سفر یک مقام ارشد وزارت خارجه آمریکا به کویت، قطر، و لبنان؛ محور گفت‌و‌گوها امنیت منطقه‌ای و مبارزه با تروریسم است

07/06/1399 09:01:00 ب.ظ

صدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.

صدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است. وزارت خارجه ایالات متحده روز جمعه هفتم شهریور اعلام کرد دیوید شنکر، مدیرکل وزارت خارجه آمریکا در امور خاور نزدیک، به کویت، قطر، و لبنان سفر خواهد کرد.

مورگان اورتگاس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا، در بیانیه‌ای گفت که این سفر از جمعه ۲۸ اوت آغاز شده و تا جمعه هفته آینده ۴ سپتامبر به طول خواهد انجامید.

آقای شنکر در کویت با وزیر خارجه، رئیس مجلس، و اعضای اتاق بازرگانی کویت و آمریکا دیدار و درباره اتحاد کشورهای حوزه خلیج فارس، امنیت منطقه‌ای، و همکاری‌های اقتصادی گفت‌وگو خواهد کرد. وی قرار است در دوحه با محمد بن عبدالرحمان آل ثانی، معاون نخست وزیر و وزیر امور خارجه قطر، و چند تن دیگر از مقام‌های ارشد آن کشور دیدار کند.

این مقام ارشد وزارت خارجه آمریکا دوم سپتامبر راهی بیروت خواهد شد و با مقام‌های لبنانی درباره آخرین تحولات آن کشور، و نیز تلاش‌های ایالات متحده در زمینه امدادرسانی به لبنان پس از انفجار بندر بیروت در تاریخ ۴ اوت گفت‌وگو خواهد کرد. وی همچنین رهبران لبنان را به اجرای اصلاحات مورد نظر مردم آن کشور در رابطه با شفافیت، پاسخگویی، و تشکیل دولتی عاری از فساد، ترغیب خواهد کرد. headtopics.com

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »
Loading news...
Failed to load news.

Anadolu Ajansı

Anadolu Ajansı ادامه مطلب >>

سازمان آزادی‌بخش فلسطین: غزه به‌دلیل کووید-19 در آستانه یک فاجعه انسانی استسازمان آزادی‌بخش فلسطین به افزایش موارد ابتلا به کووید-19 در نوار غزه اشاره کرده و هشدار داد که این منطقه در آستانه یک فاجعه انسانی است. - خبرگزاری آناتولی

آمریکا؛ دادگاه به نفع یک تراجنسیتی برای استفاده از توالت پسران رای دادبرای حامیان حقوق تراجنسیتی‌ها و همچنین گوین گریم، دانشجوی سابق دبیرستان گلاستر که ملزم شده بود از دستشویی‌های مطابق جنس بیولوژیکی او، یعنی زنانه یا دستشویی خصوصی استفاده کند، صدور این حکم پیروزی بزرگی به شمار می‌رود.

لوموند: توافق تهران و آژانس نشانه یک گشایش استآژانس_انرژی_اتمی | روزنامه «لوموند» فرانسه ضمن بازتاب دادن توافق میان تهران و آژانس بین‌المللی انرژی اتمی مبنی بر دسترسی بازرسان این نهاد به دو سایت هسته‌ای ایران، از این توافق به عنوان نشانه یگ گشایش نام برد

اِریِل دیویدسون: یک ائتلاف بزرگتر ضد ایران هم اکنون در خاورمیانه در حال شکل‌گیری استصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.

یک نوجوان به قتل تظاهرکنندگان در ویسکانسین آمریکا متهم شد - BBC News فارسییک نوجوان به کشتن دو نفر و زخمی کردن یک نفر دیگر در جریان تظاهرات علیه خشونت پلیس در ایالت ویسکانسین متهم شده است.

فوت یک کوهنورد با وجود ممنوعیت صعود/ دماوند همچنان شلوغ است!رئیس امداد و نجات فدراسیون کوه‌نوردی از فوت یک کوهنورد مشهدی در دماوند با وجود ممنوعیت‌های ایجاد شده خبر داد و گفت که دماوند همچنان شلوغ است. سرپرست فدراسیون پزشکی ورزشی: افسران کنترل سلامت در ورزش جهت رسیدگی به وضعیت در دماوند و عدم رعایت پروتکل‌های اعزام می‌شوند