سعودی بدلیل کرونا سفر شهروندان و مقیمانش به 9 کشور را مؤقتا تعلیق کرد

09/03/2020 08:03:00 ق.ظ

سعودی بدلیل کرونا سفر شهروندان و مقیمانش به 9 کشور را مؤقتا تعلیق کرد #العربية

العربية

سعودی بدلیل کرونا سفر شهروندان و مقیمانش به 9 کشور را مؤقتا تعلیق کرد العربية

پادشاهی عربی سعودی شامگاه یکشنبه 8 مارس2020 به منظور کنترل و پیشگیری از انتشار ویروس کرونا سفر

این تصمیم جدید سعودی به پیوست تصمیم اخیر دولت پادشاهی عربی سعودی است که ورود به خاک این کشور برای مسافران از کشورهای امارات، کویت و بحرین را به طور مؤقت تنها به گذرگاههای هوایی محدود می‌کند.خبرگزاری رسمی سعودی (واس) به نقل از یک منبع مسئول در وزارت کشور سعودی گفت، این تعلیق مؤقت مسافرتی بنا به اقدامات و تدابیر پیشگیرانه توصیه شده از سوی طرف‌های بهداشتی متخصص در پادشاهی عربی سعودی و در چارچوب تلاش‌های مستمر برای کنترل ویروس جدید کرونا (COVID19) و ممانعت از ورود و انتشار آن در داخل کشور، اعمال می‌شود.

ادامه مطلب:
العربیه فارسی »

هفته سوم اعتراضات در ایران و خارج؛ میرحسین موسوی خطاب به نیروهای مسلح: سمت حقیقت و ملت بایستید

ایرانیان خارج از کشور در فراخوانی بین‌المللی قرار است امروز، شنبه ۱ اکتبر (۹ مهر) در شهرهای مختلف دنیا به خیابان‌ها بیایند و ضمن ابراز همدردی با درگذشت مهسا امینی، مخالفت خود را با جمهوری اسلامی ابراز دارند. ادامه مطلب >>

با شیوع کرونا در خفقان سنگین خبری، و در جنگ قدرت بین خاندان سعودی معلوم نیست چه بلایی داره سر مردم عربستان میاد. خبر هایی وجود داره که مبتلایان به کرونا در جا معدوم و دفن میشن و خبری از درمان نیست.

قربانیان بی نام و نشان کرونا: کارگران مبتلا به کرونا بیمه بیکاری می‌گیرند🖤 نوروز_دوری_دوستی

شمار مبتلایان به کرونا در اسرائیل به ‌25 نفر رسید

روحانیون استان قطیف سعودی: اطلاع‌دهی درباره سفر به ایران یک واجب شرعی استشماری از روحانیون در استان قطیف کشور سعودی تأیید كردند، برای اين كه مسئولان بهداشت کشور بتوانند با اطلاع دهی در مورد حصر بلند پایگان سعودی وعلی لخصوص فرزند بنیان گذار آل سعود و وارث بر حق جانشینی چی ؟ لابد روحانیون حکومتی مفت خور مفت گو اینجا در دهنشون گل گرفتن و روزه سکوت واجب میدانن .جمع کنین بی عدالتی رسانه ای و تبعیض آمیز و حقارت بارتون را تنها دلیل اینکه ایران اجازه داد تا کروناییها از چین با ماهان ایر بیان داخل کشور و کرونا در کشور شیوع پیدا کنه این بوده که بتونه کیروس رو به کشور عربستان بکشونه عربستان باید بشدت مراقب باشه

ریزش یک هتل قرنطینه افراد مشکوک به کرونا در چین؛ تاکنون ۶نفر کشته شدند🔺ریزش یک هتل قرنطینه افراد مشکوک به کرونا در چین؛ تاکنون ۶نفر کشته شدند ⚡️ این هتل شامگاه شنبه ۱۷ اسفند ریزش کرده و مقامات چین گزارش دادند که تا کنون ۴۳ نفر را از زیر آوار این هتل بیرون کشیده‌اند. الان احتمالا صدای آمریکا داره مطلب تنظیم می کنه که بنویسد ' چند ایرانی کرونایی که به چین سفر کرده اند عامل تخریب هتل معرفی شده اند ' به روح خبرگزاری دروغگوی آمریکا ...

شمار قربانیان کرونا در ایران به 194 نفر رسیدشمار قربانیان کرونا در ایران به 194 نفر رسید حکومت اما مشغول تماشای ماجرا و مخفی کردن کشته‌هاست.

دولت نتانیاهو به شرکت‌های اسرائیلی که در پی شیوع کرونا متحمل ضرر شده‌اند کمک مالی می‌کند🔺دولت نتانیاهو به شرکت‌های اسرائیلی که در پی شیوع کرونا متحمل ضرر شده‌اند کمک مالی می‌کند ⚡️نخست وزیر اسرائیل اعلام کرد دولت او بودجه‌ یک میلیارد و دویست میلیون دلاری برای کمک به شرکت‌های اسرائیلی تحت تاثیر شیوع ویروس_کرونا اختصاص می دهد. دولت ایران😕 ما🤦🏻‍♂️ شرکت های ضررخورده🤒😷🥵 از سیاستهای اقتصادی و برنامه های ملی ما تقلید نکنید،این هم نوعی دزدیست مثل ابر دزدی هایی که گفتیم

شهروندان و افراد مقیم این کشور را به طور مؤقت از و به تعدادی از کشورها تعلیق کرد.استان وایر- یک فعال حقوق زنان با اشاره به لزوم توجه به خسارت‌هایی که زنان سرپرست خانوار از شیوع کرونا متحمل شده‌اند، بر کمک مستقیم و غیرمستقیم به این قشر تاکید کرد.شمار مبتلایان به ویروس کرونا دراسرائیل به 25 نفر افزایش یافت.موارد ظهور كرونا ویروس (كووید 19)، تعامل لازم را داشته باشند و برای کاستن از خطر ابتلاء به ویروس کرونا، شهروندان باید بتوانند سفر خود به ایران را بدون نگرانی از بیم اقدامات قانونی، برملا سازند.

این تصمیم جدید سعودی به پیوست تصمیم اخیر دولت پادشاهی عربی سعودی است که ورود به خاک این کشور برای مسافران از کشورهای امارات، کویت و بحرین را به طور مؤقت تنها به گذرگاههای هوایی محدود می‌کند. خبرگزاری رسمی سعودی (واس) به نقل از یک منبع مسئول در وزارت کشور سعودی گفت، این تعلیق مؤقت مسافرتی بنا به اقدامات و تدابیر پیشگیرانه توصیه شده از سوی طرف‌های بهداشتی متخصص در پادشاهی عربی سعودی و در چارچوب تلاش‌های مستمر برای کنترل ویروس جدید کرونا (COVID19) و ممانعت از ورود و انتشار آن در داخل کشور، اعمال می‌شود. گستردگی این خسارت‌ها باعث شده مسئولان تمهیداتی برای جبران خسارت‌های ناشی از کووید ۱۹ در نظر بگیرند. این منبع مسئول سعودی گفت دولت این کشور به منظور محافظت از بهداشت شهروندان و مقیمان و تضمین سلامت‌شان تصمیم به تعلیق مؤقت مسافرت‌ها از و به این کشور گرفته و در این راستا مسافرت به هر کدام از کشورهای امارات متحده عربی، کویت، بحرین، لبنان، سوریه، کره جنوبی، مصر، ایتالیا و عراق را تعلیق کرده و همچنین مسافرت‌های افراد از آن کشورها به سعودی و همچنین ورود افرادی که طی مدت 14 روز گذشته در آن کشورها بوده‌اند را مؤقتا تعلیق می‌کند.2020 قدس / سعيد عموری /خبرگزاری آناتولی به گزارش روزنامه عبری «یدیعوت آحارانوت»، وزارت بهداشت اسرائیل طی بیانیه ای اعلام کرد: 4 مورد جدید آلودگی به ویروس کرونا به افرادی که از اسپانیا و ایتالیا به این کشور بازگشته اند، مشاهده شد و بدین ترتیب شمار مبتلایان به این ویروس به 25 نفر افزایش یافت. سعودی همچنین کلیه مسافرت‌های هوایی و دریایی میان این کشور و کشورهای فوق‌الذکر را متوقف کرده است. در روز‌های اخیر پیشنهاداتی درباره معافیت‌های مالیات، معافیت در پرداخت حق بیمه، معافیت موقت در پرداخت اقساط و . منبع مسئول در وزارت کشور سعودی پروازهای تخلیه و انتقال افراد، بار و تجاری را ضمن اتخاذ احتیاط‌های لازم و ضروری از این تعلیق مستثنی اعلام کرد. او افزود: «اطلاع دهی از سوی شخصی که به طور پنهانی به ایران سفر کرده، یا درباره شخصی که اخیرا به این کشور رفته، یک مسئولیت اجتماعی است و فرار از این مسئولیت، شرعا حرام است.

این منبع همچنین افزود که وزارتخانه‌های کشور و بهداشت سعودی به منظور تعامل با حالت‌های انسانی و استثنایی هماهنگی‌های لازم را به عمل‌ می‌آورند.. کمیسیون بهداشت و درمان شهرداری ووهان در 31 دسامبر، اعلام کرد که 27 نفر که با بازار غذاهای دریایی شهر در ارتباط بودند، به این"بیماری مرموز" مبتلا شده و این بازار بسته شده است. .