سعودی: تنش‌افزایی هسته‌ای ایران مانع مذاکرات و شک‌برانگیز است

17/04/1400 08:02:00 ق.ظ

سعودی: تنش‌افزایی هسته‌ای ایران مانع مذاکرات و شک‌برانگیز است العربيه_فارسى

شاهزاده عبدالله بن خالد بن سلطان بن عبدالعزیز، سفیر سعودی و نماینده این پادشاهی در آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، گفت که رویکرد منفی ایران بر هر مذاکرات به گزارش خبرگزاری رسمی سعودی، «واس»، چهارشنبه 7 ژوئیه 2021، سفیر سعودی در وین، با تاکید این‌که...

به گزارش خبرگزاری رسمی سعودی، «واس»، چهارشنبه 7 ژوئیه 2021، سفیر سعودی در وین، با تاکید این‌که تلاش ایران برای غنی‌سازی 20 درصدی اورانیوم «نگران‌کننده» است پرسش‌هایی را درباره «مقاصد حقیقی ایران» از اقدام به چنین گامی مطرح کرد.

Advertisement او همچنین افزود که ایران در حال کسب تجربیاتی هسته‌ای است که نمی‌توان آن را معکوس کرد. او همچنین «رویکرد ایران را تاکید کننده تلاش آن برای دستیابی به سلاح هسته‌ای دانست». نماینده سعودی در آژانس گفت که «تنش‌آفرینی‌های ایران مانع هر مذاکراتی است و برای جهان شک‌برانگیز است»، چرا که با ادعاهای تهران مبنی بر مسالمت‌آمیز بودن برنامه هسته‌ای آن سازگار نیست.

سفیر سعودی در توییتر نوشت: «آنچه امروز شاهد هستیم تلاش‌های ایران برای ساخت فلز اورانیوم 20 درصد غنی‌‌شده است، بدون آن‌که ضرورتی برای ساخت و فرآوری آن در کاربرد مسالمت‌آمیز وجود داشته باشد، این اقدام از بابت مقاصد حقیقی که در پشت آن پنهان است، موضوعی نگران‌کننده است.

ادامه مطلب:
العربیه فارسی »

کنگره آمریکا مهم‌ترین لایحۀ اصلاح قوانین حمل اسلحه در دهه‌های اخیر را تصویب کرد

جو بایدن در پیامی اعلام کرد: «پس از ۲۸ سال انفعال، اعضای دو حزب کنگره گرد هم آمدند تا به درخواست خانواده‌ها در سراسر کشور پاسخ دهند و قانونی را برای رسیدگی به آفت خشونت با سلاح تصویب کنند.» ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.