سعودی: قطعا با آنچه در گزارش به کنگره درباره قتل خاشقجی آمده مخالفیم

09/12/1399 08:58 ق.ظ

سعودی: قطعا با آنچه در گزارش به کنگره درباره قتل خاشقجی آمده مخالفیم العربية

وزارت خارجه پادشاهی سعودی جمعه 26 فوریه 2021 تاکید کرد که دولت این كشور به طور قاطعانه با آنچه در به گزارش خبرگزاری رسمی سعودی (واس) وزارت خارجه پادشاهی سعودی جمعه با صدور بیانیه‌ای در واکنش به گزارش ارائه شده به کنگره آمریکا، اعلام کرد که گزارش ارائه شده به کنگره ایالات متحده آمریکا محتوی بر نتیجه‌گیری‌هایی نادرست و غیر قابل پذیرش درباره رهبری...

به گزارش خبرگزاری رسمی سعودی (واس) وزارت خارجه پادشاهی سعودی جمعه با صدور بیانیه‌ای در واکنش به گزارش ارائه شده به کنگره آمریکا، اعلام کرد که گزارش ارائه شده به کنگره ایالات متحده آمریکا محتوی بر نتیجه‌گیری‌هایی نادرست و غیر قابل پذیرش درباره رهبری سعودی است.

وزارت خارجه سعودی جمعه در واکنش به این گزارش کنگره بیانیه‌ای صادر کرد که متن آن در ذیل آمده است: «وزارت خارجه (سعودی) آنچه در گزارش ارائه شده به کنگره درباره جنایت قتل جمال خاشقجی شهروند(سعودی) آمده است را دنبال کرد.

وزارت خارجه سعودی به اطلاع می‌رساند که دولت این پادشاهی به طور قاطعانه با نتیجه‌گیری‌های توهین‌آمیز و نادرست درباره رهبری پادشاهی مخالفت است و اصلا و ابدا آن را نمی‌پذیرد، به علاوه این‌که گزارش محتوی بر دیگر اطلاعات و نتیجه‌گیری‌های نادرست است. headtopics.

ادامه مطلب:
AlArabiya_Fa »

آنها نمی خواهند عربستان را مجازات کنند این بهانه ای شده برای دوشیدن مفت و مجانی عربستانی ها خصوصا بن سلمان شازده بیاد دست بوس رهبر ما ، هم در قدرت حفظش میکنیم ، هم از گزند امریکایی ها در امان میماند به قول کسینجر ^دشمنان امریکا باید از ما بترسن ولی دوستان امریکا باید بیشتر بترسن ^

قطعا با شورای نگهبان همکاری خواهیم کرد/ مصوبه ساماندهی ثبت نام‌ها را اجرا می‌کنیمعبدالرضا رحمانی فضلی با تاکید بر اینکه ما مصوبه شورای نگهبان را که ثبت نام‌ها را ساماندهی می‌کند، اجرا خواهیم کرد، گفت: انتخابات از نظر من یک جشن سیاسی بزرگ است و ان شاءالله قدرت را از یک رئیس جمهور به رئیس جمهور دیگری تحت یک امنیت خوب و انتخابات پرشور منتقل خواهیم کرد.

خطیب‌زاده: ایران از گفت‌وگو با عربستان سعودی استقبال می‌کندسخنگوی وزارت امورخارجه ایران گزارشهای برخی رسانه‌ها درباره مذاکرات ایران و عربستان را خبرسازی رسانه‌ای خواند و در عین حال گفت تهران از گفت‌وگو با ریاض استقبال می‌کند. - خبرگزاری آناتولی

سفیر بريتانيا: سعودی با اسلحه‌ ایران مورد هجوم قرار می‌گیردنیل کرومپتون، سفیر بریتانیا در سعودی، روز یکشنبه 28 مارس گفت، کشورش کاملا آگاه است که پادشاهی سعودی عربها حقشونه که زمین خورده چارتاحوثی مافنگی و آخوندای پاپتی بشن چون باهم نیستن اگه باهم یکی میشدن و اول ازهمه چین رو تحریم میکردن خودبخود حوثیهاو آخوندا هم بفنامیرفتن

عربستان سعودی: عادی‌سازی روابط با اسرائیل به نفع منطقه خواهد بودوزیر امور خارجه عربستان سعودی گفت عادی‌سازی روابط با اسرائیل به نفع منطقه خواهد بود. - خبرگزاری آناتولی

آمریکا: به همکاری با سعودی برای جلوگیری از تهدیدات در منطقه پایبندیمنید پرایس، سخنگوی وزارت خارجه ایالات متحده، پنج‌شنبه، گفت که ریاض شریک اصلی آمریکا در بسیاری از اولویت‌ها و از جمله آن، امنیت منطقه‌ای و مبارزه با تروریسم است. العربیه_فارسی

گزارش ارائه شده به کنگره آمریکا درباره جنایت قتل جمال خاشقجی، شهروند سعودی آمده، مخالفت است.

به گزارش خبرگزاری رسمی سعودی (واس) وزارت خارجه پادشاهی سعودی جمعه با صدور بیانیه‌ای در واکنش به گزارش ارائه شده به کنگره آمریکا، اعلام کرد که گزارش ارائه شده به کنگره ایالات متحده آمریکا محتوی بر نتیجه‌گیری‌هایی نادرست و غیر قابل پذیرش درباره رهبری سعودی است.

وزارت خارجه سعودی جمعه در واکنش به این گزارش کنگره بیانیه‌ای صادر کرد که متن آن در ذیل آمده است:

«وزارت خارجه (سعودی) آنچه در گزارش ارائه شده به کنگره درباره جنایت قتل جمال خاشقجی شهروند(سعودی) آمده است را دنبال کرد.

وزارت خارجه سعودی به اطلاع می‌رساند که دولت این پادشاهی به طور قاطعانه با نتیجه‌گیری‌های توهین‌آمیز و نادرست درباره رهبری پادشاهی مخالفت است و اصلا و ابدا آن را نمی‌پذیرد، به علاوه این‌که گزارش محتوی بر دیگر اطلاعات و نتیجه‌گیری‌های نادرست است.

این وزارت‌خانه آنچه در گذشته از سوی طرف‌های ذیربط متخصص در پادشاهی سعودی در این‌باره صادر شده است را مورد تاکید قرار می‌دهد که این جنایت فجیع نقض آشکار قوانین و ارزش‌های این پادشاهی بوده و توسط گروهی انجام شده که پا را فراتر از همه ساختارها گذاشته و حیطه اختیارات دستگاههای محل کار خود را نقض کرده‌اند که همه تدابیر قضایی لازم برای بازجویی‌ از آنها و تحویل‌شان به عدالت انجام و حکم‌های قضایی نهایی علیه آنها صادر شد و از سوی خانواده خاشقجی مورد استقبال قرار گرفت.

واقعا جای تاسف است که این‌گونه گزارش محتوی بر نتیجه‌گیری‌های نادرست و غیر قابل توجیه در حالی ارائه می‌شود که پادشاهی عربی سعودی این جنایت فجیع را محکوم کرده و رهبری آن گام‌های لازم را برای تضمین عدم تکرار چنین حادثه تاسف‌باری در آینده اتخاذ کرده است. این پادشاهی همچنین هر گامی که به رهبری، حاکمیت و استقلال قضایی آن ضرر برساند را نمی‌پذیرد.

وزارت خارجه سعودی تاکید می‌کند که شراکت میان پادشاهی عربی سعودی و ایالات متحده آمریکا قوی و متین است و طی 8 دهه گذشته بر اساس پایه‌های محکم احترام متقابل استوار بوده است و موسسه‌ها در این دو کشور برای تقویت آن در تمام زمینه‌ها و همچنین گسترش هماهنگی و همکاریهای میان دو کشور برای تحقق امنیت و ثبات در منطقه و جهان گام برمی‌دارند و امیدواریم این پایه‌های مستحکم که چارچوبی قوی را برای شراکت راهبردی دو کشور تشکیل داده‌، ادامه یابند».

از سویی خبرنگاران شبکه‌های خبری جهانی تاکید کردند که گزارش ارائه شده به کنگره آمریکا درباره پرونده قتل خاشقجی بدون دلیل یا اطلاعاتی است.

به دنبال صدور این گزارش وزارت خارجه ایالات متحده آمریکا نیز تاکید کرد که « واشنگتن کماکان بر روابط خود با سعودی اصرار دارد».