ویروس_کرونا

ویروس_کرونا

سفرهای اخیر نشان داد مردم کرونا را هنوز جدی نگرفته‌اند

تهران - ایرنا - عضو ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: برخی مردم هنوز خطر و سرعت انتقال ویروس کرونا آن را جدی نگرفته‌اند از این رو همچنان به تکرار عادت‌های گذشته خود مانند مسافرت ادامه می‌دهند.

31/08/2020 11:08:00 ق.ظ

ویروس_کرونا را جدی بگیریم | عضو ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: برخی مردم هنوز خطر و سرعت انتقال ویروس کرونا آن را جدی نگرفته‌اند از این رو همچنان به تکرار عادت‌های گذشته خود مانند مسافرت ادامه می‌دهند

تهران - ایرنا - عضو ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: برخی مردم هنوز خطر و سرعت انتقال ویروس کرونا آن را جدی نگرفته‌اند از این رو همچنان به تکرار عادت‌های گذشته خود مانند مسافرت ادامه می‌دهند.

وی با ابراز گلایه از اینکه برخی مردم در ایام تعطیل اخیر به توصیه های ستاد ملی مقابله با کرونا و مسوولان بهداشتی مبنی اینکه سفر نروند، توجه نکردند، اظهار داشت: معضل کرونا آنقدر جدی و مهم است که همه آحاد مردم باید به توصیه های بهداشتی و  ممانعت از سفر و پرهیز از برخی عادت های گذشته مانند گردش و تفریح، خرید و تجمعات و غیره توجه اساسی کنند، کادر درمانی بسیار زحمت کش و پر تلاش هستند و عدم توجه مردم به این مسایل زحمت زیادی را متحمل آنها می کند.

شهادت سرباز دهه هشتادی با ضربات چاقوی یک شرور + عکس- اخبار پلیس - اخبار اجتماعی تسنیم | Tasnim سرکوب تجمعات اعتراضی در تهران؛ شعار «مرگ بر دیکتاتور» در حمایت از خوزستان جلال ستاری، نویسنده و اسطوره‌شناس ایرانی درگذشت | DW | 31.07.2021

مردانی ادامه داد: حال آنهایی که در روزهای اخیر سفر رفتند باید بعد از بازگشت اصول بهداشتی را بطور کامل رعایت کرده و اگر در سفر با فرد بیماری برخورد داشتند، دو هفته در خانه بمانند و کمتر از بیرون بروند، شست وشوی مکرر دستها بطور مداوم با مواد ضدعفونی کننده و یا آب و صابون باید جدی گرفته شود و حتما در مواجه با سایر افراد ماسک بزنند.

متخصص بیماریهای عفونی خاطرنشان کرد: اگر دچار علایمی مانند سرفه، سردرد، دردشکم، تهوع و غیره شده و پس از چند روز بهبود نیافتند حتما به پزشک مراجعه کرده و خود را قرنطینه کنند.مردانی تاکید کرد: همه با هم باید با اتحاد و یکپارچگی و رعایت همه موارد بهداشتی و توجه ویژه به صحبت ها و توصیه های مسوولان بهداشتی بتوانیم کرونا را از پای در آوریم، اکنون وضعیت کشور از لحاظ همه گیری این بیماری مطلوب نیست و لازم است همه افراد آن را جدی بگیرند. headtopics.com

به گفته این استاد دانشگاه، کرونا از طریق دست‌هایی که به سطوح آلوده برخورد داشته به چشم، دهان و بینی منتقل می‌شود و همچنین از طریق عطسه‌ها و سرفه‌های افراد ناقل یا مبتلا نیز انتشار پیدا می‌کند.مردانی افزود: مردم نباید منتظر تولید واکسن و عرضه آن به این زودی ها باشند، مهم توجه و انجام توصیه های بهداشتی است و در فصل سرما همزمانی کرونا با آنفلوآنزا کار را سخت تر می کند زیرا آنفلوانزا یک دفعه و به صورت ناگهانی بروز می‌کند و با تب بالای ۳۹ و ۴۰ درجه همراه با بدن درد در فرد ظاهر شده و کرونا شروع ناگهانی ندارد و تب آن هم حداکثر ۳۸ درجه و به ندرت ۳۹ درجه است.

ادامه مطلب: خبرگزاری ایرنا »

پایگاه اطلاع‌رسانی دولت ـ پاد

کرونا نتوانست سفر‌های محرم به شمال را لغو کند

روحانی از وزارت بهداشت خواست «هرچه سریع‌تر» واکسن کرونا را خریداری کندوی با اشاره به انتشار اخباری درباره «دستیابی برخی کشورها به واکسن کرونا» ازسعید نمکی، وزیر بهداشت خواست تا مراحل «آزمایشی و تشخیصی» واکسن انجام و مقدمات تهیه آن آغاز شود.

کرونا در ترکیه؛ شهرداران آنکارا و استانبول دولت را به پنهانکاری در انتشار آمارها متهم کردندشهرداران آنکارا و استانبول اعلام کردند آمارهای مرگ و میری که هر کدام بطور جداگانه از شهرهای محل فعالیتشان دریافت کرده‌اند، به تنهایی با آمارهایی که دولت از مرگ و میر این بیماری در سراسر ترکیه اعلام کرده، تقریبا برابری می‌کند.

آسوشیتدپرس: مردم لبنان حزب الله مورد حمایت ایران را مسئول وضعیت نابسامان امروز کشورشان می‌دانند🔺آسوشیتدپرس: مردم لبنان حزب‌الله مورد حمایت ایران را مسئول وضعیت نابسامان امروز کشورشان می‌دانند ⚡️خبرگزاری آسوشیتدپرس در مقاله‌ای می‌گوید بسیاری از مردم لبنان گروه حزب‌الله لبنان را مقصر وضعیت امروز، که کشور را به مرز ورشکستگی کشانده است، می‌دانند.

مردم بورسا «عید پیروزی» را با روشن کردن 1000 مشعل جشن گرفتندمردم شهر بورسای ترکیه روز «عید پیروزی» را با روشن کردن 1000 مشعل جشن گرفتند. - خبرگزاری آناتولی

وزارت بهداشت ایران: شمار جان باختگان کرونا به 21 هزار و 359 نفر رسیدوزارت بهداشت ایران: در طول 24 ساعت گذشته، 110 بیمار کووید_19 جان خود را از دست دادند و مجموع جان_باختگان این بیماری به 21 هزار و 359 نفر رسید