سعودی حمله موشکی به اربیل کردستان عراق را محکوم کرد

  • 📰 AlArabiya_Fa
  • ⏱ Reading Time:
  • 52 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 24%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

سعودی حمله موشکی به اربیل کردستان عراق را محکوم کرد العربيه_فارسى

وزارت خارجه سعودی حمله موشکی به شهر اربیل در اقلیم کردستان عراق را به شدت تقبیح و محکوم کرد.

به گزارش خبرگزاری رسمی سعودی «واس» پادشاهی عربی سعودی شامگاه یکشنبه 13 مارس ضمن تقبیح و محکوم کردن شدید حمله موشکی به شهر اربیل که خسارت‌های جانی و مادی بر جای گذاشته، با عراق ابراز همبستگی کرد.سعودی ضمن تاکید بر ایستادن خود در کنار عراق و حمایت از هر تدابیری که این کشور برای دفاع از امنیت و ثبات خود اتخاذ کند، مخالفت شدید ریاض با هر گونه خشونت، افراط‌گرایی و تروریسم را ابراز داشت.

ستاد اطلاع‌رسانی امنیتی عراق اعلام کرده بود که مناطق مختلفی از شهر اربیل در شمال این کشور بامداد یکشنبه 13 مارس با چندین موشک هدف حمله قرار گرفته است و افزود که نیروهای امنیتی تحقیقات خود را در این رابطه آغاز کردند. سازمان مبارزه با تروریسم در اقلیم کردستان عراق نیز پیش از آن طی بیانیه‌ای اعلام کرده بود که این حمله با «12 موشک بالستیک» انجام شده که «از خارج از مرزهای اقلیم و مشخصا از طرف شرق پرتاب شده بود.»

در این بیانیه توضیح داده شده این موشک‌ها که برای هدف قرار دادن کنسولگری آمریکا در شهر اربیل شلیک شده، «خسارت‌های جانی به‌دنبال نداشته و تنها زیان‌های مادی بر جای گذاشت.»

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

گاو شیرده رو چه به این غلطا

سعودی یعنی چی؟! یا پادشاهی سعودی یا عربستان سعودی! 🤷🏻‍♂️

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 12. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

واکنش نخست‌وزیر عراق به حمله موشکی به اربیل: حمله به امنیت مردم ما بودواکنش نخست‌وزیر عراق به حمله موشکی به اربیل: حمله به امنیت مردم ما بود مصطفی الکاظمی، نخست‌وزیر عراق در حساب توئیتر خود نوشت: حمله موشکی شب گذشته به اربیل مرکز اداره اقلیم کرد شمال کشور، ساکنان آن را به وحشت انداخته و حمله به امنیت مردم ماست.
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

واکنش‌ها به حمله موشکی سپاه پاسداران به مناطق مسکونی اربیل
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

واکنش آمریکا و وزارت خارجه ایران به حمله موشکی به اربیل | DW | 14.03.2022در پی حمله موشکی سپاه به اربیل، وزارت خارجه ایران می‌گوید، بارها به حکومت مرکزی عراق نسبت به ایجاد ناامنی برای ایران از درون خاک این کشور، هشدار داده است. آمریکا حمله موشکی سپاه به اربیل را به شدت محکوم کرد. عراق بی غیرت است
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

واکنش رهبران عراقی به حملات موشکی اربیل/ الکاظمی: حمله به اربیل، حمله به امنیت مردم ما استاولین واکنش آمریکا به حمله موشکی به کنسولگری آمریکا در اربیل یک مقام آمریکایی به رویترز گفت که در پی حمله به اربیل عراق هیچ کشته و زخمی در میان سربازان آمریکایی مشاهده نشده وزارت خارجه آمریکا درنخستین واکنش به این حملات آن را محکوم و خشونت آمیز توصیف کرد به نظرتون کدوم بی شرف این موشکها رو شلیک کرده که خودش هم خایه نداره اعلام کنه ؟؟؟؟؟؟
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

منابع کردی: حمله موشکی از کرمانشاه به محوطه کنسولگری آمریکا در اربیل شمال عراقرسانه‌های عراق گزارش دادند ساختمان در حال احداث کنسولگری آمریکا در اربیل مرکز اقلیم کردستان با چندین موشک گراد مورد حمله قرار گرفت.به گفته منابع کردی این
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

برخی کشورهای عربی حمله موشکی به اربیل را «تروریستی» خواندندکشورهای عربی حمله موشکی ایران به اربیل عراق را محکوم کرده و آن را «تروریستی» و «بزدلانه» خواندند. - خبرگزاری آناتولی MehdiJami برخی کشورهای عربی بیان سرشو بخورن
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »