روابط اسرائیل و امارات, اعراب اسرائیل

روابط اسرائیل و امارات, اعراب اسرائیل

سفارت اسرائیل در امارات متحده عربی رسما گشایش یافت | DW | 24.01.2021

در پی موافقت مقامات امارات متحده عربی، سفارت اسرائیل در ابو‌ظبی به طور رسمی گشایش یافت. به زودی دفتر حافظ منافع اسرائیل در مراکش و سفارت این کشور در بحرین نیز گشایش خواهند یافت.

25/01/2021 01:00:00 ق.ظ

در پی موافقت مقامات امارات متحده عربی، سفارت اسرائیل در ابو‌ظبی به طور رسمی گشایش یافت. به زودی دفتر حافظ منافع اسرائیل در مراکش و سفارت این کشور در بحرین نیز گشایش خواهند یافت.

در پی موافقت مقامات امارات متحده عربی، سفارت اسرائیل در ابو‌ظبی به طور رسمی گشایش یافت. به زودی دفتر حافظ منافع اسرائیل در مراکش و سفارت این کشور در بحرین نیز گشایش خواهند یافت.

در اواخر سال گذشته میلادی دو کشور اسرائیل و امارات متحده عربی با میانجیگری دولت آمریکا مناسبات دیپلماتیک برقرار کردند.وزارت خارجه اسرائیل در این رابطه اعلام کرد که سفارت این کشور نخست در یک دفتر موقت مستقر خواهد شد. او گفت محل ثابت سفارت اسرائیل در دست آماده‌سازی است.

قیمت پرتقال در باغ ٢٠٠٠ تومان؛ فروش در بازار۲۰ هزار تومان! حمله موشکی و پهپادی شورشیان حوثی به تأسیسات نفتی عربستان | DW | 08.03.2021 عروس ولیعهد انگلیس: خانواده سلطنتی نژادپرست و دروغگو هستند

ایتان نائح، دیپلمات پرسابقه اسرائیلی مسئولیت دفتر سفارت را برعهده خواهد داشت.گابی اشکنازی، وزیر خارجه اسرائیل گفت که گشایش سفارت جدید اسرائيل به گسترش روابط هم‌اکنون گرم میان اسرائیل و امارات کمک خواهد رساند.هیئت دولت امارات متحده عربی نیز روز یکشنبه ۵ بهمن (۲۴ ژانویه) گشایش سفارت این کشور در تل‌آویو را به تصویب رساند.

از زمان برقراری روابط دیپلماتیک میان اسرائیل و امارات در ماه سپتامبر بدین سو، پروازهای مستقیم میان دو کشور و سفر هیأت‌های تجاری و اقتصادی متقابل صورت گرفته است و هزاران گردشگر اسرائیلی از امارات دیدن کرده‌اند.امارات متحده عربی نخستین کشور از چهار کشور عربی است که با میانجیگری دولت آمریکا با اسرائیل روابط دیپلمات برقرار کردند. headtopics.com

وزیر خارجه اسرائیل افزود که این کشور به زودی یک دفتر حافظ منافع در مراکش و یک کنسولگری در دوبی تأسیس خواهند کرد. طی چند هفته آینده نیز سفارت اسرائیل در بحرین گشایش خواهد یافت.اعراب و اسرائیل؛ مناقشه‌ای ریشه‌دار در قاب تصویرخانه​‌ای متروکهاین خانه متروکه در لفته از ریشه های خصومت در خاورمیانه نشان دارد. لفته روستایی است در جنوب اورشلیم که ساکنین عرب ـ فلسطینی آن در روند تاسیس دولت اسراییل (۱۹۴۸) ناگزیر به ترک آن شدند. یهودیان نیز همچون اعراب، با اتکاء به نشانه‌​های تاریخی و مذهبی، این منطقه را حق خود می‌دانند. به نظر می رسد این درگیری در آینده نزدیک حل نخواهد شد.

اعراب و اسرائیل؛ مناقشه‌ای ریشه‌دار در قاب تصویرفرودگاه غزه؛ ویرانی یک پروژه معتبرفردوگاه غزه نماد ویرانی یک پروژه معتبر یک میلیون دلاری است. یکی از تامین کنندگان مالی این پروژه آلمان بوده است. این فرودگاه در سال ۱۹۹۸ و در حضور بیل کلینتون، رییس جمهور وقت آمریکا، افتتاح و در اوایل سال ۲۰۰۰ توسط نیروی نظامی اسراییل بمباران و تخریب شد. علت تخریب آن آغاز انتفاضه دوم مردم فلسطین بود. این قیام مدتها ادامه داشت و با حملات تروریستی همراه بود.

اعراب و اسرائیل؛ مناقشه‌ای ریشه‌دار در قاب تصویربدون بالگرددر هنگامه انتفاضه دوم هلیکوپتر یاسر عرفات، رییس جمهور خودگردان فلسطین و برنده جایزه صلح نوبل، نیز توسط نیروی نظامی اسراییل به آتش کشیده شد. باقیمانده این هلیکوپتر را بازسازی کرده‌اند در شهر غزه بر روی داربست بلندی به نمایش گذاشته‌اند، به گونه ای که از فاصله بسیار دور نیز نمایان است.

اعراب و اسرائیل؛ مناقشه‌ای ریشه‌دار در قاب تصویرساحل زیکیمساحل زیکیم یکی از اماکن پرجاذبه برای گردشگران در اسراییل به شمار می آید. در یکسو تپه های ماسه ای با شکوه، در سوی دیگر چشم انداز دریای مدیترانه و در میان این دو برج نگهبانی متروکه اسراییل. اما حتی این منطقه زیبا و دیدنی به میدان جنگ خاورمیانه تبدیل شده است. ساحل زیکیم تقریبا در ۳ کیلومتری مرز شمالی نوارغزه قرار دارد. headtopics.com

مصاحبه مگان و هری با اوپرا وینفری؛ خانواده سلطنتی متهم به نژادپرستی 'نقش سپاه قدس' در بمب‌گذاری در نزدیکی سفارت اسرائیل در دهلی نو | DW | 08.03.2021 محمد نوری‌زاد در سالن ملاقات زندان اوین خودزنی کرد

اعراب و اسرائیل؛ مناقشه‌ای ریشه‌دار در قاب تصویرپسمانده‌های خطرناکگاه در مسیر بازدید از دیگر اماکن محبوب گردشگری اسراییل، به تابلوهای هشداردهنده ای برمی خوریم که به منطقه مین گذاری شده پشت سیم های خاردار بلندی های جولان اشاره دارند. در جنگ ۶ روزه سال ۱۹۶۷ اسراییل منطقه شمال شرقی مرز سوریه را به اشغال خود درآورد و آن را بخشی از خاک اسراییل خواند. البته اکثر کشورها چنین ادعایی را به رسمیت نمی شناسند. سوریه همچنان بلندهای جولان ر از آن خود می‌داند.

اعراب و اسرائیل؛ مناقشه‌ای ریشه‌دار در قاب تصویرتانکی که زنگ می‌زندتانک ارتش سوریه در رودخانه اردن به پشت افتاده است و می پوسد. اینجا منطقه حفاظت شده بانیاس است، واقع در حومه غربی ارتفاعات جولان. اختلاف بر سر این منطقه که توسط اسراییل اشغال شده، همچنان موضوع مجادله سوریه و اسراییل است. منطقه حائلی که سوریه و اسرائیل را از هم جدا می‌کند از سال ۱۹۷۴ زیر نظارت کلاه آبی ها است. اختلاف بر سر این منطقه مانع از پیشرفت مذاکرات صلح میان اسراییل و سوریه است.

اعراب و اسرائیل؛ مناقشه‌ای ریشه‌دار در قاب تصویرمسجدی که متروکه شدهاین نیز یکی از پیامدهای جنگ ۶ روزه است: در ۵ کیلومتری غرب منطقه حائل روستایی بود که تا سال ۱۹۶۷ به سوریه تعلق داشت. حال این منطقه درتصرف اسراییل است. از این روستا تنها چیزی که به جا مانده است، یک مسجد متروکه است. حالا بانگ اذانی از این مسجد به گوش نمی‌رسد و تنها نقاشی های دیواری هستند که گاه و بی گاه توجه‌ها را جلب می‌کنند.

اعراب و اسرائیل؛ مناقشه‌ای ریشه‌دار در قاب تصویرپیشروی طبیعت در سنگراین پناهگاه پنهان و استتارشده، واقع در بلندی های جولان، بر نبردی شهادت می دهد که ۵۲ سال پیش در رشته کوه‌های این منطقه اتفاق افتاده بود. هنگام جنگ داخلی اخیر در سوریه بلندی‌های جولان به شدت زیر حملات موشکی قرار داشت، هم از درون اسراییل و از درون سوریه. headtopics.com

اعراب و اسرائیل؛ مناقشه‌ای ریشه‌دار در قاب تصویرقیمومت بریتانیا بر فلسطینریشه‌های درگیری‌های خاورمیانه اما به گذشته های دورتری بازمی گردند. براساس موافقت‌نامه‌ای که سال ۱۹۱۶ میان قدرت‌های بزرگ آن زمان، فرانسه و بریتانیا، شکل گرفت فلسطین نیز به قیمومت بریتانیا درآمد و نیروهای نظامی بریتانیا نیز رسما در فلسطین مستقر شدند. این نقاشی که بر دیوار یک پست نظامی قدیمی در اورشلیم کشیده است، سربازهای بریتانیایی را نشان می دهد.

اعراب و اسرائیل؛ مناقشه‌ای ریشه‌دار در قاب تصویرمیدان جنگ، قرارگاه موزهاین به اصطلاح"تپه مهمات"، که در شرق اورشلیم واقع است، شاهد نبردهای بی شماری بوده است. از این تپه نیروهای بریتانیایی برای ذخیره سازی سلاح و مهمات نیروی انتظامی پلیس استفاده می‌کرده‌اند. اردن در سال ۱۹۴۸ این منطقه را به تصرف خود درآورد. اسراییل نیز در سال ۱۹۶۷ اردن را از آن بیرون کرد. برخی از سنگرهای قدیمی جنگ به یادگار مانده‌اند. امروز بر روی این تپه موزه ای در ارتباط با جنگ شش روزه قرار دارد.

انتقاد مگان از گرایش نژادپرستانه در خانواده سلطنتی بریتانیا | DW | 08.03.2021 سعودی حمله به آرامکو و راس تنوره را خنثی کرد.. محکومیت عربی اسلامی جنایت حوثی‌ها وزیر خارجه بریتانیا: رفتار ایران با نازنین زاغری «قابل قبول» نیست؛ نگرانی‌ها از پرونده جدید برای این شهروند دوتابعیتی ادامه مطلب: DW فارسی »

پیامدهای کرونا پناهجویان افغان و ایرانی را به مسیر صعب العبور آلپ کشانده است

عبور از مرز کوهستانی بین ایتالیا و فرانسه حتی برای پناهجویانی که در مسیر رساندن خود به قاره اروپا موانع زیادی را پشت سر گذاشته‌اند نیز دشوار است.

من امید وارم روزی برسه که سفارت اسرائیل در افغانستان و ایران هم باز بشه این غیرت و تعصب حکام عربه که نتانیابو را کشته! تروریستهای حوثی سلام نازیها رو به مراسمشون اضافه کردند 👇