سفارش ۳ میلیارد یورویی اسرائیل برای خرید زیردریایی به یک شرکت آلمانی که ایران در آن سهام دار است

30/10/1400 03:17:00 ب.ظ

سفارش ۳ میلیارد یورویی اسرائیل برای خرید زیردریایی به یک شرکت آلمانی که ایران در آن سهام دار است بیشتر بخوانید🔽

وزیر دفاع اسرائیل سفارش ساخت ۳ زیردریایی پیشرفته نظامی به ارزش ۳ میلیارد یورو به آلمان داد. وزیر دفاع اسرائیل امروز پنج شنبه از امضای قراردادی به ارزش ۳ میلیارد یورو (۳.

۴ میلیارد دلار) با شرکت آلمانی تیسن کروپ برای ساخت ۳ زیردریایی پیشرفته نظامی برای نیروی دریایی اسرائیل خبر داد. پیشتر رسانه‌های اسرائیلی خبر داده بودند که قیمت هر کدام از این زیر دریایی‌ها برای اسرائیل بسیار گران‌تر افتاده است که آنهم به دلیل سیتم‌های پیشرفته‌ای است که در این زیردریایی‌ها به کار می‌رود.

بر اساس این قرارداد، اولین زیردریایی ۹ سال دیگر به نیروی دریایی اسرائیل تحویل داده خواهد شد. دولت آلمان یک سوم هزینه این قرارداد را پرداخت خواهد کرد روزنامه جروزالم پست اسرائیل هم اینک ۵ زیردریایی کلاس دلفین ساخت آلمان در اختیار دارد و ۶ زیردریایی را نیز به این شرکت آلمانی سفارش داده است. قرار است این ۳ زیردریایی جدید، جایگزین ۳ زیردریایی قدیمی‌تر کلاس دلفین نیروی دریایی اسرائیل شوند.

به گزارش روزنامه جروزالم پست بر اساس تفاهمی میان آلمان و اسرائیل، دولت آلمان یک سوم هزینه این قرارداد را پرداخت خواهد کرد. در اسرائیل به این کلاس از زیردریایی‌ها «داکار» گفته می‌شود. داکار نام زیردریایی اسرائیلی بود که در سال ۱۹۶۸ با ۶۹ سرنشین به طور مرموزی ناپدید شد. headtopics.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »

توسعه ناسیونالیستی و توسعه میهن‌دوستانه | حمزه نوذری

ناسیونالیسم بیش از هر ایدئولوژی دیگری قدرت ایجاد شور و هیجان در جامعه دارد و تاریخ نشان داده است که می‌تواند تبدیل به یک نیروی قوی شود. ناسیونالیسم با ایجاد غیریت‌سازی و یکدست‌سازی نیرو‌ها و همگن‌کردن آنها تقویت می‌شود که در این میان تکثرها و تنوع‌ها نادیده انگاشته یا طرد می‌شود. اما ناسیونالیسم همان میهن‌دوستی نیست. ویرولی در کتاب «برای عشق به میهن» بین این‌ دو تمایز قائل است. او در این کتاب مدعی است که می‌توان میهن‌دوست بود، اما به دامن ناسیونالیسم نیفتاد. می‌توان دغدغه میهن داشت و دل‌نگران وطن بود، اما ایدئولوژی ناسیونالیستی را نپذیرفت. میهن‌دوستی و ناسیونالیسم دو جهان متفاوت را ترسیم می‌کنند. در رویکرد ناسیونالیستی، هرچه مربوط به میهن است، با همه ضعف‌ها و کاستی‌هایش پذیرفته و چه‌بسا پرستیده می‌شود؛ درحالی‌که در وطن‌دوستی، برای عشق به وطن باید با ناکارآمدی و نادرستی‌های موجود در وطن مبارزه کرد؛ چون وطن‌ برای ما مهم است و نباید از ناعدالتی‌ها و ناآزادی‌های موجود در آن چشم‌پوشی کرد. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

هشدار نخست‌وزیر اسرائیل نسبت به اقدامات بی‌ثبات کننده ایران در منطقهنخست‌وزیر اسرائیل، ایران را «اختاپوس تروریسم» در خاورمیانه خواند و مدعی شد که در صورت حصول توافق هسته‌ای با تهران به این اختاپوس میلیاردها دلار تزریق خواهد شد. - خبرگزاری آناتولی

حمله نظامیان اسرائیل به تظاهرات فلسطینیان در شیخ جراحنظامیان اسرائیل به شرکت کنندگان در تظاهرات مسالمت‌آمیز فلسطینیان در محله شیخ جراح قدس اشغالی یورش بردند. - خبرگزاری آناتولی

اسرائیل: لغو تحریم‌های ایران به اوج‌گیری ترور می‌انجامدنخست‌وزیر اسرائیل جمهوری اسلامی را «اختاپوس ترور» نامیده و گفته است شل کردن تحریم‌ها و دستیابی ایران به منابع مالی می‌تواند به تقویت و اوج‌گیری ترور بینجامد. دهانت را ببند وعرعر نکن نفتالین فاسد.

سفر آنتونی بلینکن به اوکراین و آلمان با هدف تشویق روسیه به دیپلماسی و تنش‌زدایی🔺سفر آنتونی بلینکن به اوکراین و آلمان با هدف تشویق روسیه به دیپلماسی و تنش‌زدایی دیدار با اعضای کواد متشکل از هند، ژاپن، و استرالیا از دیگر برنامه‌های آقای بلینکن در آلمان است. ⬇️ بیشتر بخوانید:

محاکمه ۴ مخالف اردوغان در سوئيس به اتهام تهدید به قتل رئيس جمهوری ترکیهاین چهار نفر چهار سال پیش در تظاهراتی مقابل پارلمان سوئیس که علیه رجب طیب اردوغان سازماندهی شده بود شرکت داشتند.

حملات هوایی ائتلاف عربستان به حوثی‌ها پس از حمله به امارات؛ دست‌کم ۲۰ نفر کشته شدندخبرگزاری رویترز این مطلب را از قول این رسانه‌ها و همچنین شهروندان ساکن مناطق تحت کنترل حوثی‌ها خبر داد و نوشت که این یکی از مرگبارترین حملات ائتلاف عربستان از سال ۲۰۱۹ است.