سرکنسول آمریکا در اربیل: آمریکا در عراق می‌ماند؛ نقش رزمی نیروهای نظامی پایان می‌یابد

09/06/1400 05:40:00 ب.ظ

🔺سرکنسول آمریکا در اربیل: آمریکا در عراق می‌ماند؛ نقش رزمی نیروهای نظامی پایان می‌یابد سرکنسول آمریکا در اربیل می‌گوید ایالات متحدە در عراق و اقلیم کردستان باقی می‌ماند و فقط نیروهای نظامی آمریکا دیگر نقش رزمی نخواهند داشت.

سوران خاطری - رابرت پالادینو، سرکنسول ایالات متحده در اربیل، روز دوشنبه ۸ شهریور در یک کنفرانس خبری شرایط افغانستان و عراق را متفاوت خواند و گفت آمریکا در عراق و اقلیم کردستان باقی خواهد ماند.

سرکنسول آمریکا دربارە اهمیت عراق برای آمریکا گفت که رئیس جمهوری ایالات متحده «اهمیت عراق و اقلیم کردستان را درک می‌کند» و این درک متقابل است. وی افزود که جو بایدن می‌داند «امنیت عراق بخشی از امنیت خاورمیانە است.»

بە گفتە رابرت پالادینو، آن چە در پایان سال جاری میلادی اتفاق می‌افتد پایان نقش رزمی نیروهای ایالت متحدە است و هیچ چیزی غیر از این اتفاق نخواهد افتاد. سرکنسول آمریکا بە اهمیت همکاری با نیروهای امنیتی عراق و پیشمرگه اقلیم کردستان برای شکست همیشگی داعش اشارە کرد و گفت: «جنگ علیە داعش هنوز تمام نشدە است، و ما متعهد بە شکست همیشگی داعش هستیم. نیروهای آمریکا و ائتلاف و هم پیمانان عراقی باید از شکست همیشگی داعش مطمئن شوند.»

رابرت پالادینو از توافق حکومت اقلیم کردستان و عراق برای حضور نیروهای مشترک از هر دوطرف در سنجار موسوم بە «توافق سنجار» حمایت کرد. بە گفتە سرکنسول آمریکا توافق سنجار بهترین گزینە برای حل مشکلات این منطقە است اما نیروهای حزب کارگران کردستان (پ ک ک) و شبە نظامیان تحت حمایت ایران مانع از عملی شدن این توافق می شوند. headtopics.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »
Loading news...
Failed to load news.

ویدیوها : مسابقه زنان برای بزرگ‌ترین شکم باردار؛ عجیب و جالب یا احمقانه و بی‌مورد؟

ویدیوها : زنان باردار در نیکاراگوئه برای بزرگ‌ترین سایز شکم باهم به رقابت پرداختند. ادامه مطلب >>

آکسیوس: سفیر سابق آمریکا در اسرائیل به تیم امور ایران وزارت خارجه آمریکا پیوست◾️یک نشریه خبری در واشنگتن به نقل از مقامات وزارت خارجه آمریکا گزارش داد که دان شاپیرو، سفیر سابق آمریکا در اسرائیل، در مقام مشاور ارشد به تیم ایران وزارت امورخارجه آمریکا ملحق شده است.

پایان جنگ آمریکا در افغانستان؛ طالبان: خواستار روابط خوب با آمریکا هستیمجنگ آمریکا و متحدانش در افغانستان پس از بیست سال به پایان رسید و آخرین هواپیمای حامل نیروهای آمریکایی و برخی از شهروندان افغان فرودگاه کابل را ترک کرد. آخرین اخبار و رویدادهای مربوط به خروج آمریکا از افغانستان را در این صفحه دنبال کنید. مردمی که خود نان ندارند، چگونه به طالبان نان بدهند؟ ایران، پاکستان، چین، روسیه و باقی دولت‌های حامی طالبان مسئول هستند. مردم افغانستان را از گرسنگی نجات دهید. SaveAfghanistan مردم یعنی ملت افغانستان میداندباطالب وپاکستان چه در پیش گیرد ولی یکچیزی ازیاد نمیبرد تعرضات پاکستان باوابستگی غلانی طالبان Hahahah

کرونا در ایران؛ «واکسن هراسی» در قم و نگرانی درباره «زنجیره تامین واکسن» در استان تهران◾️مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت ایران روز دوشنبه هشتم شهریور اعلام کرد ۶۶۹ نفر در یک شبانه روز گذشته در این کشور بر اثر ابتلا به کرونا فوت کردند و به این ترتیب تعداد رسمی قربانیان کرونا در ایران به ۱۰۷ هزار و ۱۵۱ نفر رسید. 😡 این حکومت برای بقای خود نیاز به داشتن بحران داره و در حال حاضر کرونا بهترین بحران هست

انتقال ۲۳ هزار نفر از افغانستان به پایگاه آمریکا در آلمان | DW | 30.08.2021عملیات انتقال شهروندان آمریکا و همچنین همکاران محلی این کشور به خارج از افغانستان به پایان خود نزدیک می‌شود. یکی از نقاطی که برای انتقال این افراد پیش‌بینی شده است، پایگاه نظامی رامشتاین در ایالت رایلندفالتس آلمان است.

پوشش زنده تحولات افغانستان؛ «در حمله پهپادی آمریکا ۱۰ نفر از جمله ۷ کودک کشته شدند»یک روز مانده به پایان مهلت تعیین شده برای خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان، کابل همچنان صحنه رویدادهای خونین است. آخرین اخبار و گزارش‌های افغانستان را به صورت لحظه به لحظه از یورونیوز فارسی دنبال کنید. طالبان بیشتر کودک کشته یا ارتش آمریکا ؟ مادر هر چی امریکایی و امریکا و طرفدارشو رسمأ خودم بگام حرومزاده های بیناموس با خبرای کیری دنیارو بگا دادین بیناموسای دوزاری 🍆 آمریکا ی کودک کش! به بهانه حقوق بشر، کشورها را اشغال می کند و بعد از خرابی و غارت فرار می کند.

حضور ۲۰ ساله نظامیان آمریکا در افغانستان با برخاستن آخرین هواپیما از کابل به پایان رسیدبنا به اعلام پنتاگون، سفیر آمریکا در افغانستان و یک ژنرال آمریکایی آخرین افرادی بودند که دوشنبه‌ شب خاک افغانستان را ترک کردند. نه خانی آمده و نه خانی رفته! خری رفت خری آمد آفرین تحویل انسانهای اولیه دادین تا مرحله بعدی و جنگ یعدی