سفرهای گران‌قیمت به فضا می‌توانند بر جو «تاثیرات سوء» بگذارند

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 25 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 13%
  • Publisher: 59%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

در ماهی که گذشت جف بزوس، بنیانگذار آمازون، با یک فضاپیمای تجاری محصول شرکت «بلو اوریجین» به لبه فضا پرواز کرد. پیش از او نیز ریچارد برانسون، میلیاردر بریتانیایی، با فضاپیمای شرکت خود «ویرجین‌گلکتیک» به سفر فضایی رفت. اکنون اما دانشمندان درباره «تاثیرات سوء» محیط زیستی این سفرها صحبت می‌کنند.

در ماهی که گذشته جف بزوس، بنیانگذار آمازون و ثروتمندترین فرد جهان، با یک فضاپیمای تجاری محصول شرکت «بلو اوریجین» به لبه فضا پرواز کرد. ۹ روز پیش از او ریچارد برانسون، میلیاردر بریتانیایی، با فضاپیمای شرکت خود «ویرجین‌گلکتیک» به سفری مشابه رفت.

در مورد تولید گازهای گلخانه‌ای توسط این فضاپیماها تا کنون اطلاعات کمی منتشر شده است، امری که تعیین تاثیر کلی پرتاب فضاپیماها بر جو را دشوار می‌سازد. کارشناسان می‌گویند بالا رفتن حجم دی‌اکسید کربن در جو می‌تواند مشکلات سلامتی نظیر سردرد، سرگیجه، تنگی نفس، خستگی، خفگی و حتی تشنج را برای انسان ایجاد کند. در همین حال دی‌اکسید نیتروژن، حاصل از احتراق سوخت موشک‌ها، نیز می‌تواند توانایی تنفسی افراد را مختل کرده و آسیب‌پذیری آن‌ها را در برابر عفونت‌های تنفسی و آسم افزایش دهد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

جستجو و اکتشاف همراستا با گردشگری حرکت میکنه اما ای کاش هزینه ای که امروز صرف تلاش برای گردشگری فضایی میشود به علم و دانش و کشف دنیاهای جدید بیرون از مرزهای سیاره زمین اختصاص پیدا میکرد تا بشریت برای آینده نامعلوم خود آمادگی بیشتری داشته باشد.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 8. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

خامنه‌ای خطاب به روحانی: معلوم شد اعتماد به غرب جواب نمی‌دهد | DW | 28.07.2021در آخرین دیدار با دولت دوازدهم، خامنه‌ای درباره مذاکرات وین و موضوع رفع تحریم‌ها و بازگشت آمریکا به برجام اظهار نظر کرد. خامنه‌ای گفت که تجربه دولت دوازدهم تایید رویکرد او نسبت به همکاری با کشورهای غربی بوده است.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

المپیک توکیو؛ شمار مبتلایان به کرونا به 169 نفر افزایش یافتالمپیک توکیو؛ شمار مبتلایان به کرونا به 169 نفر افزایش یافت شمار مبتلایان به ویروس کرونا میان شرکت کنندگان در المپیک توکیو به 169 نفر افزایش یافت.
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

واکنش‌ها به سیلی خوردن و اعدام طنزپرداز قندهاری به دست طالبانانتشار ویدئویی از «نظر محمد» مشهور به «خاشه جوان قندهاری»، طنزپرداز مشهور افغانستان نشان می‌دهد که او پیش از آنکه توسط طالبان تیرباران شود، مورد ضرب و شتم قرار گرفته واکنش‌های زیادی را در میان مردم و مسئولان افغانستان به دنبال داشت این گزارش را بخوان... مردم و دولت افغانستان پذیرش طالبان را دارند، این کشتار و قتل‌عام برای دنیا تکاندهنده است نه برای آنها. چیزیکه امریکا و پاکستان خواستند و می خواهند عملی می شود. سر پا ایستادن حکومت افغانستان به تنهایی،پ با این همه مشکلات، امریکا و پاکستان را وحشت زده ساخته است، به همین منظور سعی دارند تا ریس جمهور اشرف غنی را برکنار و حکومت موقتی توسط نوکران خودشان برپا کنند. م. ا. غنی زنده باد. برادران طالب مثل برادران حزب الهی خود در تهران با طنز و هنر مشکل دارن
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

اعتراض آفریقای جنوبی به اعطای جایگاه ناظر به اسرائیل در اتحادیه آفریقاآفریقای جنوبی روز چهارشنبه ۲۸ ژوئیه (۶ مرداد) به شدت از تصمیم «یکجانبه» هفته گذشته کمیسیون اتحادیه آفریقا مبنی بر اعطای مقام ناظر رسمی به اسرائیل در این سازمان اعتراض کرد. اسراییل ؟ ناظر ؟ جل الخالق
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

ارتشی آمریکایی به جرم افشای اطلاعات حملات پهپادی به ۴۵ ماه زندان محکوم شد«دنیل هیل گفته است که حملات پهپادی که به کمک وی طرّاحی شده به‌هیچ وجه دقّت لازم را نداشته و شهروندان بیگناه نیز طی آنها کشته شده‌اند.»
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

فرستاده ویژه آمریکا در امور یمن به عربستان سفر کرد🔺فرستاده ویژه آمریکا در امور یمن به عربستان سفر کرد ▪️تیم لندرکینگ، یک دیپلمات ارشد آمریکایی در تلاشی مجدد برای گفتگو در زمینه برقراری آتش‌بس در یمن، در منطقه خلیج فارس به سر می‌برد. ⬇️ بیشتر بخوانید:
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »