سرپرست وزارت خارجه طالبان دیدار با احمد مسعود در تهران را تایید کرد

  • 📰 VOA Farsi صدای آمریکا
  • ⏱ Reading Time:
  • 45 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 21%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

🔺سرپرست وزارت خارجه طالبان دیدار با احمد_مسعود در تهران را تایید کرد آقای متقی پس از بازگشت از ایران در فرودگاه کابل گفت این دو می‌توانند بدون نگرانی به افغانستان بازگردند و طالبان برای‌ آنها مشکلی ایجاد نخواهد کرد.

امیر خان متقی، سرپرست وزارت خارجه طالبان، روز دوشنبه ٢٠ دی‌ماه دیدار خود در تهران با احمد مسعود، «رهبر جبهه مقاومت»، و محمد اسماعیل خان، «از فرماندهان پیشین جهادی» را تایید کرد.

آقای متقی پس از بازگشت از ایران در فرودگاه کابل گفت این دو می‌توانند بدون نگرانی به افغانستان بازگردند و طالبان برای‌ آنها مشکلی ایجاد نخواهد کرد. به گزارش بخش دری صدای آمریکا، ذبیح‌الله مجاهد، سخنگوی طالبان، نیز گفته است این گروه تلاش می‌کند آینده افغانستان برای همه قابل‌قبول باشد. جبهه ملی مقاومت افغانستان در بیانیه‌ای که در صفحه فیسبوک منتسب به این گروه منتشر شد، اعلام کرده است «بعد از تقاضاهای مکرر طالبان و جمهوری اسلامی ایران» هیئتی به ریاست محمد اسماعیل خان با طالبان دیدار کرد.

بیانیه مذکور می‌افزاید نمایندگان طالبان همچنان بر «ادامه وضع موجود» تاکید کردند و از قبول ارزش‌های شهروندی و «تقسیم عادلانه قدرت میان همه اقوام و اقشار جامعه» سر باز زدند.سعید خطیب‌زاده، سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی، روز دوشنبه ضمن «خوب» خواندن گفت‌وگوها بین طرف‌های افغان گفته بود سفر هیئت طالبان به تهران «موفق» بوده است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

مذاکره چند بعلاوه چند بود؟😂😂😂😂😂

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 17. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

نمایش تصاویر کشته‌شدگان ۴ دهه جنگ در افغانستان؛ طالبان دستور جمع‌آوری صادر کرداین پرتره‌ها به قربانیان چهار دهه جنگ در افغانستان مربوط است. چهار دهه حضور قدرت‌ها و نیروهای مختلف سیاسی در این کشور که برای مردم افغانستان رهاوردی جز تداوم جنگ و ناامنی به همراه نداشته است.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

احمد مسعود با مقام طالبان در تهران دیدار کرداحمد مسعود با مقام طالبان در تهران دیدار کرد سخنگوی طالبان از دیدار اسماعیل خان و احمد_مسعود با سرپرست وزارت خارجه طالبان در تهران خبر داد.
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

پوتین: مسکو انقلاب‌های رنگی در آسیای میانه را تحمل نخواهد کردرئیس جمهوری روسیه که دوشنبه با رهبران کشورهای متحد این کشور در آسیای میانه گفتگو می کرد تاکید کرد که مسکو نظامیان این کشور و متحدان خود در سازمان پیمان امنیت جمعی را به محض پایان ماموریتشان از قزاقستان خارج خواهد کرد. جزئیات بیشتر🔽 مسکو علاوه بر استعمار اسیایه میانه ایرانو هم مستعمره خودش قرارداده Dictatorship and unlimited corruptions as well, lack of free elections are the source of such uprisings. Wake up Putin, it is the time.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

سفیر دولت پیشین افغانستان در چین استعفا کردسفیر دولت پیشین افغانستان در پکن از سمت خود کناره‌گیری کرد. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

آتش سوزی در اردوگاه پناهجویان روهینگیا در جنوب بنگلادشدر پی آتش سوزی بزرگی که در بخشی از کمپ شلوغ پناهجویان روهینگیا در جنوب بنگلادش روی داد، بیش از ۳۰۰ پناهگاه موقت ساخته شده از بامبو و برزنت نابود شده و بیش از ۱۵۰۰ پناهنده از جمله ۷۵۰ کودک بی‌خانمان شدند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

گزارش موارد «سالک» در مناطق روستایی تهران / مرگ ناشی از «اُمیکرون» در کشور نداریمرییس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت با اشاره به مشاهده مواردی از بیماری سالک در مناطق روستایی استان تهران و همچنین ورود استانداری به این موضوع، گفت: اگر سریع اقدام کنیم می‌توانیم امیدوار باشیم بیماری به سرعت کنترل شود. ثم في الحلم في أبريل 2014 ، أخبرني الله لأول مرة 'قاسم يروي أحلامك للعالم كله ، أريد أن يعرف الجميع من أنت'. محمد قاسم نفسه ينفي لكن الكثير من المسلمين يقولون إنه الإمام المهدي!
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »