سرگردانی والدین بدنبال تصمیمات تعطیلی مهدهای کودک

  • 📰 isna_farsi
  • ⏱ Reading Time:
  • 91 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 40%
  • Publisher: 63%

سرگردانی والدین بدنبال تصمیمات تعطیلی مهدهای کودک مدیرکل امور کودکان و نوجوانان سازمان بهزیستی کشور به دنبال تعطیلی مدارس کشور، نسبت به عدم تعطیلی ادارات برای جلوگیری از حضور کودکان در محل کار والدین انتقاد کرد.

ایران اخبار, ایران سرفصلها

سعید بابایی در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه از نظر فیزیولوژیکی کودکان از ضعیف‌ترین گروه‌ها هستند، افزود: بهترین حالت در وضعیت تعطیلی مهدهای کودک این است که کودکان بتوانند از محیط آلودگی خارج شوند و در شرایط تشدید این بحران هم باید حتی از شهر خارج شوند. براساس آیین نامه اجرایی تبصره ۳ ماده ۳ قانون «هوای پاک» مساله تعطیلی مهدهای کودک براساس ضوابط کمیته اضطرار بر عهده ادارات کل بهزیستی گذاشته شده است.

وی تصریح کرد: نکته‌ای که اینجا باید مورد توجه قرار بگیرد این است که روزهایی که این مباحث مطرح می‌شود با دو دسته اعتراض رو به رو هستیم؛ نیمی از اعتراضات این است که چرا مهدهای کودک در این شرایط تعطیل نمی‌شوند؟ که این عزیزان عمدتا مربیان مهدهای کودک هستند. نیمی دیگر هم اعتراض می‌کنند که چرا مهدهای کودک را تعطیل می‌کنید؟ که این اعتراض عمدتا از سوی والدین مطرح می‌شود.

مدیرکل امور کودکان و نوجوانان سازمان بهزیستی کشور، اظهار کرد: همانطور که می‌دانید عمده افرادی که فرزندانشان را به مهدهای کودک می‌سپارند، والدین شاغلی هستند که در بخش‌های عمدتا خصوصی مشغول فعالیتند و برای اینکه بتوانند به فعالیتشان را ادامه دهند مجبورند تا فرزندشان را برای ساعاتی به مهدکودک بسپارند، این درحالیست که تعطیلی‌های مداوم باعث می‌شود این والدین نتوانند برای فرزندشان تصمیم‌گیری درستی کنند و اغلب شاهد حضور این کودکان در محیط های اداری هستیم، چرا که والدین به دلیل شرایط کاری امکان خروج از...

بابایی با بیان اینکه در برخی موارد نیز عنوان می‌شود که کارفرماها به این والدین مرخصی بدهند، اظهار کرد: این درحالیست که وقتی تعداد روزهای آلوده و تعطیل زیاد می‌شود سقف مرخصی نیز براساس قانون کار نیز برای این تعداد مرخصی کفاف نمی‌دهد. اگر واقعا وضعیت هوا نابه سامان است، این مساله نشان می‌دهد که باید در خصوص تعطیلی مراکز اداری هم در شرایط حاد اضطراری تصمیم‌گیری قاطع‌تری صورت بگیرد، چرا که تنها در این حالت است که یک خانواده می‌تواند از منشاء آلودگی خارج شود.

وی ادامه داد: البته فکر می‌کنم مهدها هم باید در این شرایط کمک کنند و لزوما تعطیلی مهدها روش مناسبی نیست؛ یعنی در گام دوم باید تعطیلی مهدهای کودک را هم مدیریت کنیم. برای مثال دو هفته گذشته برای توقف موج آنفلوآنزا برخی از استان‌ها مهدهای کودک را تعطیل کردند، اما در مواقع برودت و آلودگی هوا، اگر مهدها تعطیل شوند، اتفاق خاصی برای سلامت‌تر شدن کودکان نمی‌افتد که هیچ، حتی گاهی این کودکان از یک محیط دارای آلودگی کمتر وارد محیطی با آلودگی بیشتر می‌شوند.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

قیام سراسری آغاز میشود تا سرنگونی جمهوری قتل و جنایت. نابود باد خامنه ای جلاد وسپاهیان ملعون که از این رژیم ندانستند.

−عبدالکریم لاهیجی: خامنه‌ای باید مسئولیت کشتار ۱۵۰۰ تن را به عهده بگیرد جامعه‌ دفاع از حقوق_بشر در ایران با اشاره به گزارش رويترز که از کشته شدن ۱۵۰۰کشته در اعتراضات آبان‌ماه 'خواستار بر عهده گرفتن مسئولیت این کشتار توسط خامنه‌ای شد. IranProtests پنجم_دی dw_persian

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

کارگران اعتصابی فرانسه؛ پالایشگاه توتال را به تعطیلی می‌کشانیمادوارد فیلیپ، نخست وزیر فرانسه روز دوشنبه در پیامی به مردم کشورش مدعی شده بود که برغم دعوت اتحادیه‌های صنفی به توقف تولید در پالایشگاه‌ها سوخت رسانی به جایگاه‌ها طبق روال معمول انجام می‌شود. چند کشته دادند؟
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

تعطیلی مدارس برخی شهرهای خوزستانمدارس اهواز، کارون، شوش و سوسنگرد در نوبت صبح و بعد از ظهر فردا، سه‌شنبه در کلیه مقاطع تحصیلی به علت آلودگی هوا تعطیل شدند
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

تعطیلی مدارس ابتدایی تبریز در روز سه شنبهمدارس ابتدایی، مراکز پیش دبستانی و مهدکودک‌های شهرهای تبریز، سردرود و باسمنج روز سه شنبه سوم دی ماه، به علت آلودگی هوا تعطیل اعلام شد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

تعطیلی تمام مدارس استان تهران به جز دماوند و فیروزکوه تا پایان هفته / دانشگاه‌ها دایرندتمامی مدارس استان تهران به جز دماوند و فیروزکوه تا پایان هفته تعطیل شدند ممنوعیت تردد کامیون‌ها در سطح شهر تهران اعمال می‌شود و پلیس راهور با خودروهای دودزا برخورد خواهد کرد کلیه مراکز علمی و دانشگاه‌های استان تهران دایر هستند تمامیت ج.ا. چیزی نبوده برای ایران بجز چهل سال نکبت! مردم دارن مسلح میشن. بوی آخوند- کباب داره به مشام میرسه. وعده_ما_پنجم_دی
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

مدارس استان تهران به‌جز فیروزکوه و دماوند تا پایان هفته تعطیل شد/ دانشگاه‌ها تعطیل نیستندبا تداوم آلودگی هوا در تهران؛ مدارس استان تهران به‌جز فیروزکوه و دماوند تا پایان هفته تعطیل شد/ دانشگاه‌ها تعطیل نیستند
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

کارگران اعتصابی فرانسه؛ پالایشگاه توتال را به تعطیلی می‌کشانیمادوارد فیلیپ، نخست وزیر فرانسه روز دوشنبه در پیامی به مردم کشورش مدعی شده بود که برغم دعوت اتحادیه‌های صنفی به توقف تولید در پالایشگاه‌ها سوخت رسانی به جایگاه‌ها طبق روال معمول انجام می‌شود. چند کشته دادند؟
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »