سعید مولایی جودوکار جنجالی نخستین ورزشکار دوران جمهوری اسلامی که وارد اسرائیل شد

27/11/1399 01:47 ب.ظ

سعید مولایی، جودوکار جنجالی ایرانی برای شرکت در مسابقات بین‌المللی جودوی تل‌آویو وارد اسرائیل شد تا

سعید مولایی، جودوکار جنجالی ایرانی برای شرکت در مسابقات بین‌المللی جودوی تل‌آویو وارد اسرائیل شد تا اورشلیم پست گزارش داد که سعید مولایی جودوکار ایرانی جنجالی که افشاگری‌هایش علیه فدراسیون جودوی ایران باعث تعلیق آن شد، برای شرکت در مسابقات بین‌المللی جودوی تل‌آویو که بین روزهای 18 تا 20 فوریه برگزار می‌شود، پا به اسرائیل گذاشت.

بر اساس این گزارش، در پرواز چارتری که تیم هند را به اسرائیل آورد، سعید مولایی جودوکار ایرانی که اکنون عضو تیم ملی مغولستان است نیز حضور داشت. سعید مولایی در جریان مسابقات قهرمانی جودوی جهان در ژاپن، علیه فدراسیون جودوی ایران افشاگری کرد و گفت که تحت فشارهای مستقیم رئیس فدراسیون جودوی کشورش و مقامات جمهوری اسلامی، مجبور به شکست مصلحتی برابر حریفش شد تا از مبارزه با حریف اسرائیلی که در مرحله بعد باید با او روبرو می‌شد، جلوگیری شود، پس از این افشاگریر او به کشور آلمان پناهنده شود.

ورزشکاران ایرانی در قالب تیم‌های ملی و باشگاهی این کشور اجازه ندارند مقابل حریف اسرائیلی به میدان بروند هر چند این ورزشکاران گاهی هنگامی که در تیمی خارجی عضو هستند چندان به این قاعده پایبند نیستند. پیش از این، مهرداد میناوند فوتبالیست تیم ملی ایران که در تیم اشتورم گراتس اتریش بازی می‌کرد، مقابل تیم اسرائیلی به میدان رفت، همچنین سال 2017 احسان حاج صفی و مسعود شجاعی در مقدماتی لیگ اروپا با پیراهن پانیونیوس یونان مقابل مکابی اسرائیل به میدان رفتند. headtopics.com

ادامه مطلب:
AlArabiya_Fa »

سعید ملایی، ملی‌پوش پیشین جودو ایران وارد اسرائیل شد | DW | 15.02.2021سعید_ملایی برای حضور در مسابقات جایزه بزرگ اسرائیل وارد تل‌آویو، پایتخت اسرائیل شد. ملی‌پوش پیشین جودو ایران در این مسابقات برای تیم ملی مغولستان به میدان خواهد رفت. تا حالا هرچی زده به در بسته خورده ومعلوم نیست علت مقام نیاوردن در هیچ تورنمنتی چی هست ملیت شو که داد رفت حالا ببینیم آزادانه رفت اسرائیل چکار میکنه خدا کنه حداقل مقامی بیاری هرچند هموطن به حساب نمیاد این نمایش های نخ نما شده،نه رژیم کودک کش را از محو شدن نجات نخواهد داد و نه ایران با عظمت را به چالش خواهد کشید. تعجبى نيست كه وطن فروشى يك فرد براى شما تا به اين حال فرصت و خبر به شمار مى ايد. شما در برابر غرور، شرف، عزت و اراده ملت ايران مستعصل شده ايد.

سعید ملایی برای شرکت در جایزه بزرگ تل‌آویو وارد اسرائیل شد - BBC News فارسیسعید ملایی، جودوکای پیشین تیم ملی ایران که در حال حاضر برای مغولستان مسابقه می‌دهد برای شرکت در مسابقات جایزه بزرگ تل‌آویو وارد اسرائیل شد. صفحه اینستاگرام وزارت خارجه اسرائیل به زبان فارسی نیز با انتشار عکسی، ورود سعید ملایی به این کشوررا تبریک گفت: 'سعید جان خوش آمدید. شجاعت شما در مقابل بی‌عدالتی‌های جمهوری اسلامی قابل ستایش است. موفق باشید.'

محکومیت سفر سعید ملایی به سرزمین‌های اشغالی/ میراسماعیلی: این لکه ننگ بر پیشانی‌ات ماندمحکومیت سفر سعید ملایی به سرزمین‌های اشغالی آرش میراسماعیلی: *این لکه ننگ بر پیشانی‌ات ماند *از خانواده شهدا، ایثارگران و مردم عذر خواهی می‌کنم *شرمنده‌ایم که یک ورزشکار بی عقل و قهرمان پوشالی ما فقط منافع شخصی خود را می‌بیند زارت😂😂😂😂 زر نزن دوزاری آرش میر سلیمی، انتخاب های دیگران را بدون دونستن دلایلشان قضاوت نکن.

رسانه‌های اسرائيل حضور سعید مولایی جودو کار مشهور ایرانی در آن کشور را رویدادی «تاریخی» خواندندرسانه‌های اسرائيل حضور سعید_مولایی جودو کار مشهور ایرانی در آن کشور را رویدادی «تاریخی» خواندند مولایی قبلا در جریان یک رشته مسابقات جهانی جودو، در مرحله نیمه نهایی وزن ۸۱ کیلوگرم از حریف بلژیکی خود شکست خورد تا با حریف اسرائیلی در فینال روبرو نشود شرکت در جشن دزدان و قصابان هم حالی داره شاید تو ايران از ته قلب دوست داريم 👏🏻 كسي كه زير بار استبداد نرفت ایرانی اصیل نبودن همین هست =وطن فروشی

نایب قهرمانی سعید مولایی در اسراییل؛ به کام مغولستانخاک بر سر کسی که بخاطر پول ملیت خودش رو بفروشه. همچین وطن فروشی همون بهتر که از ایران بره.

نخستین ورزشکار ایرانی دوران جمهوری اسلامی باشد که پا به این کشور می‌گذارد. او در این مسابقات برای کشور مغولستان مبارزه می‌کند و قرار است برای کسب سهمیه المپیک شانس خود را امتحان کند.

اورشلیم پست گزارش داد که سعید مولایی جودوکار ایرانی جنجالی که افشاگری‌هایش علیه فدراسیون جودوی ایران باعث تعلیق آن شد، برای شرکت در مسابقات بین‌المللی جودوی تل‌آویو که بین روزهای 18 تا 20 فوریه برگزار می‌شود، پا به اسرائیل گذاشت.

بر اساس این گزارش، در پرواز چارتری که تیم هند را به اسرائیل آورد، سعید مولایی جودوکار ایرانی که اکنون عضو تیم ملی مغولستان است نیز حضور داشت.

سعید مولایی در جریان مسابقات قهرمانی جودوی جهان در ژاپن، علیه فدراسیون جودوی ایران افشاگری کرد و گفت که تحت فشارهای مستقیم رئیس فدراسیون جودوی کشورش و مقامات جمهوری اسلامی، مجبور به شکست مصلحتی برابر حریفش شد تا از مبارزه با حریف اسرائیلی که در مرحله بعد باید با او روبرو می‌شد، جلوگیری شود، پس از این افشاگریر او به کشور آلمان پناهنده شود.

ورزشکاران ایرانی در قالب تیم‌های ملی و باشگاهی این کشور اجازه ندارند مقابل حریف اسرائیلی به میدان بروند هر چند این ورزشکاران گاهی هنگامی که در تیمی خارجی عضو هستند چندان به این قاعده پایبند نیستند. پیش از این، مهرداد میناوند فوتبالیست تیم ملی ایران که در تیم اشتورم گراتس اتریش بازی می‌کرد، مقابل تیم اسرائیلی به میدان رفت، همچنین سال 2017 احسان حاج صفی و مسعود شجاعی در مقدماتی لیگ اروپا با پیراهن پانیونیوس یونان مقابل مکابی اسرائیل به میدان رفتند.

گفتنی است، محرومیت‌های مکرر ورزش ایران به علت عدم مقابله ورزشکاران ایرانی با حریفان اسرائیلی، باعث شد معاون وزیر ورزش و جوانان ایران از اقداماتی برای حل این موضوع خبر دهد.

به گزارش خبرگزاری ایسنا، محمدرضا داورزنی 26 فوریه 2018 در این باره گفت: «دنبال این هستیم تا با نهادهای دیگر در مورد این موضوع تعیین تکلیف کنیم. اینکه ما این رژیم را به رسمیت نمی‌شناسیم جدی است اما باید درباره چگونگی حضورمان در میادین جهانی به گونه دیگر عمل کنیم».

اما این تلاش‌ها بی‌نتیجه ماند و مجلس ایران در 12 مه 2020 دو فوریت طرح «مقابله با اقدامات اسرائیل» را تصویب کرد که بر اساس بخشی از آن، هر گونه مسابقه یا رقابت ورزشی اعم از رسمی یا تدارکاتی میان ورزشکاران و تیم‌های ورزشی ایران با حریفان از اسرائیل ممنوع خواهد بود.

بیش از سه دهه از آخرین باری که ورزشکاران ایرانی در قالب تیم‌های ملی این کشور به مصاف حریفان اسرائیلی خود رفتند می‌گذرد. در مسابقات کشتی آزاد و فرنگی قهرمانی جهان که در سال 1983 در شهر کییف برگزار شد، بیژن سیف‌خانی کشتی‌گیر رشته فرنگی وزن 74 کیلوگرم به مصاف رابینسون کوناشویلی از اسرائیل رفت و با حساب 7 بر 4 پیروز شد.