کشور شامل مشاور امنیت ملی و برخی مسؤولان اطلاعاتی این کشور شامگاه دوشنبه به صورت مخفیانه وارد اسرائیل شده و قرار است امروز با بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر و ایلی کوهن، وزیر اطلاعات اسرائیل دیدار کند.

بر اساس این گزارش، هیئت چاد با مقامات اسرائیل درباره تقویت همکاری‌های اقتصادی با اسرائیل گفت‌وگو خواهد کرد. درباره سفر این هیات از قبل اطلاع‌رسانی نشده بود. ادریس دبی، رئیس‌جمهوری چاد اواخر نوامبر 2018 برای اولین بار سفر رسمی به اسرائیل داشت.

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »

کنگره آمریکا مهم‌ترین لایحۀ اصلاح قوانین حمل اسلحه در دهه‌های اخیر را تصویب کرد

جو بایدن در پیامی اعلام کرد: «پس از ۲۸ سال انفعال، اعضای دو حزب کنگره گرد هم آمدند تا به درخواست خانواده‌ها در سراسر کشور پاسخ دهند و قانونی را برای رسیدگی به آفت خشونت با سلاح تصویب کنند.» ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

ایران: سفر وزیر خارجه سوئیس به تهران ارتباطی با رابطه ایران و آمریکا نداردسفر وزیر خارجه سوئیس به تهران به برخی شایعات درباره احتمال میانجی‌گری این کشور میان تهران و واشنگتن دامن زده بود.

پلیس اسرائیل با یورش به مسجدالاقصی در آن تجهیزات صوتی نصب کردپلیس اسرائیل با یورش به مسجدالاقصی اقدام به نصب تجهیزات صوتی و بلندگو در محوطه این مسجد کرد. - خبرگزاری آناتولی

کرونا و بنیادگرایان مذهبی؛ چالش دولت اسرائیل مقابل یهودیان افراطیمقامات اسرائیل پیش از این برای اجرای محدودیت‌ها در شهر بنی‌براک مجبور به اعزام سربازان ارتش به این شهر در نزدیکی تل‌آویو شده بودند.

واکنش 'اتحادیه ضد عادی‌سازی روابط با اسرائیل' به توافق میان تل‌آویو و ابوظبی

پادشاه عربستان روابط حسنه با اسرائیل را به تشکیل کشور فلسطینی موکول کرد - BBC News فارسیپادشاه عربستان به دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا گفته است که اگر کشور مستقل فلسطینی تاسیس نشود، روابط کشورش با اسرائیل طبیعی نخواهد شد.

ایران: سفر وزیر خارجه سوئیس به تهران ارتباطی با رابطه ایران و آمریکا نداردسفر وزیر خارجه سوئیس به تهران به برخی شایعات درباره احتمال میانجی‌گری این کشور میان تهران و واشنگتن دامن زده بود.