سعید ملایی جودوکار ایرانی برای مغولستان مدال نقره کسب کرد | DW | 27.07.2021

27/07/2021 02:57:00 ب.ظ

سعید ملایی جودوکار ایرانی تیم مغولستان در مرحله فینال مدال نقره المپیک را دریافت کرد. ملایی از ایران مهاجرت کرده و شهروندی مغولستان را گرفته و از طرف تیم جودوی این کشور به المپیک توکیو رفته است.

مسابقات توکیو, سعید ملایی

سعید ملایی جودوکار ایرانی تیم مغولستان در مرحله فینال مدال نقره المپیک را دریافت کرد. ملایی از ایران مهاجرت کرده و شهروندی مغولستان را گرفته و از طرف تیم جودوی این کشور به المپیک توکیو رفته است.

سعید ملایی جودوکار ایرانی تیم مغولستان در مرحله فینال مدال نقره المپیک را دریافت کرد. ملایی از ایران مهاجرت کرده و شهروندی مغولستان را گرفته و از طرف تیم جودوی این کشور به المپیک توکیو رفته است.

اما این جودوکار ایرانی قهرمان جهان چرا از طرف تیم ملی ایران شرکت نکرده و زیر پرچم مغولستان وارد رقابت‌های جودو شده است؟ ماجرای سعید ملایی چه بود؟در ماه سپتامبر سال ۲۰۱۹ میلادی موضوع باخت عمدی سعید ملایی به خاطر عدم رویارویی با حریف اسرائیلی در مسابقات قهرمانی جودوی ۲۰۱۹ جهان در ژاپن به دستور مقامات جمهوری اسلامی ایران، سرانجام منجر به محرومیت جودوی ایران از مسابقات جهانی و بین‌­المللی شد.

در این مسابقات سعید ملایی یکی از بخت‌های اصلی کسب مدال طلا بود. اما جدول پیکارها، باعث ایجاد احتمال زیاد رویارویی سعید ملایی با حریف اسرائیلی در دیدار فینال شده بود. سعید ملایی به این علت در دیدار قبل از فینال، در کمال ناباوری نبرد مهم خود در برابر یک حریف نسبتا گمنام را واگذار کرد.

ادامه مطلب:
DW فارسی »

میراث حماسه|دستاوردهای دفاع مقدس؛ از سخنان یک زندانی درباره حاج قاسم تا تاثیر پیکر شهدا +فیلم- اخبار فرهنگ حماسه و مقاومت - اخبار فرهنگی تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

سعید مولایی با پرچم مغولستان به مدال نقره المپیک رسیداین جودوکار ایرانی پیشتر توانسته بود حریفانی از آذربایجان، گرجستان و اتریش را با قاطعیت شکست دهد و به فینال رقابت‌ها راه یابد.

از تکواندو تا قایقرانی و بسکتبال؛ عملکرد ورزشکاران ایرانی در روز سوم المپیک | DW | 25.07.2021روز سوم بازی‌های المپیک تابستانی توکیو، روزی پُرهیجان و بدون کسب مدال برای ورزشکاران ایرانی در این رقابت‌ها بود.

بایدن پایان مأموریت‌ رزمی آمریکا در عراق را اعلام کرد | DW | 27.07.2021جو بایدن، رئيس‌ جمهوری آمریکا با اعلام پایان رسمی 'مأموریت رزمی' در عراق در پایان سال جاری میلادی گفت، 'مرحله‌ جدیدی' در مناسبات کشورش با بغداد شروع می‌شود. در حال حاضر حدود ۲۵۰۰ سرباز آمریکایی در عراق حضور دارند.

ملی پوش ترکیه مدال برنز در المپیک توكیو کسب کردملی پوش ترکیه مدال برنز در المپیک توكیو کسب کرد

تکواندوکار ترکیه مدال برنز المپیک توکیو را کسب کردخدیجه کبری ایلگون، ملی پوش ترکیه در جایگاه سوم رقابت‌های تکواندوی المپیک 2020 ایستاد. - خبرگزاری آناتولی بهر حال ورزش قهرمانی اینجوریاس و یک اشتباه کوچک برنده را مشخص میکند و کیمیا_علیزاده که کلا مشکل روحی داشت . حتی با وجود برد اولش اما روحیه یک المپیکی را نداشت . من خودم چون جودوکا هستم این حرف را میگویم و البته پیروزی دختران ترکیه هم افتخار ماست.

دختر ۱۳ساله ژاپنی برنده مدال طلای اسکیت‌برد المپیک شد | DW | 26.07.2021مومیجی نیشیا، دختر ۱۳ ساله ژاپنی موفق شد در رشته اسکیت‌برد خیابانی بازی‌های المپیک توکیو مدال طلا را از آن خود کند. دو اسکیت‌باز دیگر از برزیل و ژاپن به ترتیب در رده‌های دوم و سوم ایستادند. المپیک هم شده مسخره بازی

سعید ملایی، جودوکار سابق تیم ملی ایران در توکیو نایب‌قهرمان المپیک شد.Aa سعید مولایی، جودوکار ایرانی که با پرچم مغولستان در بازی‌های المپیک حاضر شده توانست به مدال نقره در رشته جودو دست یابد.نازنین ملایی تیم ملی بسکتبال ایران با نتیجه ۷۸ بر ۸۴ مقابل تیم ملی جمهوری چک شکست خورد.جهان بایدن پایان مأموریت‌ رزمی آمریکا در عراق را اعلام کرد جو بایدن، رئيس‌ جمهوری آمریکا با اعلام پایان رسمی"مأموریت رزمی" در عراق در پایان سال جاری میلادی گفت،"مرحله‌ جدیدی" در مناسبات کشورش با بغداد شروع می‌شود.

این جودوکار زیر پرچم مغولستان رقابت و این کشور را در المپیک ۲۰۲۰ توکیو صاحب مدال نقره کرد. اما این جودوکار ایرانی قهرمان جهان چرا از طرف تیم ملی ایران شرکت نکرده و زیر پرچم مغولستان وارد رقابت‌های جودو شده است؟  ماجرای سعید ملایی چه بود؟ در ماه سپتامبر سال ۲۰۱۹ میلادی موضوع باخت عمدی سعید ملایی به خاطر عدم رویارویی با حریف اسرائیلی در مسابقات قهرمانی جودوی ۲۰۱۹ جهان در ژاپن به دستور مقامات جمهوری اسلامی ایران، سرانجام منجر به محرومیت جودوی ایران از مسابقات جهانی و بین‌­المللی شد. این جودوکار پر افتخار که پیشتر مدال‌های جهانی رنگارنگی در کارنامه خود به ثبت رسانده، در ماه اوت ۲۰۱۹ در مسابقات جودوی قهرمانی جهان در توکیو عمدا در مرحله نیمه‌نهایی به حریف بلژیکی خود باخت تا بنا بر رسم همیشگی ورزش در جمهوری اسلامی، در دیدار نهایی با حریفی از اسرائيل رو به رو نشود. در این مسابقات سعید ملایی یکی از بخت‌های اصلی کسب مدال طلا بود. عدم تمرکز و ضعف در بازی‌سازی در طول نیمه نخست، در پایان گریبان‌گیر ملی‌پوشان ایران و مانع دستیابی به پیروزی در این دیدار شد. اما جدول پیکارها، باعث ایجاد احتمال زیاد رویارویی سعید ملایی با حریف اسرائیلی در دیدار فینال شده بود. این جودوکار که در وزن منهای ۸۱ کیلوگرم فعالیت دارد، این فاصله در چندین تورنمنت معتبر جهانی حضور پیدا کرد که نتوانست به توفیقی دست یابد. سعید ملایی به این علت در دیدار قبل از فینال، در کمال ناباوری نبرد مهم خود در برابر یک حریف نسبتا گمنام را واگذار کرد. بایدن گفت، آمریکا همچنان از مبارزه با تروریسم حمایت خواهد کرد.

 به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید  ملایی این موضوع را در محل برگزاری مسابقات با فدراسیون جهانی جودو مطرح کرد. او ابتدا حریفی از آذربایجان را شکست داد و به مرحله یک‌چهارم نهایی رسید. نازنین ملایی پس از موفقیت خود با اشاره به مشکلات ناشی از لباس نامناسب و حجاب گفت: «رقبایم به محض اتمام مسابقه جلیقه‌های یخ دارند و در این گرمای شدید هوا، با پوشیدن جلیقه‌ها، زودتر ریکاوری می‌شوند. این ماجرا سرانجام منجر به عدم بازگشت این ورزشکار حرفه­‌ا‌ی به ایران و تقاضای پناهندگی او از آلمان و نهایتاَ افشاگری این رسوایی شد. سعید ملایی بعدا شهروندی کشور مغولستان را پذیرفت و با پرچم مغولستان در مسابقات جهانی شرکت کرد و اکنون این کشور را صاحب مدال المپیک کرده است. این ورزشکار پیشین تیم ایران، در مرحله نیمه‌نهایی هم به درخشش خود ادامه داد و در حالی که تا یک دقیقه مانده به پایان مسابقه با ۱ امتیاز برتری از رقیب خود پیش بود، موفق شد با ضربه فنی (امتیاز ایپون) رقیب اتریشی خود را شکست داده و به فینال وزن منهای ۸۱ کیلوگرم جودوی المپیک راه یابد. شنیدن صوت گفت‌و‌گو با وحید سرلک درباره پیامد حضور سعید ملایی در اسرائیل . کیمیا علیزاده (چپ) در دیدار رده‌بندی مقابل خدیجه ایلگون از ترکیه کیمیا علیزاده در نخستین دیدار خود با نتیجه ١٨ بر ٩ در مقابل ملی پوش ایران، ناهید کیانی پیروز شد.