سفر رابرت مالی به پاریس؛ فرانسه خواستار توقف فعالیت‌های هسته‌ای «بی‌سابقه» ایران شد

01/08/1400 12:38:00 ق.ظ

سفر رابرت مالی به پاریس؛ فرانسه خواستار توقف فعالیت‌های هسته‌ای «بی‌سابقه» ایران شد

خروج آمریکا از برجام, فرانسه

سفر رابرت مالی به پاریس؛ فرانسه خواستار توقف فعالیت‌های هسته‌ای «بی‌سابقه» ایران شد

وزیر خارجه فرانسه روز جمعه در حالی از «لحظه بحرانی» برای نجات توافقنامه هسته‌ای وین سخن گفت که حدود چهار ماه از توقف مذاکرات قدرت‌های جهانی با ایران در وین می‌گذرد و تهران هنوز تاریخی را برای از سرگیری مذاکرات مشخص نکرده است.

ایالات متحده پس از به قدرت رسیدن دونالد ترامپ به صورت یکجانبه از این توافقنامه خارج شد و تحریم‌هایی را با شدت و وسعتی کم‌سابقه علیه جمهوری اسلامی ایران اعمال کرد.ایران نیز در سالگرد خروج ایالات متحده از برجام، گام‌های پنجگانه‌ای را در جهت کاهش تعهدات هسته‌ای خود ذیل برجام برداشت و با استناد به مفاد این توافقنامه مدعی شد تا زمان عمل کردن کلیه طرف‌ها به تعهدات داده شده، به توسعه برنامه هسته‌ای خود ادامه خواهد داد.

گام‌های برداشته شده از سوی ایران که غنی‌سازی اورانیوم با خلوص بیست درصدی و تلاش برای غنی‌سازی شصت درصدی را نیز شامل می‌شود، از سوی طرف‌های باقی مانده در برجام غیر قابل قبول عنوان شده است و به اعتقاد این کشورها، کار را برای از سرگیری مذاکرات بر مبنای آنچه در سند سال ۲۰۱۵ مورد توافق قرار گرفته بود، دشوار می‌کند.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »

آغاز هفته یازدهم اعتراضات در ایران؛ گزارش‌ها از اعتصاب کارکنان ذوب آهن اصفهان

آخرین اخبار و گزارش‌های مرتبط با رویدادهای ایران در روز شنبه پنجم آذر (۲۶ نوامبر) را می‌توانید در این صفحه دنبال کنید. ادامه مطلب >>

بالاخره بایستی مدارا را کنار گذاشت! راهی جز این نیست! حکومت نکبت و فاسد و تبهکار اسلامی ایران زبانی جز زبان زور نمیفهمد و اگر امانش دهی دوباره دست به خرابکاری و جنایت و نسل کشی میبرد. امیدوارم بعد از چهل و دو سال اینرا مانند ما مردم ایران فهمیده باشید یادمان نخواهد رفت، جنایتکاران فرانسوی را در کمک های بی دریغش به صدام و منافقین کور دل...👉👉👉

ما همچنان منتظر آزمایش هرچه زودتر « افتخار آمیز کلاهک هسته‌ای ایران زمین » هستیم انشاالله....👏👏👏🇮🇷🇮🇷🇮🇷👏👏👏 زیر دریایی ها چی شدن؟

فرانسه: فعالیت‌های هسته‌ای ایران به طور بی‌سابقه‌ای خطرناک است و باید فورا متوقهمزمان با نشست دیپلمات‌های سه کشور بریتانیا، فرانسه و آلمان، موسوم به گروه E3، و رابرت مالی، فرستاده ویژه آمریکا در امور ایران برای گفت‌وگو درباره تلاش‌های انگار خودتم موقع نوشتن تیتر خبر فورأ متوقف شدی برنامه_اتمی_ایران موشکهای_بالستیک ممنوعه ایران تروریسم_آخوندی فرانسه : فعالیت‌های هسته‌ای ایران به طور بی‌سابقه‌ای خطرناک است و باید فورا متوقف کند . العربيه_فارسى

بنت: درباره توقف فعالیت‌های هسته‌ای ایران با پوتین گفت‌وگو می‌کنمنخست وزیر رژیم صهیونیستی که به روسیه سفر کرده است تاکید کرد که درخصوص سوریه و 'توقف فعالیت‌های هسته ای ایران ' با مسئولان این کشور از جمله پوتین رایزنی خواهد کرد.

فرانسه: ایران به فعالیت‌های مغایر با برجام خاتمه دهدسخنگوی وزارت خارجه فرانسه : ضروری و حیاتی است که ایران فورا فعالیت‌های خطیری را که در نقض توافق انجام می‌دهد متوقف کند و فورا همکاری‌های تمام و کمال با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی را از سر بگیرد چشم , شما کی بر میگردید تعهداتتان را انجام دهید , فکر کنم هیچوقت .

مذاکرات برجام؛ دیدار رابرت مالی با مقامات فرانسه، بریتانیا و آلمان | DW | 21.10.2021رابرت مالی با دیپلمات‌های بریتانیا، فرانسه و آلمان در پاریس ملاقات می‌کند. هدف دیدار رایزنی پیرامون از سرگیری گفت‌وگوهای برجام است که از چند ماه قبل متوقف شده‌اند. ایران هفته‌هاست وعده بازگشت به میز مذاکره را می‌دهد.

فرانسه؛ فروش اسکلت بزرگترین تریسراتوپس کشف شده به مبلغ حدود ۷ میلیون یورو۶۰ درصد از قطعات این اسکلت ۶۶ ساله مشهور به «جان بزرگ» کامل است. این اسکلت در سال ۲۰۱۴ میلادی در داکوتای جنوبی واقع در ایالات متحده کشف و توسط متخصصان در ایتالیا جمع‌آوری شد. با توجه به اینکه مرغ هااز دایناسور ها اومدن منم هر روز میرم کیلویی ۱۵ هزار تومن واسه سگم اسکلت مرغ میگیرم پس منم تو کار خرید و فروش اسکلتم

اردوغان سفرای 10 کشور از جمله آمریکا، فرانسه و آلمان را به اخراج از ترکیه تهدیدرجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه با انتقاد از بیانیه ده کشور غربی که از این کشور خواسته بودند پرونده تاجر زندانی این کشور را به صورت عادلانه بررسی کند،

اتحادیه اروپا: ایران هنوز آماده از سرگیری مذاکرات هسته‌ای وین نیست ایالات متحده پس از به قدرت رسیدن دونالد ترامپ به صورت یکجانبه از این توافقنامه خارج شد و تحریم‌هایی را با شدت و وسعتی کم‌سابقه علیه جمهوری اسلامی ایران اعمال کرد.متوقف شده برای احیای توافق هسته‌ای 2015، وزارت خارجه فرانسه در بیانیه‌ای از ایران خواست که فعالیت‌های «بی‌سابقه خطرناک» خود را فورا متوقف کند.به گزارش ایسنا به نقل از الجزیره، ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه صبح امروز(جمعه) از نفتالی بنت، نخست وزیر رژیم صهیونیستی استقبال کرد.به گزارش ایسنا، به نقل از العربیه، انی کلر لجندر، سخنگوی وزارت خارجه فرانسه روز جمعه در کنفرانس خبری آنلاین گفت: ضروری و حیاتی است که ایران فورا فعالیت‌های خطیری را که در نقض توافق انجام می‌دهد متوقف کند و فورا همکاری‌های تمام و کمال با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی را ازسربگیرد.

ایران نیز در سالگرد خروج ایالات متحده از برجام، گام‌های پنجگانه‌ای را در جهت کاهش تعهدات هسته‌ای خود ذیل برجام برداشت و با استناد به مفاد این توافقنامه مدعی شد تا زمان عمل کردن کلیه طرف‌ها به تعهدات داده شده، به توسعه برنامه هسته‌ای خود ادامه خواهد داد. گام‌های برداشته شده از سوی ایران که غنی‌سازی اورانیوم با خلوص بیست درصدی و تلاش برای غنی‌سازی شصت درصدی را نیز شامل می‌شود، از سوی طرف‌های باقی مانده در برجام غیر قابل قبول عنوان شده است و به اعتقاد این کشورها، کار را برای از سرگیری مذاکرات بر مبنای آنچه در سند سال ۲۰۱۵ مورد توافق قرار گرفته بود، دشوار می‌کند.» Advertisement رابرت مالی، نماینده ویژه آمریکا در امور ایران در حالی با همتایان خود از فرانسه، آلمان و بریتانیا در پاریس دیدار و گفت‌وگو می‌کند که وزارت خارجه فرانسه تلاش‌ها برای احیای توافق هسته‌ای با ایران را «مرحله‌ای دشوار» توصیف کرده است. فعالیت‌های هسته‌ای اخیر ایران که از سوی ناظران به عنوان نقض کامل تعهدات برجامی قلمداد شده، در پی مصوبه مجلس شورای اسلامی موسوم به «اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها و صیانت از منافع ملت ایران» در پیش گرفته شده است. از سوی دیگر، نفتالی بنت تاکید کرد که درباره اوضاع سوریه و توقف فعالیت های هسته ای ایران با پوتین رایزنی می‌کند. این مصوبه دولت ایران را مکلف کرد تا در راستای مقابله با تحریم‌ها، غنی‌سازی ۲۰ درصدی اورانیوم را در دستور کار خود قرار دهد.» بر اساس توافق هسته‌ای 2015 ایران متعهد شده بود فعالیت‌های غنی‌سازی اورانیوم خود را در ازای لغو تحریم‌های اقتصادی به شدت محدود کند اما بر خلاف ادعاهای تهران مبنی بر مسالمت‌آمیز بودن فعالیت‌های هسته‌ای آن، این کشور به نقض تعهدات هسته‌ای خود ادامه و همواره فعالیت‌های غنی‌سازی خود را در سطح و درصد‌های بالایی گسترش داده و پیشرفت‌های زیادی در این زمینه حاصل کرده است به طوری که برنامه هسته‌ای ایران اکنون به نقطه بی‌بازگشتی رسیده و نگرانی‌های بین‌المللی را برانگیخته است. ایران بیش از ۱۲۰ کیلوگرم اورانیوم غنی‌شده ۲۰ درصدی تولید کرده است مصوبه یاد شده همچنین سازمان انرژی اتمی ایران را موظف ساخت تا از سانتریفیوژهای پیشرفته نسل ۶ برای غنی سازی اورانیوم استفاده کند؛ امری که در مغایرت کامل با مفاد توافق هسته‌ای سال ۲۰۱۵ ایران با قدرت‌های خارجی ارزیابی شده است.

سخنگوی وزارت خارجه فرانسه در پایان سخنان خود تاکید کرد که شرکای آمریکایی و اروپایی آماده از سر گیری فوری مذاکرات با ایران هستند تا هر چه سریعتر زمینه بازگشت تهران و واشنگتن به تعهدات خود ذیل برجام فراهم شود.. وی گفت که زمان و مکان این نشست هنوز مشخص نشده است اما این مساله در برنامه سفر نفتالی بنت، نخست وزیر رژیم صهیونیستی به روسیه در روز جمعه و دیدار با ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور این کشور به شکل جدی مطرح است. توییتر یورونیوز فارسی را دنبال کنید ایران و ایالات متحده هر دو به نوعی تعهدات خود در چارچوب توافق هسته‌ای سال ۲۰۱۵ وین را نادیده گرفته و هر یک منتظر برداشتن نخستین گام از سوی طرف مقابل برای بازگشت به مذاکرات هستند. مقامات آمریکایی خواهان آن هستند که ایران ضمن بازگشت به میز مذاکرات، به تعهدات داده شده در چارچوب برجام عمل کند و برنامه هسته‌ای خود را به نقطه آغاز توافق سال ۲۰۱۵ بازگرداند. تهران نیز که در واکنش به انفعال کشورهای اروپایی و متنفع نشدن از امتیازات اقتصادی برجام گام‌های متعددی را برای کاهش تعهدات خود در چارچوب این توافقنامه برداشته، خواهان لغو کلیه تحریم‌هایی است که پس از خروج واشنگتن به صورت یکجانبه علیه ایران اعمال شده است. همزمان با برپایی نشست نمایندگان ایالات متحده و طرف‌های اروپایی برجام در پاریس، سخنگوی وزارت امور خارجه بار دیگر بر موضع مشترک کشورش و اعضای ۵ به اضافه یک مبنی بر اولویت اتخاذ رویکرد دیپلماتیک به عنوان موثرترین روش حل مسئله هسته‌ای ایران تاکید کرده است.

هم‌رسانی این مطلب: .