سفارت روسیه؛ اقدامات تحریک‌آمیز و حمله به رسانه‌های فارسی

23/11/1400 03:33:00 ب.ظ

انتشار خبر ادای احترام لوان جاگاریان سفیر روسیه در تهران به بنای یادبود الکساندر گریبایدوف مبتکر عهدنامه ترکمانچای، از جمله در رادیوفردا، خشم سفارت روسیه در تهران را برانگیخته است.

انتشار خبر ادای احترام لوان جاگاریان سفیر روسیه در تهران به بنای یادبود الکساندر گریبایدوف مبتکر عهدنامه ترکمانچای، از جمله در رادیوفردا، خشم سفارت روسیه در تهران را برانگیخته است. نسخه چاپی سفارت روسیه در تهران روز جمعه در حساب توئیتری خود نوشت مراسم اهدای تاج گل به یادبود شاعر...

نسخه چاپی سفارت روسیه در تهران روز جمعه در حساب توئیتری خود نوشت مراسم اهدای تاج گل به یادبود شاعر و دیپلمات روس، الکساندر گریبایدوف هر سال برگزار می‌شود و به روز دیپلمات در دهم فوریه مربوط است. پیشتر سفارت روسیه در تهران روز پنج‌شنبه ۲۱ بهمن، عکس‌هایی را با هشتگ «ما به یاد داریم» در حساب توئیتر خود منتشر کرد که سفیر این کشور را در حال ادای احترام به بنای یادبود گریبایدوف نشان می‌داد.

ادای احترام سفیر روسیه در تهران به مبتکر عهدنامه ترکمانچای در سالگرد انقلاب ۵۷ اما قرارداد ترکمانچای پس از پایان جنگ بین ایران و روسیه امضا شد و به موجب آن، قلمرو‌های باقی‌مانده ایران از معاهده گلستان، در قفقاز به روسیه واگذار شد و به روسیه اجازه داد موقعیت بهتری در ایران داشته باشد.

او تصور می‌کرد که پس از امضای این قرارداد بتواند باقی وقت خود را وقف ادبیات کند، اما به عنوان سفیر روسیه به ایران اعزام شد. اندکی پس از ورود او به ایران، سفارت روسیه در تهران، در ماجرایی که گفته می‌شود در واکنش به رفتار سفارت با دو زن گرجی به وجود آمد، هدف حمله گروهی معترض قرار گرفت که گریبایدوف نیز کشته شد.

ادامه مطلب:
RadioFarda‌|‌راديو فردا »

خوانده‌ها و ناخوانده‌ها| بهاءالدین خرمشاهی

اثرگذارترین کتاب‌ها بدون هیچ تعارف و تعصب مذهبی، اول از همه قرآن بر ذهن و زبان نوجوانانه‌ام -که همین‌جور خامی‌اش هم کمتر می‌شد- اثر گذاشت. البته لذت بردن از قرآن مثل حافظ نیاز به انس و مداومت مطالعه و به تعبیر ساده‌تر تا سال‌ها بستگی به خواندن هر روزه دارد، ولو روزی یک یا دو صفحه باشد. دوم اینکه حتی خود جوانان عرب یا عرب‌زبان هم که قرآن به زبان مادری‌شان است - بر وفق سؤالی از یک دانشجوی دوره دکتری تاریخ که لبنانی بود و در ایران درس می‌خواند- فقط کمی وضعشان یعنی فهم اولیه‌شان از قرآن از ما بهتر است. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

«رسانه های فارسی» یا پروپاگاند روس‌ستیز، آنگلوساکسون‌ها به زبان فارسی! حرامزاده تراز روسیه مگه داریم😱مگه میشه🤔 چرا همیشه عکس العمل گروهی از حکمرانان در مقابل بازتاب وقایع به یک شکله؟ گـــه💩💩 توشرفت ملت خاموش بی غیرت بی وطن خفته اسلام زده توپ تانک فشفشه ملت خاموش کوسکشه توپ تانک خمپاره مهر برلب کون پاره نـه شیخ خوبه نــه ملا بریـن به ایت الله ملای خوب ملای مردس دستها توکون غیرتها بیرون حکومت واژگون سیدلی گه پدر💩💩 تواسلامت میرینیم ایرانو پس میگیریم

جزییات آتش‌سوزی در تیمچه حاجب‌الدوله در بازار تهران+ فیلمسخنگوی سازمان آتش‌نشانی تهران جزییاتی از آتش‌سوزی در تیمچه حاجب‌الدوله در بازار تهران را اعلام کرد.

رزمایش روسیه با بیش از 30 فروند ناو جنگی در دریای سیاهوزارت دفاع روسیه اعلام کرد که بیش از 30 فروند کشتی جنگی برای حضور در رزمایشی وارد دریای سیاه شدند. - خبرگزاری آناتولی

بلینکن: حمله روسیه به اوکراین در خلال بازی‌های المپیک بعید نیست | DW | 11.02.2022وزیر خارجه آمریکا می‌‌گوید که وضعیت استقرار نیروهای روسیه به گونه‌ای است که هر لحظه امکان حمله آنها به اوکراین ممکن است. او به خلاف ارزیابی بسیاری از ناظران بعید ندانسته است که حمله احتمالی حتی در ده روز آینده انجام شود. روسیه گستاخ شده چون رهبران اروپا و آمریکا را ضعیف می بیند جای تعجب دارد که جمع جهانی به سرجمع نرسیده اند.

روسیه: کشورهای غربی طرحی را برای تشدید تنش‌های تصنعی در اطراف اوکراین آغاز کرده‌اندوزارت خارجه روسیه: مقامات و رسانه‌های کشورهای غربی طرحی را برای تشدید تنش‌های تصنعی در اطراف اوکراین آغاز کرده‌اند

آمریکا: روسیه نیروی بیشتری در مرزهای اوکراین مستقر کرده استآنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا روز جمعه گفت روسیه نیروهای بیشتری در مرز اوکراین مستقر کرده و حمله به این کشور ممکن است در هر زمانی و احتمالا قبل از پایان المپیک زمستانی روی دهد. اگر ترامپ پیروز انتخابات میشد چین وروسیه جرات این اسلام💩💩💩💩💩خوری هارا داشتند؟؟؟

رزمایش دریایی روسیه در دریای سیاه و آزوف؛ کی‌یف: این کار اشغال خزنده دریاستوزارت دفاع اوکراین روز پنج‌شنبه ۱۰ فوریه با انتشار بیانیه‌ای، به رزمایش دریایی روسیه در آبهای دریای سیاه و دریای آزوف واکنش نشان داد و آن را «اشغال خزنده دریا» توصیف کرد.