سریع‌القلم: آینده کشور در گرو بین‌المللی شدن است/ دانش، بزرگ‌ترین مشکل ایران است

  • 📰 isna_farsi
  • ⏱ Reading Time:
  • 39 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 19%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

سریع‌القلم،استاد علوم سیاسی دانشگاه شهید بهشتی: آینده کشور در گرو بین‌المللی شدن است دانش، بزرگ‌ترین مشکل ایران است مسیر طی‌شده‌ی کشور در دویست سال گذشته، مسیر درستی بوده است اگر بین‌اللملی نشویم، در فرآیند سود و خطا باقی می‌مانیم

به گزارش ایسنا، محمود سریع‌القلم عصر امروز در دانشکده اقتصاد دانشگاه شهید بهشتی با اشاره به این‌که از زمان مدرنیزم، ما به دنبال روش ساختن کشور هستیم، اظهار کرد: با این حال ما نتوانسته‌ایم هنوز در انتخاب روش ساختن کشور به توافق برسیم. اگر پرسش راهِ ساختن چین را از اعضای حزب کمونیست، کارآفرینان، شهروندان یا اساتید دانشگاه چینی بپرسید، جواب می‌دهند که برتری اقتصادی و افزایش روزانه ثروت ملی؛ اما در ایران جواب‌های متنوعی از این پرسش خواهید گرفت.

سریع القلم در ادامه با بیان این‌که هرچه قرارداد اجتماعی در یک کشور قوی‌تر باشد، اعتماد اجتماعی هم افزایش می‌یابد، گفت: قرارداد اجتماعی قوی یعنی حاکمیت و شهروندان تعاریف نزدیکی از کلیدواژه‌های اصلی داشته باشند. کشورهای منطقه اسکاندیناوی بهترین کشورها از این لحاظ هستند. وی با طرح این پرسش که"چرا ایران راحت تحریم می‌شود؟" گفت: اگر ما با بانک‌های جهانی و شرکت‌های جهانی همکاری کرده و کشوری بین‌المللی بودیم، راحت تحریم نمی‌شدیم. ترامپ چند نفر را در ترکیه تحریم کرد و در مقابل اردوغان اعلام کرد مانع فعالیت چند شرکت و بانک آمریکایی می‌شود و ترامپ مجبور شد پس از سه روز، تحریم را پس بگیرد. هرچه‌قدر ایران بیشتر با دنیا کار کند فساد هم کمتر می‌شود. مبارزه با فساد به همایش و سخنرانی نیاز ندارد. اگر سیستم بانکی ما جهانی و شفاف شود، فساد ریشه‌کن می‌شود.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

کجا زندگی میکنی درغاری ازهیچ چیز خبرنداری ایران با دنیا قطع ارتباط کرده توحرف بین المللی میزنی بیسواد

آینده ایران در گرو ریختن ج.ا. و آخوند به فاضلاب تاریخ است. وعده_ما_پنجم_دی

بد نیست جناب سریع القلم رو به بلوچستان ببریم و سپس گفت‌وگو کنیم که آیا واقعاً،معضل دانش هست؟

منظورشان گلوبالیسم و جهانی سازی هست در لفافه فرمودن!

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 2. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

وزیر دفاع آمریکا: در حال کار روی اقدامات بازدارنده در قبال ایران در خاورمیانه هستیموزیر دفاع آمریکا: در حال کار روی اقدامات بازدارنده در قبال ایران در خاورمیانه هستیم العربية
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

فرستاده آمریکا در لبنان: تجدیدنظری در سیاست تحریم‌ها در کار نیستدیوید هیل معاون امور خارجه آمریكا در امور سیاسی پس از جلسات با مسئولان دولتی، رهبران احزاب و شما سربریدن برادرزن عبدالمالگ ریگی رو پخش کردین شبی که ماه کامل شد
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

نتایج یک نظرسنجی: تنها ۱۵ درصد رضایت از شرایط کشور در پایتخت وجود دارد🔺نتایج یک نظرسنجی: تنها ۱۵ درصد رضایت از شرایط کشور در پایتخت وجود دارد ⚡️یک نظرسنجی در تهران پایتخت ایران نشان می دهد تنها ۱۵ درصد از مردم از شرایط کشور رضایت دارند و همچنین ۵۴ درصد مردم تهران معتقدند اعتراضات تمام نشده‌ و در آينده تداوم خواهد يافت. جمهوری اسلامی دیگر روی آرامش را نخواهد دید...... خیلی دوست دارم اون۱۵درصد را ببینم آقای VOA این آمارها رو از کجا میگیرید؟ از عمار ملکی؟ خود ج.ا میگه هیچ پایگاه مردمی در ایران و تهران نداریم میدونید ۱۵ درصد ۱۸ میلیون ساکن تهران چه تعدادی میشه؟
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

آلودگی هوا در تهران در چند روز آینده بدتر خواهد شد🔺آلودگی هوا در تهران در چند روز آینده بدتر خواهد شد ⚡️سازمان هواشناسی ایران می‌گوید آلودگی_هوا در روزهای آینده در تهران افزایش خواهد یافت. دولت، به مدت یک هفته - تا روز یکشنبه - تمام مدارس تهران و حومه آن را به خاطر مه سنگین دود تعطیل کرده است. این حرومزاده های خونخوار آلودهگی هوا درست کردنند تا پنج دیماه و خاک سپاریها بیرون نرونند لعنت بر ایران که نمی تواند از مردمش حمایت کند .
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

ویدئوهای برگزیده؛ از رقص والس در روسیه تا بوسه فوتبالیست‌ها در بارسلونگزیده‌هایی از رقص والس دانشجویان دانشکده افسری روسیه، نقاشی جنجالی از بوسۀ جرارد پیکه و راموس در بارسلون و نمایشگاه روبات‌های انسان‌نما در ژاپن، سه ویدئوی برگزیده این هفته هستند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

اردوغان: در مورد نقش مزدوران روس در لیبی سکوت نخواهیم کردتلویزیون «NTV» ترکیه روز جمعه به نقل از رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه، گفت که ترکیه نمی‌تواند در این اردوغان یا موجودی بسیار پیچیده و سیاسه یا احمقی متحیر و پر از تضاد... هر چی هست یه سیاستمدار متعارف و عادی نیست
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »