سعودی: به دلیل کرونا اعتکاف و نماز تراویح و پنج‌گانه در ماه رمضان در خانه‌ها ادا شود

21/04/2020 07:50:00 ق.ظ

ریاست امور حرمین شریفین در پادشاهی عربی سعودی شامگاه دوشنبه 20 آوریل 2020 در «توئيتی» اعلام کرد

العربية

سعودی: به دلیل کرونا اعتکاف و نمازهای تراویح و پنج‌گانه در ماه رمضان در خانه‌ها ادا شود العربية

ریاست امور حرمین شریفین در پادشاهی عربی سعودی شامگاه دوشنبه 20 آوریل 2020 در «توئيتی» اعلام کرد

به گزارش خبرگزاری رسمی سعودی (واس) عبدالرحمن السدیس رئیس امور مسجد الحرام و مسجد نبوی شامگاه دوشنبه اعلام کرد نماز تراویح در مسجد الحرام و مسجد نبوی همراه با تعلیق حضور نمازگزاران در حرمین شریفین اقامه خواهد شد و نماز تراویح نیز با پنج سلام اقامه خواهد شد.

عبدالرحمن السدیدس همچنین به طرح توزیع «سبدهای افطار ماه رمضان» اشاره کرد که با همکاری امارت‌های مکه مکرمه و مدینه منوره و به منظور جایگزینی سفره‌های افطار موسم ماه مبارک رمضان در حرمین شریفین که با اتخاذ تدابیر پیشگیرانه ضد ویروس کرونا به تعلیق در آمده است، به مورد اجرا گذاشته می‌شود.

ادامه مطلب:
العربیه فارسی »

روز ۱۸ اعتراضات ایران؛ تشکر قالیباف و رئيسی از خامنه‌ای همزمان با ادامه تجمعات اعتراضی

ابراهیم رئیسی و محمدباقر قالیباف صبح روز سه‌شنبه در صحبت‌های خود در مجلس شورای اسلامی از علی خامنه‌ای تشکر کردند و مواضع رهبر جمهوری اسلامی را هوشمندانه خواندند ادامه مطلب >>

اونایی که تا چهار صبح ول بدون تو مساجد به خاطر کیک و شیرینی و شربت بود داداش سخت نگیر شرفشون خیلی از اخوندا بیشتر جالب است بابا این خانه خدا ساختگی است. حاجی جان ببخشید قانون اسلام تان همه اش دروغ است. مرگ بر اسلام دروغین.

۷ ورزشکار به دلیل دوپینگ محروم شدند/ ۳ رکابزن و یک بیلیاردباز در لیست۷ ورزشکار به دلیل دوپینگ محروم شدند ستاد ملی مبارزه با دوپینگ (ایران نادو)، اسامی هفت ورزشکار متخلف دوپینگ را که تمام مراحل مدیریت نتایج آن ها در این ستاد سپری شده و احکام قطعی آنها به تایید آژانس جهانی مبارزه با دوپینگ (وادا) رسیده است، اعلام کرد.

شیوع کرونا در جهان؛ ۱۰۰ هزار قربانی در اروپا و هشدار ترامپ به چینرئیس جمهوری ایالات متحده ادعا کرد که در ابتدا امکان جلوگیری از شیوع ویروس جدید کرونا در چین وجود داشت اما این اتفاق روی نداد. كسي هم مونده كه محكوم نكرده؟؟؟ بي لياقت کرونا در اسپانیا؛ ۴۱۰ بیمار دیگر جان باختند پوشش زنده اخبار شیوع کرونا در ایران و جهان را در وبسایت یورونیوز دنبال کنید:

چند نفر در جهان در قرنطینه به سر می برند؟با توجه به داده‌های موجود حدود 4.5 میلیارد نفر در 110 کشور جهان به دلیل شیوع کرونا و نبود راهکار دیگری جهت مبارزه با این ویروس مجبور به خانه‌نشینی شده‌اند. حدود 4.5 میلیارد نفر در 110 کشور جهان به دلیل شیوع کرونا و نبود راهکار دیگری جهت مبارزه با این ویروس مجبور به خانه‌نشینی شده‌اند.

اعدام‌ در عربستان سعودی طی 5 سال اخیر دو برابر شده‌ استسازمان حقوق بشری «ریبریف» از افزایش دو برابر مجازات اعدام در عربستان سعودی طی 5 سال اخیر خبر داد. - خبرگزاری آناتولی

کرونا در بیت المقدس؛ مراسم رستاخیز مسیح در کلیسای خالی مقبره مقدسشیوع ویروس کرونا هزاران مسیحی ارتودکس را از زیارت کلیسای مقبره مقدس در روز پاک یا همان رستاخیر مسیح، که امسال روز یکشنبه ۳۱ فروردین (۱۹ آوریل) برگزار می‌شود، بازداشته است. بدین ترتیب، تنها گروه کوچکی از کشیشان ارتودکس موفق شدند مراسم آتش مقدس را در کلیسای مقبره مقدس برپا کنند. کسانیکه از هیچ چیز خبر ندارند کارهای نیاکان خود را تعقیب میکنن و کتاب شان هم ... حالا انجام ندن چی میشه عجب .......

چرا دیوان محاسبات در خصوص نحوه هزینه بودجه در دیگر بخش‌ها و نهادها سکوت می‌کند؟دفتر رئیس‌جمهور بار دیگر گزارش تفریغ بودجه ۹۷ از سوی دیوان محاسبات کشور را ناقص و انتشار آن را یکسویه خواند و تاکید کرد: گزارش رئیس دیوان محاسبات غیردقیق بوده و این ادعا که گزارش مذکور برای رئیس‌جمهور ارسال شده و ایشان هیچ واکنشی هنگام دریافت گزارش نشان نداده‌اند، نادرست است.

اعتکاف در حرمین طی ماه مبارک رمضان آینده در چارچوب اقدامات پیشگیرانه برای ممانعت از انتشار ویروس کرونا تعلیق می‌شود.به گزارش ایسنا، اسامی این ورزشکاران به شرح ذیل است: ۱- ارسلان اسمعیل نژاد از بولینگ و بیلیارد به دلیل مصرف ماده ممنوعه تتراهیدروکانابینول به مدت ۴ سال (از ۳ اسفند ۱۳۹۸تا ۲ اسفند ۱۴۰۲) ۲- جعفر علیزاده از دوچرخه سواری به دلیل مصرف ماده ممنوعه استانوزولول به مدت ۴ سال (از ۳ اسفند ۱۳۹۸تا ۲ اسفند ۱۴۰۲) ۳- محمد پوراسمعیل از دوچرخه سواری به دلیل مصرف ماده ممنوعه استانوزولول به مدت ۴ سال (از ۳ اسفند ۱۳۹۸تا ۲ اسفند ۱۴۰۲) ۴- علیرضا آخوندی از دوچرخه سواری به دلیل مصرف ماده ممنوعه استانوزولول به مدت ۴ سال (از ۳ اسفند ۱۳۹۸تا ۲ اسفند ۱۴۰۲) ۵- مرتضی قیاسی چکا از کشتی به دلیل مصرف ماده ممنوعه بتامتازون به مدت ۶ ماه (از ۳ اسفند ۱۳۹۸تا ۲ شهریور ۱۳۹۹) ۶- رسول گرمسیری  از کشتی به دلیل مصرف ماده ممنوعه متادون به مدت ۱ سال (از ۳ اسفند ۱۳۹۸تا ۲ اسفند ۱۳۹۹) ۷- کیوان رضایی دالینی  از کشتی به دلیل مصرف ماده ممنوعه ترنبولون به مدت ۴ سال (از ۳ اسفند ۱۳۹۸تا ۲ اسفند ۱۴۰۲) انتهای پیام.Aa شمار جان باختگان بر اثر ابتلا به ویروس جدید کرونا در قاره اروپا از ۱۰۰ هزار نفر فراتر رفت.دوشنبه، ۰۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ - 16:00 «اعتمادآنلاین» گزارش می‌دهد: چند نفر در جهان در قرنطینه به سر می‌برند؟ آیا آمار دقیق یا شبه‌دقیقی از تعداد جمعیتی که ویروس کرونا آنها را مجبور به خانه‌نشینی و قرنطینه اجباری یا اختیاری کرده در جهان وجود دارد؟ آیا آمار دقیق یا شبه‌دقیقی از تعداد جمعیتی که ویروس کرونا آنها را مجبور به خانه‌نشینی و قرنطینه اجباری یا اختیاری کرده در جهان وجود دارد؟   به گزارش اعتمادآنلاین ، با توجه به داده‌های موجود حدود 4.

به گزارش خبرگزاری رسمی سعودی (واس) عبدالرحمن السدیس رئیس امور مسجد الحرام و مسجد نبوی شامگاه دوشنبه اعلام کرد نماز تراویح در مسجد الحرام و مسجد نبوی همراه با تعلیق حضور نمازگزاران در حرمین شریفین اقامه خواهد شد و نماز تراویح نیز با پنج سلام اقامه خواهد شد. عبدالرحمن السدیدس همچنین به طرح توزیع «سبدهای افطار ماه رمضان» اشاره کرد که با همکاری امارت‌های مکه مکرمه و مدینه منوره و به منظور جایگزینی سفره‌های افطار موسم ماه مبارک رمضان در حرمین شریفین که با اتخاذ تدابیر پیشگیرانه ضد ویروس کرونا به تعلیق در آمده است، به مورد اجرا گذاشته می‌شود. السدیدس افزود که این طرح به زنجیره‌های افطار روزه‌داران تبدیل شده و سبدهای افطاری میان افراد نیازمند توزیع خواهد شد. شیوع این ویروس روز شنبه جان ۱۸۹۱ نفر را در ایالات متحده گرفت. سبدهای توزیع افطار در ماه رمضان با همکاری کمپین «برّا بمکه» (نیکی در مکه) وابسته به امارت منطقه مکه مکرمه و کمپین «خیر المدینه» وابسته به امارت مدینه منوره و با هدف یکپارچه سازی تلاش‌ها و تحقق اهداف بشردوستانه مورد نظر به اجرا گذاشته می‌شود. شایان ذکر است ریاست کل حرمین شریفین و مسجد نبوی شریف طی مرحله گذشته تعدادی از طرح‌ها را با توجه به نقش اجتماعی و انسانی آن آغاز کرده تا از این طریق اصرار دولت خادم حرمین شریفین بر حفظ سلامت و آسایش شهروندان و مقیمان سعودی را مورد تاکید قرار دهد .   گفتنی است کارشناسان اعلام کرده‌اند تا زمان کشف دارویی موثر یا واکسنی برای بیماری کرونا قرنطینه همچنان بهترین راهکار مبارزه با این ویروس بسیار مسری محسوب می‌شود.