سفری به پایتخت ساعت‌سازی آلمان | DW | 14.09.2019

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 67 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 30%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

گزارش تصویری: در حالی که بازار بسیاری از ساعت‌سازان در جهان رو به کسادی گذاشته، صادرات ساعت‌های لوکس ساخت آلمان طی پنج سال دوبرابر شده و به ۲ میلیارد یورو رسیده است. سفری به پایتخت ساعت سازی آلمان:

روی تابلوی ورودی شهر"گلاس‌هوته" واقع در ایالت زاکسن نوشته‌اند:"اینجا زمان زندگی می‌کند". شهری که به پایتخت ساعت‌سازی آلمان معروف است، ۶ هزار و ۷۷۱ نفر جمعیت دارد که بیش از هزار نفر آن استاد ساعت‌سازی هستند و یا در این رشته فعالیت می‌کنند.

شهر گلاس هوته در دوران جنگ سرد که آلمان به دو کشور شرقی و غربی تقسیم شد، در قلمرو جمهوری دمکراتیک آلمان قرار گرفت. براساس سیاست سوسیالیستی آن کشور، تمام شرکت‌های ساعت‌سازی خصوصی منحل و تحت عنوان"شرکت ساعت سازی VEB گلاس‌هوته" سازماندهی شدند. بازار برندهای لوکسی مثل کارتیه، یگر، پیاژه، کنستانتین واشرون، امگا یا برژه رو به کسادی گذاشته و در سال ۲۰۱۶ تقریبا ۵۰ درصد از سود آن‌ها کاسته شده است.

زمان بر روی این ساعت دیواری که بعدا ساعت مچی کوارتز آن نیز ارائه شد، با کلمات و نه عدد نوشته می‌شود. خریدار امکان استفاده از هفت زبان را دارد. این ساعت نخست در آلمان زیاد مورد توجه واقع نشد، اما در آمریکا رکورد فروش را شکست و حتی چند جایزه را نیز تصاحب کرده است. علیرغم مشکلات اولیه، ساعت سازی از سال ۱۸۷۵ به بعد، به مهم‌ترین فعالیت اقتصادی در شهر"گلاس هوته" تبدیل شد و با نام آن پیوند خورد. بسیاری از ساعت‌سازان آلمانی در آنجا آموزش دیده‌اند. شرکت‌های ساعت سازی شهر گلاس‌هوته نه تنها در عرصه ساعت سازی، بلکه در تولید دستگاه‌های گوناگون سنجش در کشتیرانی و هواپیماسازی نیز فعال بودند.

شرکت آدولف لانگه و پسران در سراسر دنیا ۶۷۰ کارمند دارد که بیش از ۵۰۰ نفر آنها در گلاس‌هوته کار می‌کنند. این شرکت سالی ۶ هزار ساعت تولید می‌کند. هر مدل از ساعت‌های این شرکت در تعداد محدودی تولید می‌شود که قیمت ارزان‌ترین آنها ۱۶ هزار یورو است. این شرکت را کنسرن سوئیسی کالاهای لوکس"ریشمون" خریداری کرده است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 7. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

حمله با موشک‌های گراد به فرودگاه معیتیقه در طرابلس پایتخت لیبیمنابع «العربیه» و «الحدث» شامگاه جمعه 13 سپتامبر 2019 اعلام کردند که فرودگاه معیتیقه در طرابلس اینو بیخیال.از آرامکو بگو😂
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

واکنش هایکو ماس به احضار سفیر آلمان توسط چین | DW | 12.09.2019هایکو ماس، وزیر خارجه آلمان، انتقادات چین درباره دیدارش با جوشوا وونگ، یکی از رهبران جنبش دموکراسی‌خواهی‌ هنگ ‌کنگ را رد کرد. چین در واکنش به دیدار ماس با فعال جنبش اعتراضی هنک ‌کنگ، سفیر آلمان در پکن را احضار کرد.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

خواهر بن سلمان به دلیل بدرفتاری و حبس یک لوله‌کش در فرانسه به زندان محکوم شددادگاهی در فرانسه، خواهر محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان سعودی، را به اتهام دست داشتن در اعمال خشونت و ربودن یک لوله کش به ۱۰ ماه زندان محکوم کرد.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

رئیس‌جمهور کوبا نسبت به بحران شدید سوخت به ‌دلیل تحریم‌های آمریکا هشدار دادمیگل دیاز-کانل، رئیس‌جمهور کوبا، هشدار داده است که این کشور در هفته‌های بعد با مشکل تامین سوخت رویاروی خواهد شد. او گفت توزیع سوخت به‌ویژه گازوئیل شدیدا تحت‌تاثیر تحریم‌های آمریکا بر ونزوئلا است. ونزوئلا تامین‌کننده اصلی سوخت کوباست.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

منوچین: آمریکا همچنان به دنبال فشار حداکثری به ایران استوزیر خزانه داری ایالات متحده که با شبکه «سی ان بی سی» گفتگو می کرد اعلام کرد که برنامه ای برای دیدار بین دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا و حسن روحانی همتای ایرانی او وجود ندارد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

حوثی‌ها مسئولیت حملات پهپادی به تاسیسات نفتی آرامکو را به عهده گرفتندشبه‌نظامیان حوثی یمن مسئولیت حملات پهپادی روز شنبه ۲۳ شهریور به دو مجتمع متعلق به شرکت نفتی آرامکو را در عربستان سعودی به عهده گرفتند.
منبع: IranIntl - 🏆 3. / 63 ادامه مطلب »